999 rezultate për

demarkacioni

Haradinaj u flet pejanëve për demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se ka kërkuar nga Mali i Zi që të nis korrigjimi i demarkacio
Kosova njofton zyrtarisht Malin e Zi për ratifikimin e demarkacionit Institucionet e Republikës së Kosovës e kanë njoftuar të enjten zyrtarisht Malin e Zi për ratifikimin e marrëveshjes për
Mali i Zi pret nga Kosova ta njoftojë për Demarkacionin Kosova ende nuk e ka njoftuar zyrtarisht Malin e Zi për përfundimin e procedurave të brendshme sa i përket ratifikimit t
Qeveria shtyn afatin: Demarkacioni korrigjohet pas dy vitesh Qeveria e Kosovës beson se korrektimi i vijës kufitare me Malin e Zi do të bëhet para afatit të parashikuar brenda dy vj
Thaçi takohet me homologun malazez, as nuk e zenë në gojë Demarkacionin Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar sot me homologun e tij malazez, Milo Gjukanoviç në kuadër të Forumit të S
Serbia hakmerret ndaj deputetit serb që votoi demarkacionin Deputeti i Listës Serbe Adem Hoxha, është shkarkuar nga posti i kryetarit të komunës së përkohshme të Gorës në Kosovë.
Zyrtari i LDK-së: Haradinaj tradhëtoi premtimin për Demarkacionin Deklarata e Anëtarit të Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, se “Ramush Haradinaj e kaloi Dema
Thaçi: Hyrja në fuqi e demarkacionit, siguron lëvizjen e lirë Presidenti i Kosovës, përmes një postimi në Facebook, ka theksuar se hyrja në fuqi e marrëveshjes së dekretuar prej tij
Vuloset edhe nga presidenti Demarkacioni me Malin e Zi Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, duke u bazuar në kompetencat e tij kushtetuese dhe ligjore ka dekretua
Prokuroria Speciale: Hashimi nuk është tradhëtar i kombit për demarkacionin Prokuroria Speciale e Kosovës ka hedhur poshtë kallëzimin penal për “tradhti kombëtare” të ushtruar nga deputeti Sami Ku
Ç'po ndodh ndodh me Demarkacionin, heshtje misterioze Koment nga Ervin Shkulaku Kemi një thënie interesante nga populli, të paktën kështu ka ngelur se me siguri do
Gjykata Kushtetuese shuan shpresat e Vetëvendosjes për Demarkacionin Gjykata Kushtetuese ka vendosur se Ligji për Ratifikimin e Demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi nuk është në kundër
Tusk përgëzon kalimin e demarkacionit, asgjë konkrete për liberalizimin Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka arritur në Prishtinë dhe ka zhvilluar një takim të mbyllur me Presidenti
Veprimi i vetëm pas ratifikimit të demarkacionit Krijimi i një trupe të përbashkët është veprimi i vetëm që ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës pas ratifikimit të Marrëveshje
Serbia shton presionin për Asociacionin, a do ta mbyllë njërin sy Haradinaj si demarkacionin? Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është “shumë tolerant” në zbatim
Politikani që mbështeti demarkacionin sot përkujton Epopenë e Dukagjinit Sot shënohet 20 vjetori i zhvillimit të betejës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Gllogjan. E njohura si “Epopeja
Pas demarkacionit BE i bën presion Kosovës për Asociacionin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Bruksel ku ka mbajtur një takim me homologun serb Aleksandar Vucic nën
Pasi u ratifikua demarkacioni Donika dhe Visari marrin pjesë në një festë U bënë bashkë në Lëvizjen Vetëvendosje. Ai ishte kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, që kishte marrë postin e të parit të p
Një ditë pas demarkacionit, Haradinaj flet se kur mund të hiqen vizat Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e ka komentuar ratifikimin e marrëveshjes për shënjimin e kufirit me Malin e Zi
Marrëveshja e demarkacionit mund të pezullohet, dërgohet në Kushtetuese Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur që të dërgojë në Gjykatën Kushtetuese projektligjin për demarkacion të kufirit ndërmjet