999 rezultate për

besimi

Qeveria Conte kalon me sukses provën e fundit, merr votëbesimin e Dhomës së Deputetëve Qeveria e re italiane e Giuseppe Contes ka kaluar me sukses edhe provën e fundit në Dhomën e Deputetëve, duke marrë votë
Fakaj: Shqipëria po humbet identitetin Ervin Fakaj mendon se Panucci nuk është njeriu i duhur për Shqipërinë, pas humbjes 4-1 nga Ukraina, e dyta me radhë pak
Qeveria e re italiane, Berlusconi nuk i jep votëbesimin Kreu i “Forza Italia”-s, Silvio Berlusconi nuk ia jep votëbesimin qeverisë së sapokrijuar italiane mes “Lëvizjes 5 yjet”
Vila luksoze 600 mijë euro, çifti i politikanëve i shpëtojnë votëbesimit të partisë Udhëheqësi i partisë së krahut të majtë spanjolle Podemos dhe partnerja e tij i kanë mbijetuar një votëbesimi të partisë
Spanjë, të premten votohet për mocionin e mosbesimit ndaj Rajoyt Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy do të përballet me një mocion mosbesimi mbi lidershipin e tij të premten, pas dënim
Merkel: Trump shkeli besimin në rendin ndërkombëtar Kancelarja gjermane, Angela Merkel, mendon se bashkëpunimi ndërkombëtar është në krizë – mes të tjerash pre të tërheqjes
Shkarkimi i Hadarmatajt, Manjani: E zëvendësuan me prokuroren që duhet të ishte nën hetim Për ish-ministrin e Drejtësisë Ylli Manjani, prokurorja që u komandua nga Arta Marku në krye të Krimeve të Rënda në vend
Rriten shanset që një shqiptar të jetë guvernator Ne nuk do ta pranojmë Bogovin si guvernator, tha zëvendës kryeministri për integrimin evropian Bujar Osmani në 24 Analiz
Daka nuk e ka humbur besimin e Thaçit, përsëri në KQZ Valdete Daka do të emërohet edhe për shtat vjet kryetare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Besimin për ta drejtu
Boll me dështimet, si të fitoni vetëbesimin Shumë të turpshëm, tepër origjinalë apo të trembur nga sfidat? Të tria këto karakteristika janë nga pak pjesë e jona. Sh
Valverde me kritika të ashpra për skuadrën e tij Në këto nëntë muaj të drejtimit të Barcelonës, trajneri Ernesto Valverde po udhëheq drejt sukseseve klubin spanjoll.
Macron: E respektoj një femër që është mbuluar për shkak të fesë Presidenti francez, Emmanuel Macron, është përgjigjur se si i duket kur sheh një grua të mbuluar, ai ka shprehur respekt
Dembele i pakënaqur nga besimi i Barcelonës, pranon ti bashkohet Aubameyangut Ousmane Dembele nuk e ka harruar mikun e tij të vjetër dhe si pasojë dëshiron të ribashkohet me Pierre-Emerick Aubameyan
Shpërthejnë emocionet për Salah, të eleminojë ekipin që i dha besimin? Të jesh një futbollist i madh në radhë të parë duhet të jesh dhe një njëri i madh. Një njëri i jashtëzakonshëm ka rezult
Mocioni i opozitës nuk kalon, Qeveria Zaev kalon provën Sot në Kuvendin e Maqedonisë, me inicim të OBRM-PDUKM-së është mbajtur seanca për votëbesimit për Qeverinë e Zoran Zaev.
Deputetët shohin futboll në interpelancën për votëbesimin e qeverisë Në kohën kur në Kuvendin e Maqedonisë po mbahet interpelanca për votëbesimin e Qeverisë Zaev, dikush ka gjetur një mënyr
Sela do të votojë i përmbajtur për besimin e qeverisë Pas një pauze të gjatë, ka vazhduar seanca e Qeverisë për ndërtimin e besimit në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë. Zi
Sot mbahet seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Zaev Kuvendi sot do të diskutojë mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë. VMRO-DPMNE-ja pret që mosbesimi të votohet nga shumica
Të mërkurën Zaevin e kapin drithërimat Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar mocionin për votë mosbesimin e Qeverisë. Kryetari i parlamentit Talat Xhaf
Besimi i qeverise, të mërkurën debati për interpelancën e VMRO-së Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, sot ka deklaruar se gjatë ditës partia e tij e ka parashtruar kërkesën për