999 rezultate për

bashkuar

Mbi 5 mijë vdekje, Miss-i heq dorë nga kurora e i kthehet mjekësisë në Angli (FOTO LAJM) Miss Anglia ka dhënë shembullin më të mirë në këto ditë të vështira, duke iu bashkuar ekipit mjekësor si mjeke për të lu
"Boris Johnson nuk ka pneumoni", dilema për valixhen bërthamore Kryeministri Boris Johnson po kalon një periudhë të vështirë pasi doli pozitiv ndaj pandemisë që ka pushtuar botën. M
Rita Ora më krenare se kurrë, çfarë po bën e ëma për të sëmurët me COVID-19 (FOTO LAJM) Padyshim heronjtë e vërtetë të këtyre ditëve janë të gjithë doktorët, infermierët dhe punonjësit e sistemit të shëndetës
Çfarë duhet të dini për pandeminë sot Në Shqipëri janë 377 të prekur. 21 persona kanë humbur jetën. Japonia është prag deklarimit të gjendjes së emergjencë
Boris Johnson në spital për shkak të koronavirusit Kryeministri britanik Boris Johnson ndodhet në spital për analiza si pasojë e koronavirusit. Kjo ndodhi 10 ditë pasi
Mbretëresha mesazh historik popullit britanik: Do ia dalim! Mbretëresha Elizabeth ll i është drejtuar me një mesazh sot britanikëve ku ka theksuar se Mbretëria e Bashkuar do të ket
Britani, testet e koronavirusit porositen me postë Njerëzit në Mbretërinë e Bashkuar po i porosinin testet e koronavirusit me postë, teksa qeveria po mundohet shumë për të
Trump e pranon: Drejt fundit rezervat kombëtare të paisjeve mbrojtëse për mjekët Në konferencën e përditshme për shtyp lidhur me koronavirusin, Presidenti Donald Trump e pranoi se rezervat kombëtare të
Koronavirusi në Britani, 209 të vdekur në 24 orët e fundit Koronavirusi është duke marrë një numër të konsiderueshëm personash edhe në Britaninë e Madhe ku në 24 orët e fundit kan
Ndahet nga jeta sulmuesi i akademisë së Atletikos (FOTO LAJM) Klubi i Atletiko Madrid është dashur të përballet me një lajm mjaft të dhimbshëm. Kristian Minkola, lojtar i akademisë s
Koronavirusi i merr jetën foshnjës së parë në SHBA Pandemia që ka paralizuar gjithë botën i ka marrë jetën foshjës së parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Rasti ësh
Situata drejt përkeqësimit, Jonhson letër 30 milion familjeve me këtë kërkesë Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson do të shkruaj letër për familjet në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar
Lufta ndaj koronavirusit, SHBA ndihmon Kosovën me 1.1 milion euro Departamenti amerikan i Shtetit i ka ndarë Kosovës 1.1 milion euro për luftimin e koronavirusit. Qeveria në largim e Kos
OKB mbështet Maqedoninë e Veriut në luftën ndaj koronavirusit Kryeministri Oliver Spasovski dhe Koordinatorja e Kombeve të Bashkuara në vendin tonë, Rosana Duljak, në takimin e sotëm
Vajza 21 vjeçare humb jetën nga koronavirusi, e ëma prek me mesazhin Një vajzë 21-vjeçare ka humbur jetën nga koronavirusi. Chloe Middleton mendohet të jetë viktima me moshën më të re në
Ambasada amerikane thirrje shtetasve të saj: Mos rrini në Shqipëri, ndiqni këtë linjë udhëtimi Ambasada Amerikane në Shqipëri, u kërkon qytetarëve amerikanë që të organizojnë kthimin e menjëhershëm në Shtetet e Bash
"Larg, por të bashkuar", Juventusi i jep zemër Ruganit: Jemi një skuadër Klubi Juventusit i ka dhënë zemër mbrojtësit të tij Daniele Rugani, i cili është i pari lojtar i kampionatit italian i p
Qeveria britanike trondit Liverpoolin: Mund të anulohet i gjithë sezoni i Premier League Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka frikë se mund të duhet të anulojë tërë sezonin e Premierligës, nëse ndonjë lojtar in
Kurti: Askush nuk mund ta cenojë aleancën mes Kosovës dhe SHBA-së Pas deklaratave të presidentit Vuçiç nga Amerika, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë sot askush nuk mund ta ce
Rëndohet bilanci nga koronavirusi në Mbretërinë e Bashkuar, 34 raste të reja 34 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Mbretërinë e Bashkuar. Sipas mediave britanike, 32 nga këto raste