999 rezultate për

berlin

Rita Ora mban koncert gjigant në Berlin, pritet me flamurin kuq e zi (VIDEO) Ditën e djeshme këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora mbajti një koncert gjigant në Berlin. Këngëtarja u prit mj
"DW" zbulon skenarin e negociatave: CDU e prirur t’i japë Shqipërisë një "Po" me kushte CDU/CSU në Gjermani gjatë shtatorit do të përcaktojë pozicionin lidhur me procesin e negocitava BE-Shqipëri. Gjatë javës
Haradinaj: Bllokova ndarjen e Kosovës në Samitin e Berlinit (VIDEO) Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ftuar në RTV 21 bisedoi për temën e dialogut dhe ndarjes së Kosovë
Lewandowski nuk mjafton, Bayern zhgënjen në start (VIDEO) Lewandowski dhe dy golat e tij shpëtojnë Bayern Munich nga një debutim me humbje, fiks 90 ditë nga mbrojtja e titullit k
I frymëzuar nga Hazbi Kasaj, kryebashkiaku sugjeron ndërtimin e kabinave të seksit pranë aeroportit Aeorporti Tempelhof ka parë zhvillime të rëndësishme në gjermani, që nga shërimi si fushë ajrore për nazistët gjatë Luft
Rita Ora fantastike në Berlin (FOTO LAJM) Rita Ora është paraqitur me një flamur me ngjyra ylberi derisa është dukur seksi derisa po përcjelli mbrëmjen e Thomas S
Çfarë po i ndodh Merkelit? Sërish dridhje të forta duarsh (VIDEO) Angela Merkel i ka shqetësuar të gjithë me shëndetin e saj. Gjatë takimit me Frank-Walter Steinmeier në Berlin, kance
Haradinaj: Nuk e di pse u anulua Samiti i Berlinit Kryeministri Haradinaj nuk e di pse është anuluar takimi i paraparë Kosovë-Serbi në Paris më 1 korrik. Ndërkohë ka pasur
Haradinaj për përplasjet me Ramën: Tregova të vërtetën për Berlinin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për përplasjet me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Ai thotë se është
Meta: Situata në Shqipëri po ndikon në Berlin Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, zhvillon një vizitë në Berlin. Në intervistë për DW ai thekson, që “Shqipëria dhe
Haradinaj takon Merkelin, për çfarë pritet të flasin Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ndodhet në Berlin në një vizitë një ditore ku pritet të takojë kancelaren gjerma
Basha për DW: Vendit i duhet ndryshim i thellë politik Kryetari i PD-së Lulzim Basha, i cili ndodhet në Berlin duke marrë pjesë në Kongresin Ekonomik të Unionit Kristiandemokr
Basha nga Berlini: Politikanët e korruptuar kërcënojnë integrimin dhe stabilitetin e rajonit Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Berlin është duke zhvilluar një vizitë në kuadër të perspektivës europiane t
Të enjten Haradinaj në Berlin, çfarë do ndodhë nga takimi me Merkel Pas samitit të Berlinit, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe kancelarja gjermane Angela Merkel, do të takohen ed
Basha takim me komisionerin e BE në Berlin Kryetari i PD Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me Komisionerin e BE për Buxhetin Oettinger. Basha në këtë takim th
Rama bojkoton Haradinajn pas sherrit në Berlin Kosova inaguron sot Autostradën "Arbën Xhaferri", e cila e lidh atë me Maqedoninë e Veriut. Kjo ceremoni ka bërë që qeve
Historike, Unioni i Berlinit prek Bundesligën,bie Stuttgard (VIDEO) Union Berlin ka shkruar historinë për t’u ngjitur në Bundesliga për sezonin 2019/20. FC Union Berlin e ka mposhtur në
Berisha: Rama, Thaçi dhe Batoni në Tiranë valëvitën flamurin e Serbisë të Madhe Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar sot takimin në Tiranë të Ramës, Thaçit dhe Baton Haxhiut, të cilët sipas tij kërko
Sherri në Berlin, Rama dhe Haradinaj bojkotojnë mbledhjen e përbashkët të qeverive Rreth orës 12:00 të ditës së sotme qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të zhvillojnë në sallën ovale të pallatit t
Tim Judah: Ndryshimi i kufijve vdiq në Berlin Publicisti dhe njohësi britanik i rajonit, Tim Judah ka folur për zbrapsjen e idesë te korrigjimit dhe të shkëmbimit të