999 rezultate për

boten

Njihuni me ushtaret më të bukura në të gjithë botën (FOTO LAJM) Në historinë botërore padyshim që një vend të rëndësishëm kanë zënë edhe femrat, që në një mënyrë apo në një tjetër janë
Braktisi botën për të dashurin, e pëson rëndë bjondia (FOTO LAJM) Hollie Connis, 23 vjeç u gjet e vdekur mëngjesin e ditës së parë të këtij viti pasi ishte "arratisur" me të dëshurin për
Veprimi i këtij babai për vajzën e tij emocionon botën Krishtlindja dhe Viti i Ri janë festat ku njërëzit bëhen së bashku për të festuar në fundvit. Por miliona persona n
Makinat e reja elektrike që pritet të magjepsin botën në 2019-ën (VIDEO) Viti që vjen pritet të sjellë një hov të ri për makinat elektrike. Prodhuesit e automjeteve kanë shënuar një progres të
Letra për babain në parajsë që preku botën, vogëlushja merr përgjigje (FOTO LAJM) Një vajzë e vogël ka prekur mijëra persona, me veprimin e saj për Krishtlindje. Ajo i ka shkruar një letër babait të
Si një modele e vërtetë, kjo oficere policie po mahnit botën me fotot e saj (FOTO LAJM) Shpeshherë për shkak të stërvitjes së përditshme, oficeret femra kthehen në personazhe shumë të preferuara në rrjete soc
Videoja që po shokon botën, muzikanti operohet në tru duke i rënë kitarës (VIDEO) Muzikanti afrikano-jugor, kitaristi i rrymës Jazz, Musa Manzini po habit botën me videon e tij të shpërndarë në rrjet.
Habiti botën me peshën e tij por ky djalosh ka marrë një vendim (FOTO LAJM) Arya Permana bëri xhiron e botës virtuale për shkak të peshës së tij. Vetëm 12 vjeç nga Indonezia, ai është cilësuar
Fotografi jep detaje për historinë që përloti botën BBC bisedoi me fotografin Sağırlı – i cili tani punon në Tanzani – për të konfirmuar origjinën e fotograf
Shokoi botën me peshën e tij, djaloshi bën ndryshimin drastik Arya Permana bëri xhiron e botës virtuale për shkak të peshës së tij. Vetëm 12 vjeç nga Indonezia, ai është cilësuar
Fotot që tronditën botën në vitin 2018 (FOTO LAJM) Fotografitë shpesh janë më të vlefshme se 1 mijë fjalë. Të tilla do të ndiqni në aglëri që janë shkrepur në këtë vi,
Të gjithë prisnin që ajo të vdiste, vajza habit gjithë botën Një vajzë vetëm 11-vjeç ka habitur gjithë botën. Vajza nga Teksas, SHBA, ishte ankuar për dhimbje koke. Pas një skan
Kush ka vjehrrë botën ka, si duhet të silleni me të Kur je në një lidhje dashurie me dikë, një ndër momentet më të rëndësishme është prezantimi me prindërit e bashkëshortit
I dashur babagjysh, letra e vajzës që ka tronditur botën Një vajzë e vogël ka shtruar një kërkesë kudrejt Babagjyshit që ka prekur këdo që e ka lexuar. Vogëlushja me emrin Kaitl
“U lodha duke ngrënë mish njeriu”, kanibali i tmerrshëm shokon botën Dy burra nga Afrika e Jugut janë shpallur fajtorë për “krimin më të neveritshëm. Gjykatësi Peter Olsen dënoi Nino Mba
Goditje pa mëshirë dhe thyerje krahu, rrahja e këtyre vajzave ka shokuar botën (VIDEO) Mundja në WWE është një nga sportet më të shikuara dhe atraktive në botë. Aty përveç mundjes ka edhe skena të shumta
Ushtria e frikshme amerikane, e vetme mund të shkatërrojë gjithë botën (FOTO LAJM) Çfarë do të ndodhte nëse SHBA do të përballej ushtarakisht me gjithë botën? Jo vetëm rivalët tradicional, por çfarë nëse
Lidhjet e fshehta të Fatmir Xhafajt me botën e biznesit Njohja mes Fatmir Xhafajt dhe Besos së Tajvanit, siç e njohin të gjithë është e hershme. Prej vitesh kanë qarkulluar
Studimi çudit botën: Edhe burrat rrezikohen nga kanceri i gjirit Kanceri i gjirit është një sëmundje e cila prek kryesisht gratë midis moshës 45 dhe 55 vjeç. Sipas “The Sun”, kjo së
Foto që po mahnit botën, mjekja shqiptare filmon fenomenin e rrallë nga barku i një nëne (FOTO LAJM) Një mjeke obstetër-gjinekologe shqiptare në maternitetin e një prej spitaleve të Michiganit në SHBA, ka kapur në foto nj