999 rezultate për

bore

I ftohti artik pushton Shqipërinë: -15 gradë, çfarë pritet në ditët e ardhshme Dimri i vërtetë ka pushtuar Shqipërinë. Reshjet e shiut, dëborës dhe temperaturat nën zero kanë përfshirë pjesën më të m
Acar dhe pa energji elektrike, si iu shpëtua jeta mes dëborës dy pacientëve në Elbasan Një ndër qarqet më të bllokuara nga dëbora është edhe Elbasani ku reshjet e dëborës nuk kanë pushuar gjatë gjithë natës
Mund të ndodhë njëherë në 100 vite, pamje piktoreske nga Vlora (FOTO LAJM) E gjithë Shqipëria është zbardhur sot nga dëbora. Edhe Vlora është mbuuar me të bardhë, gjë që mund të ndodhë njëherë në
Përfitimet shëndetësore të ecjes në kohë me borë Rrezet e diellit në stinën e dimrit për kocka të forta Të merrni vetëm 1 minutë vitaminë D në ditë dhe 2-3 herë në ja
Ishte nisur për në Shkodër, reshjet e borës bllokojnë për orë të tëra Bashën në rrugë "Gjatë rrugës për Lezhë dhe Shkodër nuk pashë asnjë borëpastruese. Ndërsa Ambulanca dhe automjete private të bllokuara r
Temperatura të acarta! Qarqet që nesër do të zgjohen me 50 cm dëborë Dimri i vërtetë ka zbritur në Shqipëri, ku reshjet e shiut dhe dëborës janë bërë të pandalshme prej disa orësh dhe prite
Reshje intensive dëbore! Sinoptikanët bëjnë parashikimin e motit për nesër Shërbimi meteorologjik ushtarak njofton se gjatë ditës së nesërme do të bierë dëborë më intensitet mesatar e të lartë në
Tirana pushtohet nga reshjet e dëborës (VIDEO) Prej më shumë se një ore në Tiranë ka nisur dëbora. Reshjet e para të dëborës ishin parashikuar të fillonin mbrëmjen
Moti i keq me shi e dëborë, anulohen lundrimet nga Porti i Durrësit Moti i keq me reshje shiu dhe dëbore kanë shkaktuar vështirësi në qarkullimin rrugor të mjeteve por edhe në ludrimin det
Dëbora pushton Shqipërinë! Aksi Elbasan-Librazhd bllokohet, hidhet kripë Reshjet e dëborës kanë shkaktuar problemet e para në akset kryesore në vend, por jo vetëm. Si pasojë e reshjeve të sh
Shi e dëborë në të gjithë Shqipërinë, policia: Kujdes në këto akse! (FOTO LAJM) Moti i keq me reshje shiu dhe dëbore ka shkaktuar problemet e para në akset kryesore në vend. Policia e Shtetit iu bë
Temperaturat shkojnë nën zero, acari mbërthen Shqipërinë Nëse menduat se dimri iku, e keni gabim. Kjo fundjavë do të rikthejë në vend acarin e dëborën, me temperatura nën zero.
Moti në Kosovë: Akull dhe borë, temperaturat zbresin në -11C (FOTO LAJM) Në fundjavë borë, ditë të akullta dhe erë. Windchilli deri në -20C. Në fillim të javës kthjellime, por mbetet ftohtë.
Bardhësi dhe temperatura të ulëta, nesër mund të bjerë borë në Tiranë Tirana mund t'i gëzohet borës këtë fundjavë ndërsa priten temperatura tepër të ulëta. MeteoAlb deklaron se në ditët n
Acari pritet të pushtojë Shqipërinë, si do të ndryshojë moti nga nesër Moti me reshje dhe ulje temperturash do të na shoqërojë edhe në ditët në vijim. Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologji
Georgina pozon në dëborë me kostumin e kuq pas trupit, Ronaldo në fushë ndaj Interit (FOTO LAJM) Partnerja e yllit tw Juventusit, Georgina Rodriguz dwshmoi se mund tw argwtohet edhe nw dwborw. 27 vjecarja mahnitwse
Rikthehet furishëm moti i keq, reshje dëbore edhe në Tiranë Moti i keq do të rikthehet sërish në Shqipëri, me rrebeshe shiu, reshje dëbore e temperatura të acarta. Meteorologët
Stuhi bore pas një dekade në Holandë, mbyllen shkollat dhe qendrat e vaksinimit Stuhia “Darcy” ka përfshirë të gjithë Evropën Veriore, duke mbuluar Mbretërinë e Bashkuar, Holandën dhe Gjermaninë në dë
Reshje të dendura dëbore, anulohet ndeshja e Bundesligës Ndeshja ndërmjet Arminia Bielefeld dhe Werder Bremen që ishte e paraparë të zhvillohej në kaudër të ajvessë 20-të të Bun
U zunë për dëborën, fqinji vret çiftin e bashkëshortëve dhe më pas veten (VIDEO) Një ngjarje e rëndë është shënuar në një lagje të Plains Township, në verilindje të Pensilvanisë, pasi një mosmarrëveshj