999 rezultate për

dheut

Masivi i dheut i zë shtëpinë, banori në Tufinë apel për ndihmë Një familje në Tufinë në Tiranë kërkon ndihmë pasi i rrezikohet shtëpia. Për shkak të reshjeve të një nate me parë ka pa
NATO nderon me memorial dy Dëshmorët e Atdheut (FOTO LAJM) Një memorial për të nderuar dy ushtarakët shqiptarë që humbën jetën është vendosur në bazën e NATO-s, kampin Adazi në Le
"I hyri dheut për 13 mijë euro", flasin miqtë e korçarit që vrau kunatin dhe më pas veten Dy ngjarje të rënda të lidhura ngushtë më njëra tjetrën kanë tronditur dy ditët e fundit qytetin e Korçës. Ditën e dj
Përmbytje masive në Japoni, shpërngulen 800 mijë persona Gati 800 mijë njerëz në tri qytete të ndryshme të Japonisë janë urdhëruar që të zhvendosen nga shtëpitë dhe banesat e ty
Jam ushtar i Atdheut, ligji është bibla ime! Reagon pas akuzave anëtari i KQZ Një nga anëtarët e KZQ, Bledar Skënderi thotë se zyrtarë të lartë të partive të opozitës, analistë e opinionistë i kanë
Ranë dëshmorë të atdheut, sa do kompesohen familjet e ushtarakëve Këshilli i Ministrave ka vendosur të kompensojë me një fond të posaçëm familjet e ushtarakëve të vrarë gjatë misionit të
Thaçi poston fotografi me ushtarë: Edhe sonte janë në shërbim të atdheut Presidenti Thaçi, përkundër agjendës së ngarkuar, sonte ka postuar edhe një fotografi çasti me ushtarët e Republikës së
Gazi këndon në dasëm vetëm për të bukurën e dheut (VIDEO) Mbrëmja e djeshme ishte e gjitha dedikuar Irës dhe Gazit. Ata festuan dashurinë e tyre në prani të familjarëve dhe miqve
Pamje nga dasma përrallore e Gaz Pajës dhe të bukurës së dheut (FOTO & VIDEO) Ditën e sotme aktori i njohur i humorit, Gaz Paja dhe partnerja e tij Ira i dhanë fund beqarisë. Çifti i famshëm kurorëz
Festë beqarie për të bukurën e dheut, së shpejti drejt altarit (FOTO LAJM) Ashtu sikundër paralajmëroi dhe aktori i humorit, Gaz Paja martesa e tij me të dashurën e zemrës do të kurorëzohej shumë
Së shpejti dasëm, Gaz Paja dhe e “bukura e dheut’ drejt altarit Gaz Paja është një ndër aktorët më të njohur të humorit në vendin tonë i cili prej vitesh e ka bërë publikun të qeshë me
2 vite pas vrasjes së Artan Cukut, Bashkia e Dibrës i jep titullin "Dëshmori Atdheut" I vrarë para dy vitesh në një atentat me pagesë në hyrje të pallatit të tij në rrugën e "Kosovarëve" pranë Liqenit Arti
Rrëshqitja e dheut shemb dy pallate në Kinë, 7 viktima Një rrëshqitje dheu në veri të Kinës ka shembur disa ndërtesa, duke vrarë shtatë persona. Të zhdukurit rezultojnë 13.
Ndërroi jetë komandanti nga Dukagjini Ka ndërruar jetë njëri prej komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga rajoni i Dukagjinit. Bëhet fjalë për H
Mesazhi i Haradinajt për veteranët e luftës Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sot në Ditën e Veteranit ka kujtuar të gjithë ata që u sakrifikuan për atdheun.
Edhe princi uron festën: Rroftë bashkimi kombëtar Nga Princ Leka Zogu. Të dashur Motra dhe Vëllezër, Qytetarë dhe qytetare të mbarë Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë,
Reshjet s'kanë të ndalur edhe nesër, katër qytete rrezikohen nga rrëshqitja e dheut Përkeqësohet situata e motit në vend. I shoqëruar me erë, reshjet intensive të shiu kanë ndikuar në punën e portit të
Kjo zonë e Kosovës sot nuk ka ujë Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar konsumatorët e fshatit Shkabaj se duke filluar nga orët e hersh
"Nëna e të gjitha bombave", si u zhduk nga faqja e dheut qyteti bregdetar (FOTO LAJM) Uragani Michael ka shkatërruar qytetin Mexico Beach në veriperëndim të Floridas në SHBA, thanë zyrtarët. Kur Uragani
E frikshme, një stuhi-uragan po vjen me gjithë forcën drejt Mesdheut Një stuhi e fuqishme dhe e rrallë pritet të godasë Mesdheun Lindor këtë fundjavë. Stuhia hibride, gjithashtu e njohur si