E FUNDIT/ Plagoset me pistoletë silenciator një person pranë piramidës
999 rezultate për

britani

Dueli i madh britanik, Fury - Joshua projektohet në maj Anthony Joshua respektoi parashikimet dhe mundi pa shumë vështirësi veteranin bullgar, Kubrat Pulev, duke i hapur rrugë
"Idiot, të thyej në mes", Florian Marku përplaset në hotel me boksierin britanik, i ndan sigurimi (VIDEO) Boksieri shqiptar Florian Marku është ndeshur me një incident të papritur gjatë qëndrimit në një hotel në Britaninë e Ma
Tentoi të p*rdhunonte britaniken, e pëson shqiptari Autoritetet britanike kanë dënuar një shqiptar, i cili tentoi të përdhunonte një 27-vjeçare angleze në lindje të Londrës
Britania nis vaksinimin e popullatës kundër koronavirusit Ditën e nesërme Britania e Madhe nis vaksinimin e popullatës kundër koronavirusit. Fillimisht pritet të vaksinohen di
Ia kalon edhe Britanisë, ky është shteti i parë në botë që ka nisur vaksinimin anti-covid-19 Rusia ka nisur të injektojë dozat e para të Sputnik te popullsia e gjerë, duke ia kaluar edhe Britanisë të cilën e ndan
Fauci kritikon Britaninë e Madhe për miratimin e vaksinës: Veprim i nxituar Doktori amerikan Anthony Fauci ka kritikuar Mbretërinë e Bashkuar për miratimin e “nxituar” të vaksinës së përgatitur ng
800 mijë doza me vaksinën Pfizer nisen drejt Britanisë së Madhe Kamionët e mbushur me vaksinat e para kundër COVID-19 të Pfizer/BioNtech, janë nisur për në Britani të Madhe, ditë kjo k
Konspiracionisti: Iluminati dhe lidhja mes Ismail Qemalit, Zogut dhe Enver Hoxhës Konspiracionisti Alfred Cako, bëri një tablo të zgjeruar të historisë së Shqipërisë të këtyre 108 viteve të fundit. C
Britanikët kanë vendosur të blejnë dhurata në vlerë rreth 160 milionë euro përmes internetit këtë vit Britanikët kanë vendosur të blejnë dhurata në vlerë rreth 160 milionë euro përmes internet këtë vit për shkak të Covid –
Britania shkurton karantinën, në izolim vetëm 5 ditë Kushdo qe do hyje ne Britani nga 15 dhjetori do qëndroj vetëm 5 dite ne karantine nga 14 dite e qe është momentalisht.
Prestigjozia britanike përfshin Kumbullën në lojtarët më të shtrenjtë që do i mungojnë Euro 2021 (FOTO LAJM) Marash Kumbulla e ka ngjitur shumë lart emrin e tij në futbollin europian dhe për këtë i është dashur shumë pak kohë.
Merr fund ëndrra angleze, arrestohen 69 shqiptarë që tentuan të kalonin kufirin me anije peshkimi Policia britanike ka arrestuar 69 emigrantë shqiptarë të cilët tentuan të futeshin ilegalisht në Angli, përmes një anije
Të dënuar për dhjetëra krime, 21 shqiptarë dëbohen nga Britania 21 shtetas shqiptarë u dëbuan ditën e enjte nga Britania e Madhe, shkruan The Sun. Mes tyre kishte nga ata që merreshin
"Më vrisni mua", si sakrifikoi jetën Preng Bib Pasha për diplomatin britanik Nga Hasan Bello Preng Bib Doda (1860-22 mars 1919) lindi në Orosh të Mirditës. Ai ishte pinjoll i familjes së
Rekord infeksionesh, Britania regjistron për herë të parë mbi 30 mijë raste me COVID-19 Britania sot për herë të parë nga fillimi i pandemisë regjistroi plot 33.470 rasteve të reja me koronavirus. Sipas të
Shkon mbi 50 mijë numri i të vdekurve nga koronavirusi në Britani Numri i të vdekurve në gjithë Mbretërinë e Bashkuar si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) ka shkuar në mbi 50 mijë,
"Jeta mund të kthehet në normalitet në pranverë", Johonson siguron britanikët për aplikimin e vaksinës Boris Johnson u ka bërë thirrje Britanikëve që t’i përmbahen rregullave për të kaluar valën e dytë të koronavirusit, ndë
COVID-19/ Rekord infektimesh e viktimash, Britania rikthen karantinën Mbretëria e Bashkuar vendosi mbylljen e të gjitha dyqaneve jo të domosdoshme, pabeve, restoranteve, bareve dhe qendrave
Qesharake, vajza dy vjeç dëbohet nga Britania pse nuk ka jetuar aty për 7 vite Një ngjarje shumë e çuditshme ka ndodhur në Londër që është gjykuar jo pak nga vendasit. Sam, një vajzë dy vjeçe ësht
Mes tyre një grua shtatzënë, 11 emigrantë shqiptarë kapen fshehur në një anije në portin britanik Shqiptarët nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga Anglia dhe për këtë mund të rrezikojnë edhe jëtën. Një grup prej 11 em