999 rezultate për

dhembeve

Shëroni mishrat e dhëmbëve me këto dy mënyra Nëse keni vuajtur ndonjëherë nga infeksioni i mishrave të dhëmbëve, e dini se sa e dhimbshme mund të jetë kjo. Fillon
Si të zbardhni dhëmbët në mënyrë perfekte me letër alumini! Mirëmbajtja e higjienës orale dhe vizitat e rregullta te dentisti do t’ju sigurojnë dhëmbë të shëndetshëm dhe të bukur.
Shpikja që mund të lerë dentistët pa punë, dhëmbi riparohet pa dhimbje Shkencëtarët kanë zbuluar një masë që mund të sulmojë prishjen e dhëmbëve, pa duruar dhimbjet e tmerrshme te dentisti.
Çfarë rrezikoni nëse nuk e ndërroni shpesh furçën e dhëmbëve Të thuash dhjete million, është pak. Më shumë se kaq është numri i baktereve që mund të rriten në furçën tuaj të dhëmbëv
Dhëmbë të bardhë si perla, me këtë produkt që e konsumojmë çdo ditë Ata që e pëlqejnë qumështin, nuk duhet të harrojnë ta shtojnë edhe në kafe apo çaj, sepse rezultati do të jetë … dhëmbë
Çfarë është kërcitja e dhëmbëve dhe si mund ta eleminoni Disa njerëz e kanë zakon të kërcasin dhëmbët dhe të shtrëngojnë nofullën. Në mjekësi, kjo quhet bruksizëm. Sipas eks
10 mite për dhëmbët që i kemi mësuar gabim (FOTO LAJM) Nga dëshira e madhe që të kemi dhëmbë të bardhë si bora, ne mbushim dollapët me furça e pasta, i lajmë ato shpesh, apo p
Rreziqet serioze që mbartni nëse nuk ndërroni furçën e dhëmbëve Më shumë se 10 është numri i baktereve që mund të rriten në furçën tuaj të dhëmbëve nëse ju nuk tregoni kujdesin e duhur
Ja cfarë ju ndodh nëse nuk ndërroni shpesh furçën e dhëmbëve Të thuash dhjete million, është pak. Më shumë se kaq është numri i baktereve që mund të rriten në furçën tuaj të dhëmbëv
Dhëmbë të bardhë si perla, vetëm me këto produkte shtëpiake Çdo njeri dëshiron të ketë dhëmbë të shëndritshëm, borë të bardhë. Megjithatë, kohët e fundit, dhëmbët e verdhë janë
Pastroni dhëmbët nga gurëzat me këtë përzierje Dhëmbët janë pjesë e rëndësishme e estetikës sonë por jo vetëm. Ato ndihmojnë në përtypjen e mirë të ushqimeve kështu që
Çfarë i bën Coca Cola dhëmbëve tuaj (VIDEO) Një eksperiment në lidhje me Coca Cola ka treguar se dhëmbët tuaj dëmtohen shumë me këtë pije. Eksperimenti tregon se
Cilat janë efektet anësore të zbardhjes së dhëmbëve Efektet anësore mund të jenë - rritja e përkohshme e ndjeshmërisë së dhëmbit në të ftohtë dhe të nxehtë, irritimi i inde
Krijoni pastën e dhëmbëve, krejtësisht natyrale Shafrani i Indisë është një erz indiane e cila se fundmi është vënë në fokus nga shumë grupe kërkimore pasi ka rezultuar
10 mënyrat fantastike të përdorimit të pastës së dhëmbëve (FOTO LAJM) Përveç se për të pastruar dhe mbajtur të shëndetshëm dhëmbët tuaj, pasta e dhëmbëve mund të përdoret gjerësisht edhe për
STUDIMI/ Furça e vjetër e dhëmbëve nuk prodhon mikrobe të rrezikshme Nje studim i ri sfidon supozimin se nje furce e vjeter dhembesh mund te prodhoje mikrobe qe shkaktojne semundje. Nje
5 mënyra natyrale si të kuroni dhimbjen e mishrave të dhëmbëve Ju ka ndodhur që për shkak të një copëz ushqimi të ngelur mes dhëmbëve, t'ju infektohen mishtar ose të fryhen me dhimbje
Zbardhni dhëmbët shpejt me Aloe Vera dhe ujë Bima e Aloe Vera-s gjen përdorim kudo në jetën tonë të përditshme duke ndihmuar në shumë përdorime. Por a e dinit se
Përse pasta e dhëmbëve nuk përdoret vetëm për larjen e gojës Pasta e dhëmbëve nuk është vetëm mjet për higjienën e zgavrës së gojës. Me përbërjen e saj që ka, është e dobishme edhe
Ndryshimet në gojë janë shenjë e disa sëmundjeve Ndryshimet në mukozë, dhëmbë ose gjuhë mund të jenë shenja paralajmëruese për sëmundje serioze. Era e keqe nga goja