999 rezultate për

biblioteka

Kjo është biblioteka më gjigante në botë (VIDEO) Kjo është Biblioteka më e madhe në botë e cila ndodhet në Uashington. Ajo ka rreth 164 milionë artikujt dhe është
Mbyllet Biblioteka në Durrës, rezultojnë pozitiv katër punonjës Katër punonjës të Bibliotekës Publike të Durrësit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus e si pasojë biblioteka ka mbyll
I gjetët fundin bibliotekës suaj? Këtu mund të gjeni 1.4 milion libra pa asnjë pagesë Organizata jofitimprurëse Internet Archive ka vendosur 1.4 milion libra në dispozicion falas online për të ndihmuar ata
Katar, ndërtohet bibloteka më moderne në botë me 1 milion libra Plot fëmijë rrëmojnë në raftet e saj ose ulen me libra në duar, në këmbët e shtyllave të mëdha, që mbështesin mega-struk
Rikonstruktohet biblioteka “Hamit Beqaj” në Njësinë 8 në kryeqytet (FOTO LAJM) Rikonstruktohet biblioteka “Hamit Beqaj” në Njësinë 8 në kryeqytet Veliaj: “Investimi në biblioteka është fitore mbi
Rikonstruktohet biblioteka “Misto Treska”, kthehet në qendër moderne leximi (FOTO LAJM) Të rinjve, studentëve dhe miqve të librit në kryeqytet iu shtohet edhe një tjetër mjedis dinjitoz leximi në Njësinë 10,
​Kaq lexues kishte në bibliotekat e Kosovës për një vit Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Kulturës 2017”. Ky publikim ofron të dhëna stat
Rreshjet e shiut dëmtuan Biblotekën Kombëtare (FOTO LAJM) Teksa në vend diskutohet nëse duhet shembur dhe të ndertohet teatri i ri apo jo, një pamje trishtuese vjen nga Bibloteka
VV kërkon më shumë vëmendje për librin Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar kod të veçantë dhe rritjen e buxhetit për librin. Deputeti Sami Kurteshi, në një konf
Veliaj: Sot është një ditë e mirë për Tiranën, i kthyem qytetit një bibliotekë të re Pesë muaj më parë ishte një ngrehinë e rrënuar, e rrethuar me ferra, të cilën banorët e njësisë 9 e kishin harruar se di
Madhështore si vetë dija, kjo është biblioteka më gjigante në botë (VIDEO) Kjo është Biblioteka më e madhe në botë e cila ndodhet në Uashington. Ajo ka rreth 164 milionë artikujt dhe është
Biblioteka e Kongresit amerikan heq dorë nga arkivimi i mesazheve në Twitter Biblioteka e Kongresit amerikan, që shërben edhe si arkiv kombëtar, hoqi dorë nga programi i saj për të ruajtur të gjith
Biblioteka e Kongresit në Uashington mban libra të rrallë për Skënderbeun Në Bibliotekën e Kongresit në Uashington, ruhen disa libra të rrallë për Skënderbeun. Grant Harris, drejtor i Sektorit t
Shikoni bibliotekën më të madhe në botë (VIDEO) Kjo është Biblioteka më e madhe në botë e cila ndodhet në Uashington. Ajo ka rreth 164 milionë artikujt dhe është
Biblioteka Kombëtare gënjeu! Zjarri shkrumboi gazetat e periudhës së artë të publicistikës Para dy javësh në Biblotekën Kombëtare të vendit ra një zjarr i cili shkrumboi një pjesë të librave që gjendeshin në kat
Zjarri tek Biblioteka Kombëtare, dyshohet për të lënduar në katin e nëndheshëm Zjari tek Biblioteka Kombëtare në Tiranë ka rënë në katin e nëndheshëm në të. Disa zjarrfikëse janë në vendngjarje, ndër
Biblioteka nr. 9 në Tiranë merr emrin e Musine Kokalarit, Veliaj: Musine Kokalari simbol i letërsisë dhe i rezistencës Në 100 vjetorin e lindjes së Musine Kokalarit, gruas së parë të letrave shqipe, e cila luftoi për demokratizimin dhe ema
Rama: Rruga drejtë universitetit nuk kalon nga pika e basteve, por nga biblioteka Kryeministri Rama siguroi sot maturantët aplikues për në universitet se nuk do të privohen nga studimet e mëtejshme. Sis
Ja biblioteka sekrete e Sirisë Njerëz vullnetarë, gjatë bombardimeve në periferi të Damaskut, kanë mbledhur mbi 14 mijë libra nga shtëpitë e dëmtuara.
Bibliotekat më të bukura në botë (FOTO LAJM) Bibliotekat janë vendi i njohur i zhvillimit intelektual i një kombi. Shumë prej tyre janë ndërtuar në një mënyrë të veç