999 rezultate për

britania

Pas Gjermanisë, as Britania nuk e njeh pavarësinë e Katalonjës Britania nuk do ta njohë vendimin e parlamentit katalanas, për shpalljen e pavarësisë nga Spanja. Zëdhënësi i kryemin
Britania po përgatitet për luftë me Korenë Veriore? Zyrtarët e Mbrojtjes të Britanisë së Madhe janë udhëzuar të hartojnë disa plane për t’u përgatitur për një luftë të mund
Britania do të dënojë me 15 vite burg personat që shohin videot e ISIS-it Njerëzit që shikojnë shpesh përmbajtje terroriste në kompjuterët e tyre mund të përballen me dënim me burg prej 15 vjet
Tusk: Nuk është arritur progres i duhur në bisedimet për “Brexit” Presidenti i Bashkimit Evropian, Donald Tusk, thotë se bisedimet për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian ende nuk k
BE mirëpret fjalimin e May-t për “Brexit” Bashkimi Evropian mirëpriti "frymën konstruktive" të fjalimit të kryeministres britanike, Theresa May, e cila tha se Mbr
Britania propozon dy vjet tranzicion post-Brexit Kryeministrja britanike Theresa May, ka propozuar sot një periudhë tranzitore dyvjetore për largimin zyrtar të Britanisë
Britania kërkon pjesmarrje të gjërë në dialog Nënsekretari i përhershëm i Zyrës së Jashtme britanike, Simon McDonald, në takimin e mbrëmshëm që ka pasur me kryeminist
Britania në rrezik nga testimet bërthamore dhe raketat e Koresë së Veriut Londra është në rrezik nga programi i raketave bërthamore të Koresë së Veriut. Këtë ka thënë sekretari i mbrojtjes Si
Një milion qytetarë evropianë mendojnë largimin nga Britania pas Brexit Të paktën një milion qytetarë nga Bashkimi Evropian, të cilët punojnë në Britaninë e Madhe po mendojnë apo tashmë e kanë
Britania e Madhe ofron ndihmë për Sierra Leonen Ka shkuar në 419 numri i të vdekurve në Sierra Leone, ndërsa me qindra njerëz janë ende të zhdukur nga rrëshqitjet prej
Transmetohet rrëfimi i Princeshë Dianas që Britania kishte refuzuar ta shihte deri më tani Pak ditë para 20-vjetorit të vdekjes së Lady Dianës, “Channel 4” transmetoi imazhet e Princeshës së Uellsit, të cilat Br
Britania planifikon dënime më të ashpra për sulmet me acid Britania e Madhe planifikon të aplikojë dënime më të ashpra për personat që sulmojnë me acid, ka thënë ministrja e Brend
Britania publikon projektligjin që i jep fund supremacisë së ligjit evropian Qeveria konservatore britanike publikoi sot projektligjin që është i destinuar t’i japë fund të supremacisë së të drejtë
Zaev- Johnoson: Britania mbështet fuqishëm qeverinë në rrugën euroatlantike Kryeministri Zoran Zaev u takua në Trieste me Boris Johnson, ministër i Punëve të Jashtme i Mbretërisë së Bashkuar, i ci
Saviano: Britania vendi më i korruptuar në botë Sipas tij, Britania është vendi më i korruptuar në botë. Saviano që ka shkruar Gomorrah e ZerroZerroZerro, i ka bërë
Britania, ofertë për qytetarët e BE-së pas “Brexit” Kryeministrja britanike, Theresa May, u ka thënë udhëheqësve të Bashkimit Evropian se çdo qytetari të BE-së që ka jetuar
BE dhe Britania bëjnë marrëveshje Bashkimi Evropian dhe Britania kanë arritur marrëveshje për prioritetet dhe orarin kohor të bisedimeve për Brexit, në ta
Merkel: BE është gati të fillojë bisedimet për “Brexit” Kancelarja gjermane Angela Merkel ka thënë se nuk shikon më asnjë pengese në rrugën për fillimin e bisedimeve të Brexit,
Britania zgjedh nesër midis May dhe Corbyn Theresa May dhe Jeremy Corbyn po i rikthehen pikave kyçe në platformat e tyre, teksa ata vizitojnë vendin në përpjekjen
Merkel, me shpresë që Britania të mbetet partnere e BE-së Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi të mërkurën se vendi i saj do të marrë pjesë në bisedimet e Britanisë së Mad