999 rezultate për

detit

8 persona humbën jetën nga gripi në Greqi, çfarë thonë mjekët Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është vërtet e lartë, por e pritshme thek
Oqeanet ngrohen sikur të ishin hedhur 3.6 miliardë bomba mbi to Temperaturat e oqeanit arritën nivele rekord në vitin 2019, me ritmin me të cilin ata ngrohen, duke sugjeruar që planeti
Anije ushtarake apo jaht miliarderësh? Njihuni me "bishën" e detit (FOTO LAJM) Në dete e oqeane qarkullojnë shumë superjahte, të cilët çdo vit përmirësohen. Vetëm pak ditë pasi arkitektja italiane e
Zonat e bregdetit shqiptar, që mund të zhduken në 2050 (FOTO LAJM) Një raport i "Climate Central", i cili ka studiuar rreth 135 rajone të rruzullit tokësor, tregon se cilat janë zonat më
Gripi "mbërthen" Shqipërinë, ISHP bën apelin e rëndësishëm Me uljen e temperaturave, kanë nisur dhe virozat e stinës. Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në Institutin
Nga pastrimi i shtëpisë e deri te gjeli i detit, këto janë traditat e shqiptarëve për Vitin e Ri Darka e 31 dhjetorit është festë në gjithë botën. Të gjithë festojnë ardhjen e një viti të ri, i cili pritet me fishekzj
Mjaltë me vaj ulliri herët në mëngjes, trajtimi një javor i shëndetit Mjalti dhe vaji i ullirit janë shumë të rëndësishëm për shëndetin e njeriut. Vlerat shëndetësore të tyre janë të mrekull
Pas festës, sa gjatë mund ta ruani gjelin e detit dhe mishin në frigorifer? Pas festës së Vitit të Ri ka shumë mundësi që ushqimet e mbetura nga festa, ende qëndrojnë në frigoriferin tuaj. Por,
Si të zgjidhni gjelin e detit rritur me misër Viti i Ri po afron dhe një ndër shpenzimet më të konsiderueshme është padyshim blerja e pulës apo gjelit të detit, për t
MISTERI/ Mijëra vrima shfaqen në shtratin e detit në Kaliforni (FOTO LAJM) Misteret e kësaj bote nuk kanë fund. Së fundmi, Website-i “sciencealert”, shkruan se në shtratin e detit të Kalifornisë
Zbulohen efektet e tmerrshme të eksperimentit atomik në fund të oqeanit Pas 73 vjetësh, studiuesit zbuluan se si duket fundi i detit pas një shpërthimi që hodhi në ajër dy milionë ton ujë, rër
Çfarë i detyrohet emancipimi i Shqipërisë plazhit të Durrësit? Nga Artan Fuga Thuhet se natyra shfaqet krejt indiferente ndaj asaj që i ndodh njeriut në jetën e tij në shoqëri.
Varësia e blerjeve në internet, çrregullim i shëndetit mendor Të qenit i varur nga blerjet në internet duhet të njihet si një çrregullim mendor aktual, kanë argumentuar psikoterapist
E ardhmja e makinave elektrike ndodhet në fund të detit (FOTO LAJM) Makinat elektrike duket se do të mbështeten në burime të tjera për sa i përket ndërtimit të baterive të tyre. Aktuali
Dikur vilë luksoze, prona e milionerit "gllabërohet" nga natyra (FOTO LAJM) Një milioner amerikan, biznesmen nafte, ngriti një ndërtesë në Florida e cila supozohej t’i bënte ballë uraganeve. Dh
Erë e fuqishme dhe stuhi shiu, si pritet të jetë moti në vazhdim Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar sot për përkeqësim të motit. "Në daten 12-13 nëntor 2019, moti do të përk
Selfie mes detit të tërbuar, i riu përpihet nga dallgët Kjo foto e pabesueshme tregon momentin kur një person rrezikon jetën për një fotografi. Ai qëndron mbi një platformë të
NEGOCIATAT/ Rama qorton BE-në: Ndihemi si një varkë në mes të detit Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka qenë i pranishëm në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perënd
Atentati, Krimet e Rënda marrin në skaner të gjitha dosjet e bregdetit Prokuroria ka marrw nwn hetim atentatin e ndodhur ndaj prokurorit Arjan Ndoj, dosjet e gjetura nw mjet si dhe lidhja e t
Krijesa që të fusin frikën, çfarë fsheh thellësia e detit? (FOTO LAJM) Harrojini mumjet, UFO-t, dhe fantazmat! Në brendësi të oqeanëve jetojnë krijesa të tmerrshme dhe të çuditshme që ju b