999 rezultate për

bazuar

Këto janë 10 vendet më të rrezikshme në botë (FOTO LAJM) Sulmet terroriste kanë goditur vitin 2016 që lamë pas, por cilat vende konsiderohen si më të rrezikshmet në botë? Ex
CIES/ 20 futbollistët më të vlefshëm në botë, ka surpriza (FOTO LAJM) Observatori i futbollit “CIES”, i bazuar edhe te të dhënat e portalit “Transfermarkt”. ka publikuar listën e 100 futboll
Zbulohet fletëarresti ndërkombëtar ndaj Ramush Haradinajt (FOTO LAJM) Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është ndaluar sot nga autoritet franceze si pasojë e një urdhërarresti ndërkombëtar.
Vuçiç: Serbët u arrestuan në bazë të dëshmive të komandantit shqiptar Selimaj Kryeministri i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka shprehur dyshimet e tij mbi akuzat për terrorizëm ndaj të arrestuarve serbë
Gjykata lë në paraburgim tre aktivistë, 3 prej tyre në arrest shtëpiak Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e sigurisë për të arrestuarit të dyshuar për sulmin me bombë në Kuvendin
Doni të jeni njeri i suksesshëm,shmangini këto 3 vese Arritja në një biznes varet shumë nga disa karakteristika personale të çdo individi . Shumë sipërmarrës të suksesshmë
Mustafa: Të veprojmë bazuar në fakte për demarkacionin, jo në aluzione Deputeti i LDK-së, Muhamet Mustafa ka reaguar mbi debatin që u zhvillua dje në kuadër të demarkacionit me Malin e Zi.
Formacionet më të mira në futboll bazuar në vitet e lindjes (FOTO) Portali i njohur “Goal.com’ ka publikuar 15 formacionet më të mira bazuar në vitin e lindjes të futbollistëve më të spik
Çollaku-deputetëve: Mos rrezikoni liberalizimin! Ministri i Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku, kërkon nga ligjvënësit të reflektojnë seriozisht dhe të veprojnë në int
Të bësh profile njerëzish duke u bazuar në hije (VIDEO) Përmes kësaj video do të shikoni se si një artist turk është në gjendje që të ndrydhë letrën dhe nga hija që lëshon ajo,
Formacioni më i mirë i kombinuar në Kupën e Amerikës (FOTO LAJM) Nga nesër do të marrë start edhe një ndër kompeticionet më spektakolar që do të dhurojë kjo verë magjike. Bëhet fjalë pë
Gruevski: Prokuroria Speciale punon duke u bazuar te politika Ish kryeministri i Qeverisë së Maqedonisë dhe kryetari i VMRO-DPMNE duke komentuar punën e Prokurorisë Speciale Publike,
4 yjet e Kombëtares që rrezikojnë të mos shkojnë në Francë (FOTO LAJM) Trajneri i Kombëtares në pak minuta më parë ka publikuar listën paraprake me 27 futbollistët që do të marrë më vete në f
De Hrout: Të tërhiqet tërësisht vendimi për falje Drejtori i përgjithshëm i BE-se z. Robert de Hrout, ka shfaqur shqetësim për krizën politike në Maqedoni, duke thënë se
10 protagonistët e sezonit në Serinë A (FOTO LAJM) Seria A ka sjellë spektakël gjatë këtij sezoni teksa Mapoli dhe Roma kanë rivalizuar thuajse gjatë gjithë sezonit Juvent
Komisioni i Disiplinës shpall vendimet për dhunën gjatë fundjavës Komisioni i Disiplinës në federatën Shqiptare të futbollit ka shpallur vendimet për ngjarjet e kësaj fundjave në Kategor
Ja 11-shja aktuale më e kushtueshme në botë (FOTO LAJM) Futbolli ka ndryshuar shumë në ditët e sotme, teksa të gjithë flasin vetëm për para. Real Madrid, Barcelona, City, Chels
Ja 7 portierët më të mirë në Europë (FOTO LAJM) Portierët padyshim janë një ndër pikat më delikate të një skuadre në futboll. Nëse ke një mbrojtje të mirë, ata mund edh
Disiplina/ Partizani gjobitet, ja sa javë pezullohet Bakaj Komisioni i Disiplinës pranë FSHF-së ka pezulluar mesfushorin Elis Bakaj te Tirana, ndërsa ka gjobitur skuadrën e Partiz
PD përshëndet Komisionin e Venecias Teksa falenderon Komisionin e Venecias për atë që e quan paanësi dhe profesionalizëm, Partia Demokratike thotë se drafti