999 rezultate për

dialog

Isa Mustafa i shkruan letër Ramush Haradinajt për qeverinë e re Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i ka thënë kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Ha
Haradinaj letër Lajçakut: Mogherini e dëmtoi Kosovën, po zvarritet qëllimisht procesi i dialogut Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre i ka bërë të ditur përfaqësuesit Specia
Lajçak: BE duhet ta udhëheqë dialogun Kosovë-Serbi I Dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se BE-ja duhet të jetë udhëheqëse në
Këshilltari i Thaçit i përgjigjet emisarit special të BE: E filluat gabim punën! Këshilltari i Presidentit Thaçi, Artan Behrami, ka reaguar ndaj Emisarit Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mir
Lajcak flet në telefon me Vuçiçin për dialogun me Kosovën Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi edhe zyrtarisht ka filluar punën për të cilën është emëru
Thaçi dhe Kurti nuk i ndalin polemikat, këtë herë për dialogun me Serbinë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në d
Kurti bisedon me Macron: Efektiviteti i dialogut Kosovë-Serbi varet nga pjesëmarrja e Evropës Kryeministri në detyrë, Albin Kurti mbrëmë ka pasur një bisedë telefonike me presidentin francez, Emmanuel Macron, ndërs
Dialog me Ramën? Habit Basha: Nuk kam qenë asnjëherë kundër Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur i hapur për dialog me kryeministrin, Edi Rama gjatë intervis
Kurti uron Lajçakun për detytrën, thotë se Thaçi do jetë pjesë e ekipit dialogues me Serbinë Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evrop
HOROSKOPI/ Dialogu me partnerin do të përforcohet, si t'i zgjidhni problemet Dashi Ditën e sotme Marsi ju lejon të guxoni; filloni projektin që keni pasur në mendje prej kohës. Do filloni të mer
Nisin konsultimet për dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak do të fillojë konsultat këtë javë për t’u fokusuar në dialogun Beograd-Prishtinë, tha sot zëdhënësi i P
Veseli: Kurti miratoi rezolutë për të shkuar në dialog me Vuçiç Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar për mënyrën e shfrytëzimit të gjendjes pandemike nga
Grenell nuk reagon për deklaratat e Kurtit për marrëveshjen e dialogut Thaçi-Vuçiç Njohësit e rrethanave politike në vend po deklarojnë se ka përpjekje mes presidentit të Kosovës e të Serbisë që kryemini
Konjufca kundër emërimit të sllovakut për dialogun me Serbinë Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar sot se është kundër emërimit të sllovakut Miroslav Lajçak si i
Bashkurti: Dialogu me Serbinë, sfida e Albin Kurtit (VIDEO) Diplomati Lisien Bashkurti, përfaqësues i Këshillit të Ambasadorëve në Shqipëri, i ftuar në studion e lajmeve të Ora New
Pacolli thirrje Thaçit dhe Kurtit: Uluni me një ligj të ri për dialogun me Serbinë Lidhur me debatin për dialogun Kosovë-Serbi, Behgjet Pacolli propozon se Kosovës i duhet një ligj i ri pas rrëzimit nga
A ka tentativa për dialog nga mazhoranca? Meta flet nga Shkodra Pas publikimit tw raportit tw Venecias, Meta ka komentuar nga Shkodra. Meta tha se Venecia e ka shkruajtur Kushtetutë
Qeveria Kurti vendos dy vija të kuqe për dialogun Kosovë-Serbi Qeveria e Kosovës ka vënë dy vija të kuqe në dialogun për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë: temë e
Thaçi e falënderon Trumpin, pret përfundimin e shpejtë të dialogut me njohje reciproke Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka falënderuar presidentin e SHBA-së, Donald Trump, për siç ka thënë ai, përkrahjen
Ç'njohja e Kosovës nga Sierra Leone, Kurti thirrje zyrtare Serbisë dhe kërkesa ndaj BE-SHBA Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar menjëherë pas lajmit se Sierra elone ka tërhequr njëhjen e pavarësisë së K