999 rezultate për

britani

Tre ndeshjet e ardhme të Chelsea do të përcaktojnë "fatin" e Lampard Pas shumë rezultateve negative, Frenk Lampardit i jepet besim në vijueshmëri të plotë të detyrës së tij. Sipas asaj q
Chelsea merr vendimin për Lampard Pas shumë rezultateve negative, Frenk Lampardit i jepet besim në vijueshmëri të plotë të detyrës së tij. Sipas asaj q
Britania shton kontrollet kufitare në mes të valës së infeksioneve të reja Sekretari i Jashtëm i Britanisë, Dominic Raab thotë se kontrollet kufitare do të rriten mes rritjes së infeksioneve të k
Variantet e reja të COVID-19, Britania e Madhe mbyll kufijtë për 1 muaj Britania e Madhe ka vendosur të mbyllë kufijtë për 1 muaj duke filluar nga e hëna. Lajmi është bërë i ditur nga kryemini
Hodhi diskun me vlerë 240 milion euro, britaniku i bën premtimin e madh komunës nëse i mundëson gjetjen Një inxhinier britanik që thotë se aksidentalisht kishte humbur një disk për ruajtjen e të dhënave në të cilën kishte kr
Sa dollarë kushtojnë veshjet e Kate Middleton? Mediat britanike zbulojnë shifrat (FOTO LAJM) Kate Middleton është padyshim një nga personazhet më të dashur dhe më të pëlqyer për publikun në mbarë botën. Dukesha
Mbretëresha britanike vaksinohet kundër COVID-19 Mbretëresha britanike Elizabeth II dhe burri i saj Philip kanë marrë vaksinën kundër COVID-19, tha Pallati Mbretëror për
Nuk mjafton vetëm testi negativ, Britania e Madhe vendos karantinë për udhëtarët nga Shqipëria Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë njofton se të gjithë qytetarët që do të udhëtojnë drejt këtij shteti, nga java e
Erdhën nga Britania e Madhe, gjobiten me nga 7 milionë lekë 9 shtetas në Rinas 9 shtetas të cilët erdhën nga Britania e madhe dhe shkelën karantinën në Shqipëri, janë ndëshkuar me 7 milionë lekë gjob
Britania sërish në karantinë, nga sot hyjnë masat strikte në fuqi Masat, të cilat përfshijnë urdhrin për qëndrimin në shtëpi dhe mbylljen e shkollave për shumicën e nxënësve, u njoftuan
Nga ora policore te fluturimet me Britaninë, çfarë ndryshoi sot Ditën e sotme Komiteti Teknik ka dalë në deklarata në lidhje me situatën e pandëmisë në vend. Ndër të tjera është ven
U kthyen nga Britania, por thyen karantinën: Ndëshkohen 6 qytetarë Vijojnë ndëshkimet e qytetarëve të cilët thyejnë masat anti-Covid në vend. Policia Kufitare e Rinasit ka ndëshkuar 6
Britania e Madhe sërish në karantinë kombëtare, Premier League nuk ndalet Një situatë "alarmante" me variantin e ri të Covid-19, i cili rrit transmetueshmërinë e virusit "nga 50% në 70%". Kry
Gjykata britanike ndalon ekstradimin e Assange, themeluesi i WikiLeaks nuk do të përballet me drejtësinë amerikane Themeluesi i WikiLeaks Julian Assange nuk mund të ekstradohet legalisht në Shtetet e Bashkuara për t’u përballur me akuz
Dyshohet se ka mbërritur varianti britanik i Covid, Greqia bllokim të rreptë Qeveria greke njoftoi të shtunën një mbyllje njëjavore të të gjitha bizneseve me pakicë që u lejuan të hapeshin gjatë pu
Mutacioni i ri i COVID-19, virusi është përhapur edhe në 33 vende përveç Britanisë Shpërthimet e mutacionit të ri të koronavirusit britanik janë konfirmuar në të paktën 33 vende. Rastet e këtij mutaci
Britania del sonte zyrtarisht nga Bashkimi Evropian Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se Mbretëria e Bashkuar ka arritur “lirinë në duart e veta” dhe duhet ta s
Me apo pa tifozë? Ja si do vijojnë ndeshjet e Premier League Mediat në Angli raportojnë se të gjitha ndeshjet në Premierligë nga sot do të zhvillohen pa tifozë. Ky vendim vjen, p
Mutacioni britanik i COVID-19 prek 20 shtete në të gjithë botën Zgjerohet harta e përhapjes së variantit britanik të koronavirusit nëpër botë. India dhe Pakistani konfirmuan rastet e p
Koronavirusi i ri, prezent në Gjermani që nga muaji nëntor Varianti i ri i koronavirusit i zbuluar në Britani të Madhe, duket se ka qenë i pranishëm në Gjermani që nga muaji nënto