999 rezultate për

diabeti

Me mungesë të gjumit rrezikoheni nga diabeti Mungesa e gjumit është një shqetësim i madh shëndetësor – privimi i gjumit mund të ketë një ndikim në të gjitha llojet e
Çaji që rregullon sheqerin në gjak Nëse diagnoza juaj është diabeti, atëherë mjekësia e zakonshme ju trajton sikur të keni një sëmundje të pashërueshme nga
Njihni simptomat e hershme të diabetit Diabeti është një sëmundje që ndikon në aftësinë e trupit tuaj për të prodhuar ose për t’iu përgjigjur insulinës, duke r
Diabeti i mori dy këmbët, 61-vjeçari gjen kurajo për të jetuar Sëmundja e diabetit i mori dy këmbët Kristaq Nikës, por jo kurajon. 61 vjecari nga fshati Goranxi i Gjirokastrës ka n
Luftoni diabetin me vezë të ziera dhe uthull Një vezë e zier e kombinuar me pak uthull ka përfitime të mëdha shëndetësore. Ky kombinim lufton nivelet e larta të s
Një mënyrë krejtësisht natyrale për të luftuar diabetin Rënia në peshë dhe aktiviteti fizik mund të jenë më efektive sa i takon luftës kundër diabetit sesa ilaçet, sipas një st
Kim Jong-un i sëmurë, mjeku tregon luftën që diktatori po bën me jetën Kim Jong –un prej disa kohesh ka shfaqur problem të mëdha shëndetësore. Diktatori I Koesë së Veriut prej një kohe të gja
Si të kuroni diabetin në mënyrë natyrale? Bima Aloe Vera dhe pjepri i hidhur janë identifikuar si bimë që kanë efekt kurues. Studimet e reja tregojnë se të dyj
Hiqni dorë nga dietat e rrezikshme, çfarë shkakton moskonsumimi i bukës Në ditët e sotme dietat për të humbur peshë konsistojnë në eleminimin e bukës dhe brumërave. Por në fakt karbohidra
Gjumi i pasdites i lidhur me diabetin Edhe pse ekspertët kohëve të fundit kanë rekomanduar gjumin e pasdites për të shmangur sëmundjet e zemrës dhe trurit, st
Gjumi i pasditës i lidhur me diabetin Edhe pse ekspertët kohëve të fundit kanë rekomanduar gjumin e pasdites për të shmangur sëmundjet e zemrës dhe trurit, st
Çfarë i ndodh organizmit kur ju ndaloni së ngrëni bukë Dietat drastike dhe të vetëquajturit dietologë po eleminojnë gjithnjë e më shumë bukën nga regjimi duke mos ditur efekte
Studiuesit zbulojë se aspirina parandalon kancerin dhe diabetin Dy studimet e bëra së fundimi, kanë zbuluar se aspira, është një tip droge që ndihmon në parandalimin e kancerit.
Vitamina D parandalon diabetin e tipit 1 Rreziku nga diabeti mund të reduktohet përmes rrezeve të diellit dhe vitaminës D, tregon një studim. Studimi ka anali
Si të kuroni diabetin në mënyrë natyrale? Bima Aloe Vera dhe pjepri i hidhur janë identifikuar si bimë që kanë efekt kurues. Studimet e reja tregojnë se të dyj
Diabeti i tipit 2, evitoni këto pije nga vakti i mëngjesit Simptomat e diabetit tip 2 mund të rriten përmes konsumimit të lëngjeve të frutave me mëngjesin tuaj, thonë shkencëtarët
Dardha parandalon diabetin Dardha përmban fibra të tretshme që ulin nivelin e kolesterinës së keqe (LDL). Ajo është një burim i pasur i antioks
Të sëmurë diabetikë udhëtojnë në Tiranë çdo 6 muaj për një vizitë Pacientët me diabet, të cilët janë në stad të avancuar u duhet të udhëtojnë me kilometra të tërë për të ardhur në QSUT ç
Haradinaj reagon me rastin e Ditës Botërore të Diabetit Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në Ditën Botërore të Diabetit, shpreh përkushtimin e Qeverisë që
Qytetarët s’i ndahen Ramës: Turp, të bëri e moshuara për ujë të ftohtë! (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ditën e sotme pas konferencës për ekonominë në vend, u bë pjesë e një familje e cila kishte proble