999 rezultate për

demokratik

Ikën dhe kandidati i dytë i BD-së, Patozi thotë se emrat e tij po i marrin peng Gjatë 24 orëve të fundit Bindjes Demokratike i janë larguar dy kandidatë për kryetar bashkie. Pas Salvador Kaçajt, sëfun
Tërhiqet nga gara kandidati i Patozit për bashkinë e Lezhës Kandidati i Bindjes Demokratike në qarkun Lezhë, Salvador Kacaj, ka njoftuar sot se është tërhequr nga gara. Në një l
Dalin rezultatet e para të zgjedhjeve në veri Koalicioni i OJQ-ve Demokracia në Veprim (DnV), i cili ka vëzhguar tërë procesin zgjedhor për kryetar në komunat Mitrovi
Basha nga Londra: Emergjente shkëputja e lidhjeve të krimit me politikën Në mbyllje te vizitës së tij në Parlamentin Britanik dhe Dhomën e Lordëve, lideri i opozitës Basha ishte i ftuar i nderi
Bindje Demokratike tregon arsyen pse u tërhoq kandidati i Bashkisë Skrapar Fabian Topollaj, përfaqsues i partisë "Bindja Demokratike" ka dalë ditën e sotme në një konferencë për shtyp. Ai ka t
Partia e Patozit "gjuan kandidatë nga zyra", ish deputeti publikon mesazhet( FOTO LAJM) Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi ka publikuar një mesazh që sipas tij Partia Bindja Demokratike e Astrit Patozit, i ka
Basha u thotë britanikëve se në Shqipëri krimi është i lidhur me politikën Gjatë vizitës së punës në Londër, kryetari i Partisë Demokratike dhe delegacioni që e shoqëron u prit nga kryetari i Kom
Basha mledh kryesinë dhe aleatët në seli, do diskutohet vijimi i aksionit opozitar Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ashtu siç paralajmëroi një ditë parë ka mledhur aletatët në selinë blu për të d
Patozi sfidon me një muzikant për Bashkinë e Tiranës Bindja Demokratike e drejtuar nga ish-deputeti Astrit Patozi ka zgjedhur të sfidojë me një muzikant për kreun e Bashkisë
PD qetëson opinionin: Sot nuk do të jemi të dhunshëm Sekretari i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi në një deklaratë për mediat tha se deklarata e Ministrisë së Brendshme s
Policia po dhunonte një të ri të fshehur pas një makine, Vokshi ndërhyn përsëri (FOTO LAJM) Dy policë me skafandra në kokë dhunojnë një të ri protestues pranë Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Në këtë moment
1 000 demokratë nga Berati nisen për protestën në Tiranë Përfaqësues të opozitës janë nisur sot drejt protestës së madhe në Tiranë,për t’ju bashkuar protestës së madhe siç ka de
Sot protesta kombëtare e opozitës Opozita pritet të zhvillojë sot protestën kombëtare, Përfaqësuesit e Partisë Demokratike ftuan qytetarët që ti bashko
Basha vazhdon me premtime: Kur të vijë unë në pushtet nuk do të ketë mjerim Kryetari i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha ka përsëritur edhe njëherë nga Gjirokastra, ka vazhduar si në kohë fushate
Bie padia e PD, partia e Patozit do të futet në zgjedhje Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e Partisë Bashkimi Demokrat për të çregjistruar nga zgjedhjet e 30 qershorit Partinë
Mexhiti: Dëshmuam pjekuri demokratike BDI-ja mbetet e kënaqur që mundësoi censusin dhe që procesi zgjedhor u rrumbullakua me sukses. BDI-ja shprehet e kënaqu
"Bindja Demokratike s’duhet të regjistrohet në zgjedhje", një parti e padit në KQZ Partia Bashkimi Demokrat Shqiptar (PBDSH) ka depozituar një ankimim në Kolegjin Zgjedhor kundër regjistrimit të Bindjes
Pa nisur mirë punën, BD-së i plas një skandal Të tjerë qytetarë kanë denoncuar falsifikimin e firmave të tyre për themelimin e Partisë së Astrit Patozit, ‘Bindja Demo
"BD do të marrë pjesë në zgjedhje", Patozi: Ne do të bëjmë betejë frontale në 30 qershor përballë çdo kandidati Astrit Patozi në një deklaratë për mediat nga selia e Bindjes Demokratike është shprehur se subjekti politik që ai drejt
Demokrati djeg letrën para kamerave, mësoni arsyen Ibrahim Sako, kandidat i Partisë Demokratike, ka demonstruar përmes një gjesti të pazakontë tërheqja nga mandati i deput