999 rezultate për

biden

Diplomati amerikan: Çelësi që Biden do bindë Serbinë për të njohur Kosovën Mediat serbe kanë publikuar një analizë të ish-diplomatit amerikan me një përvojë në Ballkan, aktualisht Profesor në Uni
DW: Kabineti i Joe Bidenit, një sinjal shprese Kabineti që prezantoi Joe Bideni karakterizohet nga ekspertë dhe eksperte të njohur. Me diversitetin e tij ai pasqyron s
"Presidenca ime nuk është mandati i tretë i Obamës", Biden jep intervistën e parë Megjithëse lista e tij e të nominuarve të kabinetit përfshinte shumë të diplomuar të epokës së Obamës, Joe Biden tha se
Biden bën xhiron e botës, detaji në çorape që u komentua kudo Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara ka tërheqer vëendjen e mediave. Joe Biden u shfaq në një takim në qytetin
Dorëzohet Trump, pranon humbjen e zgjedhjeve Presidenti ende në detyrë i SHBA-ve Donald Trump ka pranuar të nisë tranzicioni në SHBA, në mënyrë që Joe Biden të marrë
Biden pritet të emërojë si sekretar shteti, mbështetësin e madh të Kosovës, Antony Blinken Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden pritet të emërojë të martën anëtarët e parë të kabinetit të tij, që sipas njoft
Biden rikthen në qeveri të vjetrit, kush do të jetë Sekretari i shtetit Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden pritet të emërojë Antony Blinken si Sekretar të Shtetit. Ai do të jetë përgjeg
E marta ditë e rëndësishme për SHBA, Biden cakton anëtarët e Kabinetit Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden ka në plan të caktojë anëtarët e parë të kabinetit të tij të martën, tha një pr
Flet Putin: Ja përse nuk ja uroj fitoren Joe Biden! Vladimir Putin ka folur më në fund për mungesën e reagimit zyrtar të Moskës në lidhje me fitoren e Joe Bien në zgjedhjet
Vjen goditja e radhës për Trump, çfarë vendosi gjykata në Pensilvani Përpjekjet e Presidentit amerikan Donald Trump për të përmbysur rezultattin e zgjedhjeve të 3 nëntorit morën një tjetër
Twitter i dorëzon profilin zyrtar presidencial Joe Biden në 20 janar 2021 Twitter do t’i dorëzojë profilin zyrtar presidencial Presidentit të zgjedhur të SHBA Joe Biden ditën kur ai të betohet p
Doli humbës edhe nga numërimi, Trump nuk dorëzohet dhe bën lëvizjen e radhës Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë sht
Biden fillon formon stafin, kush janë të besuesit e Obamës që do futen në ekip Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndë
Trump pati dyshime, rinumërimi i votave konfirmon fitoren e Biden edhe në Georgia Pas dyshimeve të Presidentit aktual Trump, për fitoren e Biden ka përfunduar rinumërimi i votave në Georgia, ku sërish k
Presidenti më i moshuar i SHBA-ve, sa vjeç mbush sot Biden Presidenti i zgjedhur Joe Biden mbush sot 78 vjeç. Pikërisht pas dy muajsh, ai do të marrë frenat e një kombi të përçarë
Nuk dorëzohet! Donald Trump kërkon rinumërimin e votave në një tjetër shtet Donald Trump nuk ka ndërmend të dorëzohet përballë Biden për zgjedhjet të cilat nxorrën fitues këtë të fundit. Fushat
​Biden thirrje Trump të pranojë humbjen: Më shumë njerëz do të vdesin nga COVID-19 Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Joe Biden deklaroi se edhe më shumë amerikanë mund të vdesin nëse administrata Donald T
Fauci gati për qeverisjen e Joe Biden: Është çelësi për vaksinën Anthony Fauci ka reaguar në lidhje me koronavirusin duke thënë se administrata Biden është çelësi për shpërndarjen e shp
Obama: Michelle do më braktiste nëse do isha pjesë e administratës "Biden" Ish-presidenti i SHBA-së Barack Obama ka deklaruar se nuk do të pranojë një vend në administratën e ish-zëvendës preside
A po dorëzohet Donald Trump? Presidenti amerikan, Donald Trump, duket se e ka pranuar për herë të parë që rivali i tij demokrat, Joe Biden, fitoi zgj