999 rezultate për

bill

As Bill Gates e as Rothshildët, ky është njeriu më i pasur në historinë e njerëzimit Kur flasim për njerëzit më të pasur në botë, të gjithëve u shkon mendja tek emra si Bill Gates, Warren Buffet apo John D
Gjyshi që sfidon djemtë e rinj dhe "çmend" vajzat (FOTO LAJM) Bill Hendricks është 67 vjeç dhe ndoshta ka trupin më të palestruar se 90% e popullsisë së botës. Ky veteran i Korpu
Billboard: Era Istrefi, artiste në rritje Era Istrefi, e cila me bashkëpunimin për himin e FIFA World Cup ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzik
Bill Clinton flet pas 20 vitesh mbi skandalin me Monika Levinsky-n Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, në një intervistë për NBC News është përgjigjur rreth pyetjeve lidhur me skandali
Bleu disa fotografi të vjetra, burri bëhet i pasur pasi zbulohet e vërteta (FOTO LAJM) Mund të ishte sendi i padëshiruar i dikujt, por për një njeri në Kaliforni, ishte një zbulim. Ai bleu disa foto të vj
1 muaj përgjime, dy vëllezërit nga Berati arrestohen teksa mbillnin hashash Policia e Beratit ka vënë në pranga dy vëllezër të cilët janë kapur në flagrancë teksa po tentonin të kultivonin hashash
Shfaqet sërish e dashura e Presidentit Bill Klinton Emri i saj lidhet me super skandalin e vitit 1998, kur u zbulua marrëdhënia me Presidentin amerikan të asaj kohe Bill Cl
Ai është ish-president, ky është mashkulli që ia heq mendjen Eli Farës Kush është mashkulli që ia heq mendjen Eli Farës? Këngëtarja e ftuar në "Xing me Ermalin" ka rrëfyer mashkullin të c
Vetura godet një grua në Prishtinë Një këmbësore është goditur nga një veturë sot në orën 15:00 në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë. Ajo ka pësuar lëndim
Pushohet nga puna mjeku pas vdekjes së pacientes me sepsë Një mjek është pezulluar pasi një nënë vdiq vetëm disa orë pasi u diagnostikua me sepsë. Natalie Billingham, 33 vjeçe
Nominohet këngëtarja e parë shqiptare në Billboard Music Awards (FOTO) Rita Ora, Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë këngëtaret me origjinë nga Shqipëria të cilat po korrin sukses të jashtëzakonshëm
Bebe Rexha është nominuar në Billboard Music Awards Ceremonia e ndarjes së çmimeve, Billboard Music Awards, është shumë pranë (më 20 maj), ndërsa tashmë është bërë publikim
Bota s'e kupton por fëmijët e tij po, Bill Gates dhuron pasurinë për të varfërit Bill Gates ka thënë se tre fëmijët e tij e kuptojnë pse ka vendosur t’ia lë pasurinë e tij prej 70 miliardë dollarësh fo
Bebe Rexha thyen rekord në “Billboard Hot 100” Këngëtarja me prejardhje shqiptare Bebe Rexha po korr një sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor ndërkombëtar dhe k
500 mijë lule do të mbillen në Prishtinë Kompania Publike e Komunës së Prishtinës “Hortikultura” ka nisur mbjelljen e luleve sezonale. Ndonëse, javën e ardhshme
Blen disa foto të vjetra në një dyqan, më vonë kuptoi se çfarë kishte gjetur (FOTO LAJM) Mund të ishte sendi i padëshiruar i dikujt, por për një njeri në Kaliforni, ishte një zbulim. Ai bleu disa foto të vj
Porosi rrëqethëse kundër dhunës ndaj grave, inspirim nga filmi i famshëm (VIDEO) Në rrugët e Prishtinës sot është shfaqur kreativitet i jashtëzakonshëm. Tre billborde kanë transmetuar porosi rrëqeth
Gjyshi që sfidon djemtë e rinj dhe "çmend" vajzat (FOTO LAJM) Bill Hendricks është 67 vjeç dhe ndoshta ka trupin më të palestruar se 90% e popullsisë së botës. Ky veteran i Korpu
Kur Presidenti Bill Klinton dënoi ashpër vrasjen e familjes Jashari (VIDEO) Ish – presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, kishte dënuar fuqishëm sulmin serb të vitit 1998-të
Mbillen 163 drurë dekorativë në burgun e grave, “Ali Demi” Aksionit për mbjelljen e pemëve dhe gjelbërimit të qytetit iu bashkua edhe institucioni i vuajtjes së dënimit të grave “