999 rezultate për

dialog

Hoti zbulon takimin e planifikuar me Vuçiç në Bruksel Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media ka komentuar mbledhjen virtuale që ka pasur mëngjesin
Lajçak: Dialogu vazhdon të enjten, procesi është kthyer në binarë Përfaqësuesin i posaçëm i BE-së Miroslav Lajçak, tha se është arritur pajtueshmëri për agjendën e takimit të radhës në B
Hoti shpalos 3 parimet thelbësore të dialogut Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot ka marrë pjesë në Samitin e Parisit që është organizuar nga Merkel dhe Macron
Vuçiç për dialogun: Do të na bëjnë presion për të humbur Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, tha se “do të kërkojë që Bashkimi Evropian të luajë një rol më të rëndësishëm politik”
Lajçak mban takime në Berlin për dialogun Kosovë-Serbi Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, tha se ka pasur “diskutime të thella” me zyrtarë të lartë
Dialogu me Serbinë, Hoti nuk tregon emrat e Këshillit të ekspertëve Qeveria e Kosovës dhe Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë kanë nënshkruar sot një memorandum bashkëpunimi për emë
Hoti: Dialogun me Serbinë do ta kryesoj unë Pavarësisht propozim aktakuzave ndaj dy liderëve të UÇK-së, dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë sepse nuk ka alternativ
Akuzat ndaj Thaçit anuluan takimin për dialogun me Serbinë, flet Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti lajmeroi sot ne nje konferencë për media se takimi mes perfaqesuesve te Serbise dh
Grenell flet me shqiptaro-amerikanët: Dialogu duhet të fillojë në Shtëpinë e Bardhë Emisari i posaçëm i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, mbrëmë ka mbajtur një takim virtual bashkë me a
Grenell për dialogun Kosovë-Serbi: Shkëmbimi i territoreve nuk është diskutuar asnjëherë I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për çështjen e dialogut në mes të
Kuvendi i Kosovës anulon vazhdimin e seancës për dialogun Kuvendi i Kosovës e ka anuluar vazhdimin e seancës së nisur me 23 qershor, për shkak të situatës së krijuar, pas paraqit
Kryeministri Hoti në Bruksel, nuk po qëndron për dialogun Dy ditë përpara takimit të shumëdiskutuar të Washingtonit, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të qëndrojë në Bruks
Grenell tjetër thirrje për dialogun me Serbinë: Shfrytëzoni rastin në Shtëpinë e Bardhë Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit amerikan Trump për bisedimet Kosovë-Serbi, ka reaguar edhe njëherë du
Marrëveshje me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë, Kurti tregon çfarë fshihet pas datës 27 qershor Ish-kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar për rifliimin e dialogut me Serbinë. Me një postim në Facebook Kurti s
Lajçak mbërrin sot në Kosovë, zbardhet axhenda Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka bërë të ditur se përfaqësuesi i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosl
Grenell: Më 27 qershor Kosova e Serbia takohen në Washington për dialogun Emisari special i presidentit të SHBA-së për dialogun, Richard Grenell ka konfirmuar datën e diskutimeve për dialogun Ko
Presidenti i Serbisë për dialogun: Nuk mund t’i them jo Grenellit Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka zbuluar detaje në lidhj e me vazhdimin e mundshëm të dialogut midis Kosovës d
Hoti: Dialogu me Serbinë do të udhëhiqet nga qeveria jonë Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë sot se dialogun me Serbinë do ta udhëheqë Qeveria e Kosovës, ndërsa tha se
Sot prezantohet nga qeveria Hoti platforma mbi dialogun me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të prezentojë sot platformën e tij për dialogun. Kjo do të bëhet në Akadem
"Për mua është i fundit dialog me ambasada", Rama flet nga Këshilli Kryeministri Edi Rama ka pranuar në Këshillin e Integrimit se në lidhje me marrëveshjet ku marrin pjesë ambasadorët, ai