999 rezultate për

buxhetor

Borxhi publik shkon në 77.8% të PBB-së, stoku zgjerohet me 908 milion euro Stoku i borxhit publik arriti mbi 1,2 trilionë lekë në fund të vitit 2020 dhe në raport me Prodhimin e Brendshëm Bruto s
Miratohet projektbuxheti 2021, sa rriten pagat për bluzat e bardha dhe mësuesit Qeveria ka miratuar projketbuxhetin e vitit 2021 duke parashikuar të shpenzojë 587.6 miliard lekë, ndërkohë që të ardhur
Ministria e Financave paralajmëron kolaps buxhetor nëse nuk formohet qeveria Ministria e Financave ka paralajmëruar se në rast të mos miratimit të ligjit të ri për buxhetin nga qeveria e re dhe kuv
Qeveria fillon shpenzimin e rezervave buxhetore Pa u bërë një muaj nga miratimi i buxhetit për këtë vit, Qeveria e Kosovës ka filluar të shpenzojë mjete nga rezervat bu
Pas SHBA dhe Gjermanisë, Italia ka tonelata me ar që do t'i përdorë për borxhin Përdorimi i rezervave të arit të Italisë për të frenuar deficitin buxhetor mund të jetë një ide interesante. Deklarata k
Shpenzimet buxhetore për paga më të ulëtat që nga 1993 Edhe pse fondi i pagave për punonjësit në sektorin publik ka ardhur me rritje vit pas viti, vlera e tyre në raport me PB
Hallakaten institucionet e Ahmetajt, financat shpenzojnë pa lejen e thesarit Drejtoria e Përgjithshme Thesarit ka humbur kontrollin mbi shpenzimet buxhetore, pasi sipas një auditimi që ka bërë Kont
Nuk ka fund marrëzia, rritet në 22 milion euro 1 kilometër kostoja për Thumanë-Kashar eksa qeveria shqiptare po zbaton një program investimesh publike nëpërmjet kontratave PPP, serioziteti i procesit duket
Alarmi i FMN-së për shpenzimin e rezervave buxhetore Shpenzimi i pakontrolluar i pjesës dërmuese të rezervave shtetërore për vetëm tre muaj nga Qeveria e Kosovës ka ngritur
Hamza paralajmëron qeverinë e Haradinajt, s'ka para për ju Ministri i Financave Bedri Hamza ka bërë të ditur se nuk do t’i mbështesë kërkesat buxhetore të ministrive, të cilat nuk
Një lajm i keq për veteranët, kjo është arsyeja që nuk rriten pensionet Propozimi i Këshillit Ekonomik-Social për rritje të pagës minimale është kundërshtuar nga Ministria e Financave për shka
Dikur premtoi për ujësjellësin por sot asnjë cent nuk u nda për të Në takimet e tij me qytetarë gjatë fushatës për zgjedhjet lokale në vjeshtën e kaluar, kreu i Komunës, Gazmend Muhaxheri
Kuvendi miraton raportin e auditorit të përgjithshëm Deputetët e Kuvendit të Kosovës më 72 vota për, asnjë kundër, 3 abstenime, kanë miratuar raportin vjetor për vitin që sh
Mospajtime buxhetore me Macron, largohet shefi ushtarak Shefi i forcave të armatosura të Francës, Pierre de Villiers, ka paraqitur dorëheqje pas një mospajtimi me presidentin,
Buxhetit të Kosovës i mungojnë mbi 100 milionë euro! Për shkak të mosfunksionimit të Kuvendit të Kosovës dhe pamundësisë që të bëhet rishikimi i buxhetit, përfaqësues të ins
Para votimit, buxheti i Prishtinës diskutohet me qytetarët Në Kuvendin Komunal të Prishtinës sot është mbajtur një takim publik me qytetarë ku është shqyrtuar propozim buxhetit pë
VV në Ferizaj: Kërkojmë debat të rregullt me qytetarë dhe jo farsë Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar sot një protestë para komunës së Ferizajt, kundër shkeljeve ligjore që ka bërë Muharr
Qeveria e shqetësuar për borxhet Ministri i Financave Avdullah Hoti, deklaron se vlera e borxheve të krijuara nga organizatat buxhetore gjatë vitit të ka
Qeveria i shton edhe 14 ditë pushim punonjësve buxhetorë Qeveria ndryshoi pak ditë më parë vendimin që përcakton ditët e pushimit për administratën. Sipas këtij vendimi, që ka h
Kuvendi Komunal i Prishtinës miraton buxhetin prej 62 mln euro Pas më shumë se një orë diskutim për Propozim buxhetin e vitit 2015, asamblistët e Kuvendit Komunal të Prishtinës me 42