999 rezultate për

bashkise

Punonjësit e Drejtorisë Nr. 3 të Tiranës dhurojnë gjak për ata që kanë nevojë Fushata për dhurimin e gjakut nga punonjësit e Bashkisë së Tiranës do të vijojë deri në fund të verës, ndërkaq në shtato
Për herë të parë, Veliaj tregon si e priti lajmin që do të bëhej me djalë Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj dhe bashkëshortja e tij Ajola Xoxa për pak muaj do të bëhen prindër të një d
Përplasja me armë para bashkisë, arrestohet autori Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Korçë. Nga raportimet e para mësohet se përpara Bashkisë Korçë ka nd
Zbardhet vendimi i Qeverisë, të gjitha terrenet sportive i kalojnë Bashkisë (FOTO LAJM) Këshilli i Ministrave, në mbledhjen e mbajtur sot më 26 korrik 2018, mori vendimin për transferimin e të gjithë pronave
Zbulohet shkaku që çoi në tragjedi: U dogjën së gjalli 82 njerëz Vazhdojnë hetimet në lidhje me zjarrin që shkrumboi një fshat të tërë dhe vrau 82 njerëz. Zyrtarët sugjeruan në filli
S'ka më gabi në lagje! Vendimi i ri i Bashkisë Tiranë do t'ju mërzisë Zyrtarisht mund t’i themi mirupafshim tregut të veshjeve të përdorura pranë lagjeve tona pasi sipas një porjekti të ri t
Shtëpia shpërthen në flakë në Sarandë, shpëtohet 13 vjeçarja Një apartament në katin e katërt në një pallati në zonën e quajtur “SMT”, është përfshirë nga flakët në Bashkinë Finiq,
Veliaj dhe punonjësit e Bashkisë dhurojnë gjak Pak ditë pas takimit të “Aleancës për Dhurimin e Gjakut”, Bashkia e Tiranës i përgjigjet thirrjes së Presidentit të Repu
Merret vendimi, Partizani kalon në varësi të Bashkisë Tiranë Nëpërmjet një vendimi të Këshillit të Ministrave, qeveria shqiptare ka kaluar varësinë e klubit të shumësportëshit Parti
Kryetari i bashkisë së rëndësishme paralajmëron largimin Kryetari i bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini jep sinjale moskandidimi në bashkinë që drejton prej 11 vitesh. Gjatë
Jam djali i Ramës, leja e ndërtimit është gati! Si ra në rrjetë Klodian Ciruna Gjykata e Tiranës la të pandryshuar masën e sigurisë “arrest me burg” për 41-vjeçarin Klodian Ciruna, i cili akuzohet pë
Veliaj: Ndërhyrje në çdo lagje të Tiranës Para pak muajsh, pjesa mes bllokut të pallateve në rrugën “Shefqet Musaraj”, në zonën e njohur si ish NSHRAK-u, ishte nj
Fshehu dënimin, shkarkohet nga detyra nënkryetarja e bashkisë Nënkryetarja e Bashkisë së Shijakut, Shpresa Domi është shkarkuar nga detyra pasi akuzohet se ka ndhënë deklarata të rre
Kryetari i Bashkisë së Tiranës në Forumin e Tretë Rajonal të të Rinjve në Novi Sad Ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar, rikonstruksioni i Operas, rindërtimi nga e para e Teatrit të Hapur në Parkun e Liqeni
Blindohet Elbasani me 3000 kamera, reagon Qazim Sejdini Ditën e sotme u bë publike tenderi ku kryetari i bashkisë Elbasan kishte zhvilluar një tender për vënien e 3000 kamerave
Shkarkohet nga detyra nënkryetari i Bashkisë Tiranë PDIU ka vendosur që të ndryshojë nënkryetarin e Bashkisë së Tiranës. Abaz Hado është hequr nga detyra me propozim të
Punonjësit e bashkisë ndajnë zyrat me macet Punonjësit e Bashkisë Esenkoy në qarkun Yalova të Turqisë ua kanë hapur dyert e institucionit maceve. Keto kafshë të
Stuhia e shiut përmbyt Bashkinë e Tiranës, shkatërrohet arkiva Kreu i këshilltarëve të djathtë në Bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku ka denoncuar një skandal brenda Bashkisë së Tira
Ra nga kategoria, presidentja shkrin ekipin Ndryshime thelbësore priten tek ekipi i Domosdovës për sezonin e ri. Pas rënies në Kategorinë e Tretë dhe dështimit
E FUNDIT/ Kryetarja e Bashkisë Sarandë përfundon në Prokurori Inspektorati Kombёtar i Mbrojtjes sё Territorit ka kallëzuar në Prokurori kryetaren e bashkisë së Sarandës,