999 rezultate për

bore

"S'dua që futbollistët të dëmtohen", trajneri legjendar pastron borën në fushë (VIDEO) Trajneri i famshëm Mirçea Luçesku nuk ka përtuar të pastrojë dëborën në fushën e stadiumit të Dinamos së Kievit përpara
Më shumë se 8 orë të bllokuar, në Qafë Thanë situata e rëndë (VIDEO) Aksi Qafë Thanë drejt doganës së Maqedonisë i bllokuar prej gati 8 orësh. Dhjetëra automjete që presin të kalojnë në
Princesha Geraldinë takon dëborën e parë, publikohet fotoja e ëmbël (FOTO LAJM) Dëborës së Tiranës, i janë gëzuar të gjithë banorët. Petku i bardhë rrëmbeu shumë shpejt gjithë hapësirën në rrjete soci
Pa zinxhirë në akse me dëborë, policia rëndon dorën në ditë feste Dëbora dhe moti i keq kanë nxjerrë edje njëherë në pah problematiikat serioze përsa i përket respektimit të qarkullimit
Reshjet e dëborës, dogana e Qafë-Thanës e pakalueshme Dogana e Qafë-Thanës është bllokuar nga reshjet e dendura të dëborës dhe moti i keq. Shkak është bërë trashësia e mad
Dëborë dhe acar në të gjithë vendin, cilat janë akset më problematike Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës gjatë natës së kaluar kanë favorizuar krijimin e akullit në rrugë. Autorit
Ç'duhet të keni parasysh para se të dilni për të shijuar dëborën Kjo fundjavë e gjeti thuajse gjithë vendin të mbuluar nga dëbora. Në Tiranë gjithashtu kanë nisur flokët e parë të borës
Dëbora mbuloi vendin: 6 persona përfundojnë në spital pasi rrëshqitën në akull Reshjet e dendura të dëborës që përfshinë vendin kanë shkaktuar bllokime dhe vështirësi në lëvizje mjetesh dhe njerëzit
Kukësi i izoluar ngë dëbora, habit Gjici: Dëborë e tillë nuk ka rënë prej vitesh (VIDEO) Kukësi është një ndër qarqet më të bllokuara nga reshjet e dendura të dëborës. Kryebashkiaku i Bashkisë Kukës, Safet
Vendi i izoluar nga bora dhe ngricat, ushtria del në terren Gjatë orëve të fundit vendi ynë është mbërthyer nga i ftohti dhe reshjet e borës. Si pasojë, në akset kryesore ka proble
Habit këshilltari i Metës: Zhvishet dhe lan trupin me dëborë (VIDEO) Kryeqyteti zbardhet rrallë herë nga dëbora, ndaj qytetarët po e shfrytëzojnë më së miri këtë ditë ku Tirana është më "e
Situata alarmante në Korçë, dëbora arrin trashësinë 2 metra Ka arritur në dy metra dëborë në një ndër fshatrat e Korcës. Moti i keq që ka përfshirë vendin ka zbardhur pjesën më
I ftohti artik pushton Shqipërinë: -15 gradë, çfarë pritet në ditët e ardhshme Dimri i vërtetë ka pushtuar Shqipërinë. Reshjet e shiut, dëborës dhe temperaturat nën zero kanë përfshirë pjesën më të m
Acar dhe pa energji elektrike, si iu shpëtua jeta mes dëborës dy pacientëve në Elbasan Një ndër qarqet më të bllokuara nga dëbora është edhe Elbasani ku reshjet e dëborës nuk kanë pushuar gjatë gjithë natës
Mund të ndodhë njëherë në 100 vite, pamje piktoreske nga Vlora (FOTO LAJM) E gjithë Shqipëria është zbardhur sot nga dëbora. Edhe Vlora është mbuuar me të bardhë, gjë që mund të ndodhë njëherë në
Përfitimet shëndetësore të ecjes në kohë me borë Rrezet e diellit në stinën e dimrit për kocka të forta Të merrni vetëm 1 minutë vitaminë D në ditë dhe 2-3 herë në ja
Ishte nisur për në Shkodër, reshjet e borës bllokojnë për orë të tëra Bashën në rrugë "Gjatë rrugës për Lezhë dhe Shkodër nuk pashë asnjë borëpastruese. Ndërsa Ambulanca dhe automjete private të bllokuara r
Temperatura të acarta! Qarqet që nesër do të zgjohen me 50 cm dëborë Dimri i vërtetë ka zbritur në Shqipëri, ku reshjet e shiut dhe dëborës janë bërë të pandalshme prej disa orësh dhe prite
Reshje intensive dëbore! Sinoptikanët bëjnë parashikimin e motit për nesër Shërbimi meteorologjik ushtarak njofton se gjatë ditës së nesërme do të bierë dëborë më intensitet mesatar e të lartë në
Tirana pushtohet nga reshjet e dëborës (VIDEO) Prej më shumë se një ore në Tiranë ka nisur dëbora. Reshjet e para të dëborës ishin parashikuar të fillonin mbrëmjen