999 rezultate për

demarkacioni

Lista Serbe deklarohet për demarkacionin Lista Srpska ka marrë vendim të prerë për seancën ku pritet të votohet Marrëveshja për Ratifikimin e Demarkacionit me Ma
Haradinaj ende nuk po i bind deputetët ta votojnë demarkacionin Për të katërtën herë koalicioni qeverisës ka dështuar ta miratojë Demarkacionin me Malin e Zi, ndonëse debati ka zgjatur
Sonte nuk do të votohet Demarkacioni, shtyhet për nesër në orën 10:00 Debati parlamentar lidhur me Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi është duke vazhduar ende në Kuvendin e Kosovës e
Abrashi: Nuk i lëmë qytetarët pa integrim, do ta votojmë demarkacionin Arban Abrashi, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka thënë se ata do të votojnë pro Demarkacionit që mos t’i lën
Nait Hasani: Nuk pajtohem me demarkacionin Deputeti i PDK-së, Nait Hasani ka thënë se marrëveshja e arritur mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Ma
Haradinaj thotë se Kelmendi kthehet nesër në Kuvend, shtyhet votimi i demarkacionit? Po vazhdon debati për marrëveshjen e demarkacionit dhe pritet të vazhdojë deri pas mesnatës. Kryeministri i Kosovës,
Kërcënohen deputetët: Kush voton demarkacionin e pret plumbi (FOTO) Një zyrtar i Lëvizjes Vetëvendosje nuk ka hezituar që në mënyrë publike të bëj kërcënime me vrasje ndaj atyre që do ta j
Demarkacioni pa shpresa të votohet sot Edhe pse ishte paralajmëruar se sot do të votohet Demarkacioni me Malin e Zi një gjë e tillë nuk ka gjasa që të ndodhë s
Shefi i deputetëve serbë nuk hyri në seancë, ulet si kapadai në hollin e Kuvendit Deputetët e Listë Serbe nuk po marrin pjesë në seancën e sotme që ka filluar pak pas orës 16:00. Në këtë seancë po disku
Haradinaj: Të gjithë miqtë na kanë thënë votojeni demarkacionin dhe çlironi qytetarët Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se të gjithë zyrtarët e vendeve mike kur e kanë vizituar Kosovën e ka
Bekim Haxhiu: Rusia ka ndikuar në problemin e demarkacionit Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, i njohur si Kamishi, ka dhënë një informacion krejtësisht të ri
Thaçi e ka mendjen te libri, ende nuk ka reaguar për demarkacionin Derisa po mbahet seanca për Demarkacionin, Presidenti Hashim Thaçi, nuk ka bërë asnjë koment rreth kësaj çështjeje. Ai ë
Kurti- Haradinajt: Nëse nuk e voton demarkacionin të japim këtë ofertë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka bërë thirrje Kryeministrit Ramush Haradinaj që të heqë dorë nga ratif
Këta deputetë braktisin sallën e kuvendit Deputetët e krahut të Visar Ymerit kanë dal nga seanca e Kuvendit të Kosovës, ku po zhvillohet debati për demarkacionin
Zeka nënvlerëson debatin, ta votojmë demarkacionin për inat Milaim Zeka nga Nisma për Kosovën ka thënë se demarkacioni me Malin e Zi duhet të votohet për inati të Listës Serbe.
E pabesueshme, Labi ve në dyshim votën pro demarkacionit Para një jave deputeti i AKR-së Labinot Tahiri, kishte thënë se do t’i gjuante pasaportat e tij dhe të familjes së tij n
E tmerrshme, Vuçiç nuk e lejon Ramiz Kalmendin të votojë demarkacionin Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka arritur që të ndalojë deputetin Ramiz Kelmendi që të votojë pro demarkacionit
Me këtë deklaratë Haradinaj lëkund votën e deputetëve pro demarkacionit Kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë fjalën duke iu drejtuar opozitës pasi LDK e fajësoi se kishte kundërshtuar më par
NISMA gati të votojë demarkacionin Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka rikonfirmuar votën e deputetëve të Nismës për ra
Deputetja seksi e Kosovës siguron 6 vota për demarkacionin Grupi parlamentar në Kuvendin e Kosovës, 6+ ka siguruar se të gjashtë votat janë pro demarkacionit. Duda Balje ka kon