999 rezultate për

bizneseve

Burg për ata që nuk rrespektojnë orarin, masat lehtësuese që nisin prej së hënës Që prej ditës së djeshme, vendi ynë ndodhet në karantinë totale, pasi asnjë person nuk lejohet të dalë nga shtëpia dhe g
Grabitje "të çmendura": Arrestohen tre persona në Tiranë pasi vidhnin kasafortat e bizneseve (VIDEO) Policia e Tiranës ka finalizuar operacioni policor "Poliklinika", për goditjen e një grupi kriminal në fushën e vjedhjes
Mik i ngushtë me Shullazin, kush është Sariani që i vinte gjoba bizneseve OFL-ja i ka dhënë ultimatum ditën e sotme dy personave. Pajtim Seriani dhe Orges Jahelezi janë dy personat e radhës në l
Policia shkatërron bandën e adoleshentëve, ishin kthyer në tmerr të bizneseve në Tiranë Janë arrestuar në flagrancë dy adoleshentë të cilët kryenin vjedhje gjatë natës në kryeqytet, si dhe janë shpallur në kë
Ishte kthyer në tmerrin e bizneseve, shqiptari bëri 16 vjedhje për dy muaj Një shqiptar është arrestuar në Greqi pasi bënte namin me vjedhjen e bizneseve. Tëq paktën vetëm gjatë dy muajve të f
Frikë nga arrestimi, pronarët e bizneseve nisin riparimet Pronarët e bizneseve që ndodhen në katet e para të pallateve të vjetra dhe ndërtuesit e pallateve të reja të dëmtuara ja
Ankohen bizneset e Prishtinës për taksën vjetore, kërkojnë lehtësira dhe jo pengesa (VIDEO) Ankohen bizneset e Prishtinës për taksën vjetore, kërkojnë lehtësira dhe jo pengesa Asnjë cent të hyra nuk ka pranuar K
Shqipëria renditet ndër vendet e para për nivelin e korrupsionit (TABELA) Shqipëria bashkë me shtetet afrikane Sierra Leonen dhe Laon kryesuan listën globale të vendeve më të korruptuara sipas k
AMF nis Javën Globale të Investitorit me aktivitetin me përfaqësues të bizneseve dhe shoqatave të tregjeve Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare organizoi sot, më 30 shtator 2019, një takim informues me përfaqësues të bizneseve n
Rrëfehet biznesmeni: Kështu funksionon mafia e gjobvënies shtetërore në Shqipëri Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka ndarë në Facebook një denoncim të bërë nga një qytetar dixhital kundrejt
QKB shtyn afatin për dorëzimin e bilancit online të bizneseve Qendra Kombëtare e Biznesit më herët kishte lajmëruar se afati për dorëzimin e bilancit online të subjekteve do të ishte
Ligji i ri hyn në fuqi: Detyrim të gjitha bizneseve, 90 ditë kohë për hapur llogari bankare Ka hyrë në fuqi ligji që detyron të gjitha bizneset, edhe ato të vogla, që të hapin llogari bankare, që është pjesë e nj
5 biznese mbyllën çdo ditë në Kosovë Që nga viti i kaluar në Kosovë për çdo ditë rreth pesë biznese kanë mbyllur aktivitetin e tyre dhe kanë kaluar në status
"Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Botë refuzon ftesën e Ramës" Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka publikuar një lajm ku thotë se Rrjeti i Bizneseve të Diasporës Shqiptare
Kush janë dy të rinjtë e arrestuar në Durrës për vjedhjen e 14 bizneseve (VIDEO) Dy persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi kanë kryer një sërë vjedhjesh lokalesh dhe dyqan
Frikë për falimentimin e bizneseve në Turqi "Gabimi ynë më i madh ishte se në vitin 2013 morëm 9.5 milionë dollarë kredi. Nuk e imagjinuam se kursi i këmbimit do të
Bie konsumi, shifra alarmante të bizneseve të mbyllura (FOTO LAJM) Që prej vitit 2003, Blerta Lila ushtronte profesionin e saj si parukiere. Vera e këtij viti do të ishte e fundit për biz
Sapo u nda nga Iannone, Belen Rodriguez gjen të dashur të ri Nuk ka kaluar shumë kohë që nga ndarja e bukuroshes Belen Rodriguez me pilotin e Moto Gp, Andrea Ianone. Por pavarës
Në Turqi ndalohet të thuash: Jemi në krizë Prokuroria turke ka nisur hetim për më shumë se 300 llogri të Tëitter, të cilat gjatë mbrëmjes së djeshme kanë komentuar
Tatimet publikojnë listën e “zezë” të bizneseve që nuk lëshojnë kupon tatimor Administrata tatimore ka nisur publikimin e një liste me emrat e bizneseve që nuk lëshojnë kuponin tatimor. Lista pë