999 rezultate për

bisedimeve

Në Bruksel sot vazhdojnë bisedimet Në Bruksel sot do të vazhdojë procesi i bisedimeve mes ekipit nga Prishtina dhe atij nga Beogradi. Është paraparë që
60 minuta takim, Donald Lu i shkon në zyrë Xhafajt Pak pas takimit të Vlahutin, edhe ambasadori Donald Lu i ka shkuar me urgjencë në zyrë ministrit Fatmir Xhafaj. Mëso
Ngërçi për emrin e ri të Maqedonisë, raund i ri bisedimesh Athinë-Shkup në Nju Jork Raundi i ri i bisedimeve për zgjidhjen e çështjes së emrit pritet të mbahet më 17 janar në Nju-Jork, konfirmoi Ministria
Protesta në Athinë kundër bisedimeve Maqedoni-Greqi për çështjen e emrit (VIDEO) Gjatë vizitës së zv.kryeministrit Bujar Osmani në Athinë, deputetë ultranacionalistë të djathtë të partisë Agimi i Artë
Në New York pritet raundi i ri i bisedimeve Maqedoni-Greqi për çështjen e emrit Kanal 5 bën të ditur se më 19 janar në New York do të ketë takim ndërmjet ekipeve negociuese të Maqedonisë dhe Greqisë,
Putin me duar larg dialogut Serbi-Kosovë Presidenti i Rusisë Vladimir Putin tha dje pas bisedimeve me homologun e tij serb Aleksander Vuçiq tha se ata diskutuan
Emri i Maqedonisë, pjesë e bisedimeve bullgaro-greke Problemin të cilin Greqia e ka me emrin kushtetues së Republikës së Maqedonisë ka qenë një ndër temat për të cilat kanë
Fellaini dhe United bien dakord për divorcin Marouane Fellaini është i gatshëm të nisë një aventurë të re, larg Manchester United, dhe diçka e tillë mund të ndodhë q
Dimitrov: Nuk rrezikojmë identitetin maqedonas në bisedimet me Greqinë Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, është shprehur se në procesin e bisedimeve për emrin me Greqinë, çë
Shpërthen Taulant Xhaka: Ju tregoj të vërtetën e bisedimeve me trajnerin Panuçi Mesfushori i Kombëtares, Taulant Xhaka ka reaguar ashpër përmes një statusi në “Facebook” në lidhje me lajmin për refuzi
Ukraina kërkon fillimin e bisedimeve për anëtarësimin në NATO Presidenti ukrainas Petro Poroshenko, ka kërkuar të fillojnë diskutimet rreth një plani i cili do ta anëtarësojë vendin
Nis raundi i pestë i bisedimeve për arritjen e paqes në Siri Diplomatë nga Rusia, Irani, Turqia dhe SHBA, kanë filluar raundin e pestë të bisedimeve për paqe në Siri me qeverinë sir
Takimi Zaev-Kasami, mbështetja e reformave në qendër të bisedimeve Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka pritur sot në zyrën e tij kryetarin dhe delegacionin e Lëvizjes Besa me të cilë
Thaçi nga Samiti i Dubrovnikut: I gatshëm për vazhdimin e bisedimeve me Serbinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë sot në Samitin e SEECP-së, i njohur si Procesi i Bashkëpunimit të Evr
Gruevski, i bindur se shumë shpejt do ta rimarrë pushtetin Lideri i VMRO-së, Nikolla Gruevski është takuar sot me eurokomisionerin për zgjerim Johanes Hahn me të cilin kanë bised
Ahmeti takohet me Zaevin, pritet përfundimi i bisedimeve Kreu i BDI-së Ali Ahmeti, dhe ai i LSDM-së Zoran Zaev, do të mbajnë mbledhje në kryesisë qendrore ku pritet përfundimi i
Poposki: Fajin për krizën në Maqedoni e ka Brukseli Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Poposki, ka thënë se fajin për krizën e rëndë në vend e ka Brukseli, duke shtua
Kandiadti për president: Rusia të jetë pjesë e bisedimeve Kosovë-Serbi Kandidati për president të Serbisë, Vojisllav Sheshel, gjatë një fjalimi të mbajtur para mbështetësve të tij në Krusheva
Dialogu Kosovë-Serbi rrezikon të ndërpritet deri në vjeshtë Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë rrezikon të jetë i ndërprerë deri në vjeshtë dhe se shtyrja e bisedimeve nuk do të vijë
Lunaçek kundërshton rezolutën për ndërprerjen e dialogut me Serbinë Kuvendi i Kosovës kushtëzoi dialogun me Serbinë me lirimin e Ramush Haradinajt dje, por kjo duket se nuk u ka pëlqyer di