999 rezultate për

britanise

Besimi: Maqedonia mbështet qasjen e e Evropës për refugjatët Zv/kryeministri i Maqedonisë për integrime evropiane, Fatmir Besimi u takua me një delegacion të lartë nga Britania e Ma
Parlamenti i Britanisë uron Thaçin dhe qorton Opozitën Deputetët e Parlamentit britanik kanë dërguar një letër përmes së cilës urojnë Kuvendin e Republikës së Kosovës për |zgj
Pas Britanisë, Çekia e gatshme të dalë nga BE-ja Edhe Republika Çeke mund të ndjekë të njëjtë rrugë si Britania e Madhe, për të dalë jashtë Bashkimit Evropian Kjo dek
Merkel e "feston" me patate të skuqura qëndrimin e Britanisë në BE (VIDEO) Pas orësh të tëra bisedime, Britania e Madhe arriti një marrëveshje me Bashkimin Europian, që do pengojë daljen e saj ng
Lajmi që tronditi Serbinë: Shërbimi sekret i Britanisë arrestoi kriminelët e Klanit të Zemunit Serbia, pas vrasjes së kryeministrit Zoran Gjingjiq, më 12 mars 2003, nisi një aksion kundër krimit të organizuar në ven
Tony Blair "non grata" në ambasadat britanike në Tiranë e Shkup Gazeta britanike "The Telegraph", zbulon se ish kryeministrit te Britanise se Madhe Tony Blair i është ndaluar qëndrimi
Princi Charles sot shpërblen oficerin e FSK-së Akademia Mbretërore Ushtarake e Britanisë së Madhe për herë të parë do të japë çmim për një oficer nga Ballkani. Këtë çm
Voton Pro sulmeve në Siri, por nuk i mban dot lotët (VIDEO) Ky është momenti kur një deputete e Partisë Konservatore në Parlamentin e Britanisë së Madhe ka shpërthyer në lotë kur p
Britania nxjerr listën e vende të rrezikshme, mes tyre edhe Kosova (FOTO LAJM) Pas tragjedisë së avionit rus në Egjipt, ku mbetën të vdekur 224 pasagjerët, agjencitë turistike e qeveritë e vendeve të
Bajrami: Kosova ka nevojë për ndihmën e Britanisë në arsim Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, gjatë një takimi me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Ko
Ali Ahmeti takon ambasadorët e SHBA-ve, BE, Britanisë, Francës, Gjermanisë e Italisë Sot në një takim të përbashkët në ora 12:30, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, do të takojë amba
Fytyra misterioze në qiellin e Britanisë (FOTO LAJM) Gjatë fotografimit të eklipsit të diellit një grua britanike ka fotografuar një imazh të çuditshëm. Gemma Coëie deshi
Zgjedhjet e vështira të Evropës BBC Ky i fundit ishte një samit zyrtarisht joformal, por që erdhi në një moment shumë dramatik. Si i tillë, ai
Avionë ushtarakë rusë fluturojnë mbi qiellin e Britanisë (FOTO LAJM) Disa avionë ushtarakë rusë janë vërejtur duke fluturuar mbi hapësirën ajrore të Britanisë së Madhe. Një veprim i till
Planifikohen 20 sulme në Perëndim, Britania e Madhe në alarm Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Sekret britanik MI5, Andrew Parker, shprehet se janë planifikuar rreth 20 sulme mbi
Mediat britanike: ISIS po planifikonte sulme kundër Britanisë Mediat britanike kanë shkruar se ISIS kanë planifikuar sulme terroriste në Britani të Madhe. Sipas shkrimeve të media
New York-Londër, 24 orë fluturime mbi Atlantik (VIDEO) Çdo ditë mes Kanadasë, Shteteve të Bashkuara dhe Evropës realizohen 2000 deri 3000 fluturime. Të dhënat bëhen publike ng
Kurti Britanisë: Të ndalet dialogu me Serbinë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, shoqëruar edhe nga Puhie Demaku dhe Visar Ymeri kanë pritur sot në zyrat e VV-së Drejt
Ja si kalojnë shqiptarët drejt Britanisë (FOTO-LAJM) Policia britanike ka arrestuar 12 persona mes të cilëve dhe disa peshkatarë francezë, pasi me anë të varkave të tyre të
Ambasada britanike nderon Artim Shaqirin Ambasada e Britanisë së Madhe ka organizuar një koktejl në nderim të futbollistit dhe tashmë trajnerit shqiptar, Artim S