999 rezultate për

bukura

"The Guardian": Dhërmiu një nga plazhet më të bukura të Europës Gazeta britanike The Guardin, ka renditur Drimadhes, në Jug të Shqipërisë, si një nga plazhet më të bukura të Europës. A
Pa asnjë ndërhyrje, ja femrat shqiptare më të bukura në 100 vitet e fundit (FOTO LAJM) Femrat shqiptare janë të forta në karakter dhe e meritojnë të quhen burrnesha, por veçse krenimit me formimin e tyre, mu
Këto janë urat më të bukura në botë (FOTO LAJM) Urat janë një nga kryeveprat më të mëdha të inxhinierisë dhe arkitekturës botërore. Ato janë strukturat masive më të
Strakosha ndaj Romës ka bërë një ndër pritjet më të bukura të javës (VIDEO) Portieri i Lazios, Thomas Strakosha në derbin e fundjavës së shkuar ndaj Romës ka bërë një paraqitje fantastike, duke sh
Zakonet e këqija të femrave më të bukura të Hollywood-it (FOTO LAJM) Ato janë të bukura dhe të famshme. Këto vajza duket sikur nuk kanë defekte duke qenë se rrijnë të kuruara në mënyrë të p
14 femrat më të bukura në botë sipas "People" (FOTO LAJM) Duke filluar që nga viti 1990, revista amerikane "People" boton çdo vit një listë të "100 Më të Bukurave" në botë. A
Shqiptarja, një ndër stjuardesat më të bukura në botë (FOTO LAJM) Agjencia "Top Stewardesses", një ndër më të ndjekurat në rrjetin social Instagram ka vlerësuar një vajzë shqiptare si nj
Ibra mungesë e madhe për futbollin, ja 10 thëniet më të bukura të tij (FOTO LAJM) Zlatan Ibrahimovic nuk është një futbollistë i madh vetëm në fushat e lojës, por edhe jashtë saj. Suedezi pas dëmtimit t
Pemët më të bukura që mund të keni parë ndonjëherë Ekzistojnë mijëra arsye pse duhet t'i duam pemët. Ato nxjerrin oksigjenin që ne e marrim, bëjnë hije në tokë në ditë
Nga luftrat me ISIS në imazhet me panda dhe hiena, cilat janë fotot më të bukura të 2017 Janë zbuluar fituesit më të mëdhenj të fotografisë në botë. Sony Photography Aëards i cili mori mbi 227 mijë regjistr
Do të mahniteni nga bukuria e këtyre pemëve (FOTO LAJM) Pemët sjellin oksigjenin që ne marrim, bëjnë hije në tokë në ditët me diell nën të cilat ne shpeshherë strehohemi, disa
“Magjia” e luleve të qershisë rreth botës (FOTO LAJM) Pranvera është me të vërtetë një nga periudhat më të bukura të vitit. I japim lamtumirën të ftohtit të dimrit me shp
"Forbes": Shqipëria me plazhe të bukura dhe të lira, duhet vizituar në 2017 (FOTO LAJM) Revista prestigjoze Forbes e ka renditur Shqipërinë si një ndër vendet më atraktive dhe më pak të shtrenjta për tu vizit
Kush janë spikeret më të bukura në televizionet shqiptare (FOTO LAJM) Të jesh në rolin e spikeres së lajmeve do të thotë të kujdesesh shumë edhe për imazhin që përcjell çdo ditë në edicionet
“Luftë” në PS edhe për bukurinë, vajza e Niko Peleshit apo ajo e Termet Peçit? (FOTO LAJM) Të dyja janë shumë të bukura dhe thuhet se bukuria e tyre është krejtësisht natyrale. Ndërsa deri më tani është disku
Disa truke për të patur vetulla më të trasha dhe të bukura Vetullat e trasha janë në modë prej diss vitesh tashmë dhe duket se tendenca pritet të vazhdojë edhe më tej. Në këtë
A është kjo gjyshja më e bukur në të gjithë botën? (FOTO LAJM) Ajo është cilësuar si gjyshja më tërheqëse në të gjithë botën nga rrjetet sociale. Blogerja 47 vjeçare rej kohësh, ë
Ja urat më të bukura në botë, që kalojnë kufijtë ndërkombëtarë (FOTO LAJM) Shumica e këtyre urave janë konsideruar si monumente dhe janë një pjese jetike e infrastrukturave të rajoneve ne botë.
Këto janë pishinat më të bukura në botë! (FOTO LAJM) Tani që ka hyrë pranvera e moti po ngrohet me siguri shumë prej jush kanë filluar të mendojnë për plazhin, pishinat, bik
20 gratë e Erion Veliajt në bashkinë e Tiranës (FOTO LAJM) Dita e sotme është dita e 8 Marsit ku gratë nga e gjithë bota festojnë të drejtat e tyre. Bashkia e Tiranës dhe krye