999 rezultate për

bregdetare

Brymë e ngrica, si pritet të jetë moti në vazhdim Mëngjesi i së mërkurës ishte sërish i ftohtë me ngrica e brymë. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon se dita e enj
Përgatituni! Të dielën moti rezervon surpriza Ditën e diel moti rezervon surpriza, pasi dielli ia lë vendin reshjeve të shiut dhe dëborës! Shërbimi Meteorologjik U
Keni bërë plane për sot? Hidhini një sy motit Ndryshimi i motit duket se do të ndryshojë gjatë ditëve në vazhdim. Shërbimi Meteorologji Ushtarak ka paralajmëruar se e
Plane për fundjavën, më parë mësoni si do të jetë moti Pas disa ditëve me mot të bukur me diell tashmë situata atmosferike mbi vendin tonë do të ndryshoj gradualisht duke fill
Temperaturat mbeten nën zero, si pritet të jetë moti nesër Kontinenti europian po vijon të ndikoheet vlerat e larta të presionit atmosferik dhe masat ajrore të qëndrueshme dhe të
Era e fortë pushton Shqipërinë, sinoptikanët: Ja kur normalizohet situata Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, duke nisur nga orët e mesditës së ditës së sotme era ka qenë intensive në vendin
Përkeqësohet moti, bëhuni gati për reshje dëbore edhe në qytete Temperaturat kanë pësuar ulje të ndjeshme dhe në male kanë nisur reshjet e dëborës. Në një njoftim nga Shërbimi Metro
Plane për të dalë? Mësoni fillimisht si do të jetë moti ditën e nesërme Paqëndrueshmëria do të vijojë edhe për ditën e nesërme. Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura shoqëru
Libia ndalon 284 migrantë Roja bregdetare e Libisë thotë se ka ndaluar 284 migrantë në Detin Mesdhe. Në deklaratën e sotme thuhet se migrantët
Paraditja e ngrohtë dhe me diell, si pritet të jetë moti gjatë ditës Edhe ditën e sotme, kur data shënon 20 tetor 2019, parashikohet mot i kthjellët me kalime të pakëta vranësirash. Sipa
Pamje magjepse, vijat bregdetare më spektakolare në botë (FOTO LAJM) “MailOnline Travel” ka publikuar disa prej fotove më spektakolare të vijave bregdetare në botë. Aty gjenden pamje mah
Noti zhveshur është tradita 50 vjeçare e këtij vendi (FOTO LAJM) Zhytësit e zhveshur janë duke u mbledhur në pishinat e minierave mahnitëse dhe sekrete bregdetare të Cornwall që pretend
Pamje nga shembja e lokalit të Kokëdhimës, IKMT: Objekti rreth 2 mijë metër katror rezulton pa leje (FOTO & VIDEO) Forca të shumta të IKMT-së dhe të policisë kanë nisur aksionin mëngjesin e sotëm për të shembur bar-restorant “Panorma”
Alarmi SOS, shpëtohen 7 turistë në Durrës Roja bregdetare kanë shpëtuar 7 turistë që rrezikonin të mbyteshin në ujërat e Detit Adriatik, në Durrës mbrëmjen e sotm
Mbytet pushuesi në Vlorë Një pushues është mbytur ditën e sotme në plazhin e Zvërnecit në Vlorë. Ende nuk dihet identiteti i viktimës dhe as sh
Rama: Zero tolerancë për harbutët që zaptojnë plazhet Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në Facebook, ka theksuar se beteja për hapjen e hapësirave publike të plazhe
Ndjekje si në filma, trafikantët hedhin thasët me kokainë në ujërat e Paqësorit (VIDEO) Roja Bregdetare e SHBA bllokoi një nëndetëse që transportonte 17690 kg kokainë dhe 432 kg marjuanë me një kosto prej 453
Ligji për rojet bregdetare nuk zbatohet, kullat e vrojtimit të boshatisura Sezoni turistik ka filluar dhe plazhet në vendin tonë janë populluar, por sa të sigurta janë ambientet që u ofrojnë bizn
Me skaf dhe biçikleta, si duket policia gjatë fundjavës në plazhe (FOTO LAJM) Sezoni veror ka nisur zyrtarisht në qytetet bregdetare të Shqipërisë prej më shumë se një muaji dhe dyndja më e madhe e
Durrësi kujtohet në mes të sezonit për mbytjet masive të pushuesve (FOTO LAJM) Sezoni veror ka nisur zyrtarisht në qytetet bregdetare të Shqipërisë prej më shumë se një muaji dhe dyndja më e madhe e