999 rezultate për

bdi-se

Kombinimi që do të nxirrte fitues Selën në Strugë dhe Bejtën në Gostivar BDI dhe Aleanca për Shqiptarët janë në përballë njera-tjetrës në komunat e Gostivarit dhe Strugës ku duhet të garojnë ed
Bexheti: Qytetarët në Saraj zgjodhën politikat e BDI-së (VIDEO) Kandidati i BDI-së për Sarajin, Blerim Bexheti në një deklaratë ka falënderuar qytetarët për mbështetjen e dhënë në këtë
BESA kundër BDI-së, mbështet Aleancën për Shqiptarët në Dibër Kandidati i Lëvizjes BESA në Komunën e Dibrës, Xhemail Xhupi ka deklaruar se në rrethin e dytë do të votojnë kandidatin
Po mbyllet numërimi në Likovë, sa vota i duhen BDI-së të fitojë që në raundin e parë Në Komunën e Likovës BDI prin bindshëm në garën për kreun e Komunës, shkruan InfoShqip. Sipas të dhënave të siguruara
Ndryshojnë numrat në Tetovë, Teuta Arifi thellon diferencën me Bilall Kasamin Vijon hapja e kutive të votimit për komunën e Tetovës si në fshatra ashtu edhe në qytet. Albeu.com mëson se deri më
Ndryshon rezultati në Çair, sa vota kanë tani BDI, BESA dhe ASH Wshtë ngushtuar disi rezultati mes BDI-së dhe Besës në Çair. Sipas të dhënave të siguruara nga Albeu.com, deri më ta
Partitë shqiptare në Maqedoni, “luftë” për disa komuna Kurse në Kërçovë kandidati i vetëm shqiptar është Fatmir Dehari i BDI-së, i cili përballë do ta ketë Vlatko Sajkoski e V
Ahmeti: Garanci për kandidatët tanë jam unë, qeveria dhe Parlamenti Po dëgjoj se kandidatët tanë po ngacmohen nga oponentët për të bëmat apo të mos bëmat e BDI-së. Unë do doja t’u them
"Pas 15 tetorit BDI do të jetë e para me numrin e komunave shqiptare që do t’i drejtojë" Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedh
Ahmeti nga Dibra: Unë dhe BDI-ja qëndrojmë fuqishëm pas Ruzhdi Latës Bashkimi Demokratik për Integrim në vazhdën e takimeve parazgjedhore qëndroi sot në qytetin e Dibrës ku prezantoi kandid
Ahmeti nga Likova zotohet për të ardhme më të mirë Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, pasditen e së enjtes ka qëndruar në disa fshatra të komunës së
Dëmtohet shtabi zgjedhor i BDI-së në Shkupi-Veri Një person i panjohur ka demoluar shtabin zgjedhor të BDI-së në Shkupi-Veri. Sipas informatave të MPB-së, dje rreth o
Taravari: LSDM i bëri shërbim BDI-së në Gostivar Ministri i shëndetësisë në qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, Arben Taravari, i cili në zgjedhjet lokale të tetorit ës
Ahmeti në Vrapçisht: Kriza e rëndë politike pengoi arritjet e BDI-së Kandidimin e Gajur Rushitit për kryetar të Komunës së Vrapçishtit dhe mbështetjen e fuqishme të tij nga kreu në largim i
Kandidati i BDI-së për kryetar të komunës së Bogovinës prezantoi programin elektoral Kandidati i BDI-së për kryetar të Komunës së Bogovinës, Berzah Bejtullau sot në një takim me gazetarë prezantoi programi
Ahmeti nga Prespa: Ma do zemra që në të ardhmen të kemi president të përbashkët Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti së bashku me anëtarët e partisë së tij mbrëmë në qytetin e Pres
Ahmeti në Çellopek: Stop përçarjes së votës, bashkë jemi më të fortë Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në kuadër të bashkëbisedimit me anëtarë, sipatizantë të partis
Thaçi: Shpërngulja masive e të rinjve shqiptarë, e ka vulën e BDI Partia Demokratike Shqiptare mbajti tubimin e saj në Zhelinë. Para të pranishmëve folën, Mirinda Limani, kandidatja pë
Zv.kryeministri Lika: Na duhet krahu i të gjithëve që të çojmë proceset përpara Këtë mbrëmje në Tearcë po mbahet takim me simpatizantët dhe mbështetësit e BDI-së ku të pranishëm krahas liderit të BDI-
LSDM në Dibër përkrah kandidatin për kryetar komune nga radhët e BDI-së LSDM në Dibër përkrah kandidatin për kryetar komune nga radhët e BDI-së, Ruzhdi Lata. LSDM në Dibër, ku edhe ka listë