999 rezultate për

bashkuar

Përdoret për trajtimin e COVID-19, SHBA blen të gjitha rezervat në botë Zyrtarët amerikanë i kanë blerë të gjitha rezervat e ilaçit Remdesivir për muajin korrik dhe 90 për qind të rezervave pë
Toka e premtuar, si arratisen me kamion shqipëtarët drejt Britanisë Mbretëria e Bashkuar ka qenë prej kohësh një destinacion sa i preferuar, aq edhe i pamundur për shqiptarët që duan të em
SKANDAL/ Dalin pamjet e një çifti duke bërë s*ks në makinën me logon e Kombeve të Bashkuara Momentet intime të një çifti në makinën me logon e Kombeve të Bashkuara janë bërë virale në internet orët e fundit, duke
BE akoma e pavendosur për qytetarët që do të mund të hyjnë nga 1 korriku Vendet e Bashkimit Evropian nuk arritën të vendosin të premten për një “listë të sigurt” të vendeve, banorët e të cilëve
Goditet grupi i trafikantëve në Britani: Disa shqiptarë midis 12 të arrestuarve Pas një hetimi ndërkombëtar për kontrabandën e migrantëve në Britani të Madhe me anije përmes kufirit me Belgjikën, kanë
DASH nxjerr raportin: Ku renditet Shqipëria dhe Kosova për terrorizmin Departamenti amerikan i Shtetit, publikoi të mërkurën raportin vjetor për terrorizmin në botë, ku thuhet se në vitin 201
Dr. Fauci del kundër Trump: Dy javët e ardhshme do të jenë kritike Eksperti i sëmundjeve infektive në Shtetet e Bashkuara, Dr. Anthony Fauci tha të martën se ai dhe anëtarët e tjerë të Gr
"Kujtojani Serbisë vrasjet dhe shkatërrimet", Organizata e Veteranëve thirrje liderëve politikë Jemi në prag të takimit që liderët e partive politikë në Kosovë dhe Serbi do të bëjnë në SHBA për dialogun mes tyre.
Paratici për Arthur: Duhet të ketë dëshirën për t’iu bashkuar Juventusit Barcelona dhe Juventus pritet të finalizojnë një marrëveshje të tyre, për të shkëmbyer emrat si Miralem Pjanic dhe Arthu
Koalicion me Ramën? Monika Kryemadhi: Vetëm nëse unë jam e çmendur! "Vetëm nëse unë jam e çmendur dhe jam njeri që nuk mbaj fjalën..." Opozita do të shkojë e bashkuar në zgjedhje. Kësht
SHBA i ofron Shqipërisë shumën e majme në përballje me koronavirusin Shtetet e Bashkuara te Amerikës kanë dhënë një tjetër ndihmë ndaj vendit tonë, në përballje me koronavirusin. Përmes
Ambasada Amerikane sqaron ata që duan të udhëtojnë në SHBA Qytetarët që janë bllokuar për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, nuk mund të udhëtojnë tranzit në asnjë aer
Pamje të dhimbshme, si kalojnë shqiptarët në mënyrë të paligjshme në Angli Një 20-vjeçar rumun, u përpoq të kontrabandonte dy shqiptarë në Mbretërinë e Bashkuar të fshehur nën dyshemenë e kamioni
Hapen dyert drejt SHBA, kur mund të fluturojnë shqiptarët Ambasada shqiptare në SHBA ka njoftuar rregullat e reja të lëvizjes, që hyjnë në fuqi që prej ditës së sotme. Bëhet
Ish-deputeti bën denoncimin e fortë: Si Rama po ndryshon Kushtetutën që të fitojë sërish zgjedhjet "Rama po përpiqet që në zgjedhje të mos lejojë Opozitën të paraqitet e bashkuar..." Ish-deputeti i Partisë Demokratik
Studentë e profesionistë të rinj, ambasada e SHBA ofron një program shkëmbimi Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ofron një mundësi më shumë për të gjithë studentët, apo profesionistët e r
Ja si u krijua Shërbimi Sekret në SHBA Shtetet e Bashkuara të Amerikës më 3 qershor 1865 krijuan Shërbimin Sekret, ndërkohë që një e treta e monedhave në qarku
Palmer: Kosovës i duhet një qeveri, SHBA-të nuk duan të ndikojnë në këtë proces Shtetet e Bashkuara shpresojnë se Kosova dhe Serbia do t’u rikthehen bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmje
Chelsea hyn në garë për të nënshkruar me Icardin Me merkaton e verës që po afron, skuadrat evropiane po bëjnë gati planet për lëvizjet e tyre. Icardi duket të jetë në li
Ministri gjerman: As këtë Ramazan nuk u dëgjua thirrja për armëpushim humanitar nga Kombet e Bashkuara Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, përcjell urime për besimtarët myslimanë me rastin e mbylles së agjërimit dh