999 rezultate për

bdi-se

Kasami kërkon zgjedhje të reja pas humbjes përballë BDI-së Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami përmes konferencës për shtyp në selinë e partisë ka pranuar humbjen kundrejt kandida
Simpatizantët e BDI-së tallin keq Zekerija Ibrahimin pas humbjes Kryetari i ri i Komunës së Çairit, Visar Ganiu po feston fitoren e tij me qytetarët e Çairit. Ai së bashku me anëtarë
Osmani: Çairi mbetet bastion i BDI-së, fillojnë fitoret e reja (VIDEO) Në sheshin Skënderbeu në Shkup, BDI ka nisur festën për fitoren e saj në zgjedhjet e sotme lokale me kandidatin e saj V
Triumfoi në Çair, Visar Ganiu i BDI-së flet për herë të parë pas fitores Visar Ganiu, kandidati fitues i zgjedhjeve lokale në Çair nga radhët e BDI-së tha se është fitore e merituar e tij. “
Simpatizantët e BDI-së këndojnë: "Po na bon havaja fak e fak, e kena Bilallin gusk për merak" (VIDEO) Simpataizantët e BDI-së, teksa ishte duke mbajtur fjalim lideri Ali Ahmeti në seli në Reçicë e Vogël kanë kënduar në ko
Taravari vazhdon të kryesojë bindshëm në Gostivar Arben Taravari i Aleancës për Shqiptarët vazhdon të kryesojnë bindshëm ndaj Nevzat Bejtës i BDI-së në Gostivar. Albe
Taravari kryeson bindshëm ndaj Bejtës në Gostivar Arben Taravari i Aleancës për Shqiptarët vazhdon të kryesojnë bindshëm ndaj Nevzat Bejtës i BDI-së. Albeu.com mëson
Ngushtohet shumë rezultati në Çair, sa vota kanë tani BDI dhe BESA Gara mes BDI-së dhe Besës duket se do të vijojë deri në kutitë e fundit për komunën e Çairit. Albeu.com mëson se deri
Bexheti shpall fitoren në Saraj Albeu.com mëson se ka përfunduar thuajse tërësisht numërimi i votave në komunën e Sarajt në këtë komunë kryeson Blerim B
Numërimi në përfundim, Erkan Arifi i BDI-së fiton Likovën Ka përfunduar thuajse tërësisht numërimi i votave në komunën e Likovës. Albeu.com mëson se ndërkohë që janë numëruar
BDI: Zgjedhjet ishin të lira dhe demokratike (VIDEO) Zëdhënësi i Shtabit Qendror të BDI-së, Arbër Ademi deklaroi në një konferencë për shtyp se procesi zgjedhor është zhvill
Zaev, mysafir i Ahmetit në Tetovë Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot do të jetë mysafirë në Tetovë ku do të takohet me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti
Sela: Për shqipen ja vlen të rezistohet Aleanca për Shqiptarët nuk ka ndërmend të lëshojë qeverinë, pa u miratuar ligji për gjuhën shqipe, kurse zërat se do ta
Mehmeti: BDI pësoi një traumë në zgjedhjet lokale (VIDEO) E ftuar në emisionin "Inside" ish-deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti foli rreth zgjedhjeve lokale dhe thksoi se BDI gjat
Zaev në mbështetje të kandidatëve të BDI-së, reagon Kasami Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ka reaguar në Facebook për mbështetjen që po i jep kryeministri Zoran Zaev kand
Arrihet marrëveshja mes BDI-së dhe PDSH-së, ja çfarë parashikohet BDI dhe PDSH kanë arritur marrëveshje formale që të dyja të ndihmojnë njëra me tjetrën në komunat atje ku kanë nevojë, t
Arrihet marrëveshje në mes BDI-së dhe LSDM-së në Strugë Grupet punuese të BDI-së dhe LSDM-së janë drejtë përfundimit të programit për bashkëqeverisjen në komunën e Strugës ku p
Analistët: Pasojat e votave të shqiptarëve për LSDM do të jenë historike I ftuar në emisionin "studio e hapur" publicisti Latif Mustafi ka reaguar në lidhje me rezultatet e zgjedhjeve të zhvill
Shtabi i BDI në Likovë: Erkan Arifi ka marrë më shumë vota se kundërshtarët Shtabi komunal i BDI-së në Likovë ka reaguar në lidhje me disa lajme të publikuara në media se kandidati i BDI-së Arifi
ANALIZË/ Komunat ku BDI-së i duhet medoemos "besa" e Zijadin Selës (FOTO LAJM) BDI shënoi një rezultat pozitiv mbrëmë në zgjedhje të paktën sa i përket raundit të parë, por duket se gara sapo ka fill