999 rezultate për

biden

Nga rimartesa me gruan dhe te "fiksimi" për akulloren, gjërat që nuk i dinim për Biden Joe Biden, Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka pasur një karrierë të gjatë politike, ku ka shë
Fitorja e Biden, çfarë ka Johnson për të thënë Kryeministri britanik Boris Johnson deklaroi sot se ai dhe presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden ndajnë një besim në
8 liderët që akoma nuk e kanë uruar Joe Bidenin Sipas rezultateve të zgjedhjeve në SHBA, Joe Biden pritet të jetë presidenti i ri, dhe ai tashmë është përgëzuar nga shu
George Bush për zgjedhjet: Trump mund të kërkojë rinumërim Republikani George W Bush, i cili ishte president i SHBA nga 2001-2009, ka bërë një deklaratë duke uruar Biden për fitor
Dalin emrat e kabinetit Biden, cili mund të drejtojë politikën e jashtme? Po kërkoni ndonjë shenjë se çfarë drejtimi mund të marrë politika e jashtme e presidentit të zgjedhur amerikan, Joe Bide
"Nuk do t'i shoh shtetet kuq e blu", fjalimi i plotë i fitores së Biden Në fjalimin e mbajtur me rastin e fitores, Joe Biden tha se nuk do t’i shikojë shtetet që votuan pro ty dhe ata ato që v
Nga armët bërthamore te çështjet e klimës: Sfidat më të mëdha të Presidentit të ri të SHBA-ve Si kandidat për president, Joe Biden ka thënë se do të ndryshonte shumë nisma në politikën e jashtme të administratës Tr
Fitorja e Joe Biden, kështu e uron Rama dhe Meta Edhe kryeministri Edi Rama ka uruar presidentin e ri të SHBA-ve Joe Biden për fitoren e zgjedhjve të 3 nëntorit Në nj
Biden krijon ekipin e tranzicionit, caktohet njeriu që do të përballet me Trump Ekipi i tranzicionit të zotit Biden nuk priti marrjen e vendimit përfundimtar të garës presidenciale që t’i përvishej pu
Fitorja e Biden, si e priti presidenti Vuçiç Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se fitorja e Donald Trump në zgjedhjet presidenciale në Amerikë do të ishte
Merkel i uron fitoren Biden: Mezi pres të punoj me ju! Urimet për fitoren e zgjedhjeve në Amerikë nuk i kanë munguar aspak Joe Biden. Mes liderëve botërore bën pjesë edhe
Biden u shpall President, Trump nuk heq dorë: Fituam zgjedhjet! Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka reaguar teksa mediat ndërkombëtare konfirmuan fitoren e kandidatit Joe Biden, më h
Trump kthehet në Shtëpinë e Bardhë, cili do jetë reagimi i tij pasi Biden u shpall fitues? Kanë kaluar disa orë që prej publikimit të projeksioneve që e shpallin Joe Biden fitues të zgjedhjeve presidenciale në S
Biden fitoi me 30 mijë vota diferencë! Donald Trump fotografohet pas humbjes (FOTO LAJM) Presidenti ende në detyrë, Donald Trump, ka qenë duke luajtur golf kur është shpallur rezultati. Trump u pa të dilte
Joe Biden President i SHBA, zbuloni kush do të jetë "Zonja e Parë" (FOTO LAJM) Joe Biden është zgjedhur zyrtarisht presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Biden i cili mbush 78 vj
Basha uron Joe Biden për fitoren: Shpresojmë që të vazhdojmë të punojmë bashkë! Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas shpalljes fitues të zgjedhjeve presidenciale të Joe Biden. Pë
Çfarë po ndodh me Ramën e Bashën? Pretendojnë marrëdhënie të mira me Biden, por nuk reagojn Në Amerikë tashmë është zyrtare që Presidenti i ri është Joe Biden. Në Shqipëri, fitorja e Biden ende nuk është komentua
Festë, alkol e përqafime mes njerëzve! Shihni çfarë po ndodh në ShBA pasi Biden mori fitoren Festa ka nisur në pjesën më të madhe të qyteteve amerikane, ku njerëzit kanë dalë në rrugë duke brohoritur për fitoren e
Barak Obama uron Joe Biden për fitoren: Nuk mund të isha më krenar! Ish-Presidentit i SHBA-ve, Barack Obama ka uruar për fitoren Joe Biden, pasi ai u shpall fitues i zgjedhjeve presidencia
Biden shpallet zyrtarisht President! Trump se pranon humbjen dhe bën deklaratën e fortë Dhe pse me 30 mijë vota avantazh, Trump nuk e pranon dot fitoren e Joe Biden. Në deklarëtën e fundit, Trump premtoi t