999 rezultate për

bisedimeve

Ivanov takon Mogherinin, kërkon datë konkrete për nisjen e bisedimeve me BE Presidenti Gjorge Ivanov sot ka realizuar takim me përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme dhe siguri të BE-së, Fe
Ruzhin: Greqia nuk do ta pengojë Maqedoninë në Këshillin e Evropës Profesori universitar Nano Ruzhin ka thënë se rekomandimi pozitiv për nisjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian do të në
Emri, nesër mbahet raundi i ri i bisedimeve Kryeministri grek, Aleksis Cipras inkurajon palën maqedonase të merr vendime të rënda, por të domosdoshme për zgjidhjen
Emri, nesër mbahet raundi i ri i bisedimeve Kryeministri grek, Aleksis Cipras inkurajon palën maqedonase të merr vendime të rënda, por të domosdoshme për zgjidhjen
Emri, raundi i ri i bisedimeve zhvendoset në Vjenë Pas vizitës së shefit të diplomacisë greke, Nikos Koxijas në Shkup, raundi i ri i bisedimeve mes palëve do të mbahet më
Dështojnë bisedimet në Bruksel, Arifi kthehet sot Nga e hëna, ekipi negociator i Kosovës ka qëndruar në Bruksel, ku ka zhvilluar takime me palën serbe në kuadër të dialog
Zyrtare, dështon raundi i ri i bisedimeve Prishtinë - Beograd Në valën e re të bisedimeve në mes të Prishtinës e Beogradit, në nivelin teknik, të zhvilluar në Bruksel, nuk është arri
Raund i ri i bisedimeve, Kocias sërish në Shkup Në gjysmën e dytë të marsit shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias duhet të mbërrijë për vizitë zyrtare në Shkup, në tak
Kocijançiç flet për bisedimet e raundit të fundit të bisedimeve në Brusel Pas një kohë të gjatë të ndërprerjes së dialogut me Serbinë, delegacioni i Kosovës ka vazhduar negociatat. Kryesuesi i d
Junker: Serbia të arrijë marrëveshje me Kosovën, nëse dëshiron në BE Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha sonte se gjetja e një marrëveshjeje të drejtë me Prishtinën është pengesa më serioz
Dorëzohet Tare, nuk mundi ta mbajë lojtarin Igli Tare njoftoi dështimin e bisedimeve për rinovimin me qendërmbrojtësin holandez, Stephan De Vrij, ndërsa theksoi se
Intelektualët maqedonas kërkojnë ndërprerjen e bisedimeve me Greqinë Rreth 200 intelektualë maqedonas bëjnë thirrje për ndërprerje të bisedimeve për çështjen e emrit dhe të bëhet përpjekje
Mogherini tregon datën kur Maqedonia do të merr ftesën për bisedime me BE Në takimin në Sofje të ministrive për Punë të Jashtme të shteteve të BE-së me vendet kandidate, përfaqësuesja e lartë e
Britanikët: Po ndahet Kosova, jep Veriun për ulësen në OKB Gazeta britanike The Guardian ka publikuar një shkrim të gjatë për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Në artikull kanë
Varadi: Ndarja e Kosovës nuk është në tryezën e bisedimeve Profesori i së Drejtës Ndërkombëtare nga Serbia Tibor Varadi i cili ligjëron në universitete të ndryshme botërore ka thë
VMRO: Ligji për gjuhët, pjesë e bisedimeve Votimi i ligjeve reformuese që kërkojnë 2/3 e votave në Kuvend, varen nga bisedimet e grupeve punuese të LSDM-së dhe VMR
Emri, raund i ri i bisedimeve mes Maqedonisë dhe Greqisë Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë dhe e Greqisë sot në Shkup do ta realizojnë takimin e shtatë, s
Partitë gjermane caktojnë 4 shkurtin për përfundimin e bisedimeve Partitë politike, të përfshira në bisedimet për formimin e koalicionit qeveritar në Gjermani, pas katër muajsh përpjek
Zakharieva: Mbështetim fillimin e bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë dhe Shqipërisë në BE Ekaterina Zakharieva, ministre e Punëve të Jashtme të Bullgarisë i ka prezantuar prioritetet e kryesimit bullgar të BE-s
Diaspora maqedonase jep mend nga jashtë, kërkon ndërprerjen e bisedimeve Diaspora e Bashkuar Maqedonase (DBM) e mbështet fushatën "emri ynë është Maqedon" i të Lëvizjes ndërkombëtare maqedonase