999 rezultate për

bashkim

Basha: Nuk mund të hapen negociatat me Bashkimin Evropian Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po zhvillon një takim me të rinjtë të zonave të Farkës, Petrelës, Bërzhitë
Zëdhënsja e Mogherinit: Dialogun nuk e udhëheq Merkel por ne Pas Samit të Berlinit që u mbajt me 29 prill, ka ardhur edhe reagimi i parë zyrtar në Brukseli. Zëdhënësja e Mogherinit,
The Economist shkruan për samitin në Berlin Gazeta e njohur britanike, “The Economist”, ka shkruar për samitin e kancelares gjermane, Angela Merkel dhe presidentit
Zaev bën thirrje për një bashkim të madh në raundin e dytë Stevo Pendarovski i fitoi 321.201 vota kundrejt 316.872 të Gordana Siljanovska Davkovas dhe 79.169 vota të Blerim Rekës,
Basha uron Pashkët nga Kisha e Laçit (VIDEO) Nga Kisha e Shen Ndout në Laç, kreu i PD-së Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët për Pashkët. Ai tha se kjo le
Shqipëria me kosto 10 herë më të ulët të punës nga mesatarja e BE Një kompanie në Shqipëri, një orë pune i kushton mesatarisht 2.5 euro, sipas INSTAT. Krahasuar me mesataren e Bashkimit
Zbardhet kërkesa e Bashkimit Evropian për Edi Ramën Kryeministri Edi Rama ditën e mërkurë në Kuvendin e Shqipërisë deklaroi se nëse do të ketë një sinjal nga Brukseli për m
Ish-kryeministri i Kosovës kërkon bashkimin e katër shteteve ballkanike Ish-Kryeministri Bajram Kosumi ka propozuar krijimin e një “Konfederate Moderne” të katër shteteve rajonale, Shqipërisë,
Sot është përvjetori i bashkimit të shqiptarëve për luftë me Serbinë Ushtria Çlirimtare e Kosovës, pikërisht më 31 mars 1999, pati vendosur për një mobilizim të përgjithshëm për përballimin
Gjermania nuk pranon që të ndërhyjë në përplasjen Rama-Basha Katrin Staffler, raportuesja e re e CDU/CSU-së në Komisionin e BE-së së Bundestagut është shprehur se fakti që në Shqipë
Rruga drejt Bashkimit Evropian nga Ela Daci Anëtarësimi në BE përbën vërtet objektiv strategjik i Shqipërisë? Në qershor 2019 pritet që Këshilli Ev
Deputeti slloven: Do ta tërheqim njohjen e Kosovës Deputeti slloven, njëherësh nënkryetar i Partisë Kombëtare Sllovene, Janija Ivanusha beson se tërheqja e njohjes së pava
Vrau gruan me sqepar, 35 vjet burg për Bashkim Mekollin Në vitin 2017, Bashkim Mekolli vrau me sqepar bashkëshorten e tij, Demirkë Mekolli. Vendimin e Prokurorisë për Krime
Askush nuk po e përfill peticionin për bashkimin e Mitrovicës Përkundër që ishte në rend të ditës, shqyrtimi i peticionit për bashkimin e Mitrovicës së Jugut dhe Veriut, kryetarja e
Malazezët çmenden nga bashkimi i shqiptarëve në Tuz Në Tuz po zhvillohen zgjedhjet komunale, ku partitë shqiptare janë të bashkuara. Tuzi është komunë me shumicë shqiptare
"Rama më foli për bashkimin me Kosovën", çfarë pohon politikani austro-gjerman Ajo që u bë e njohur verën e kaluar tani duket se është duke u përmbyllur heshturazi: Këmbimi i territoreve midis Serbis
Rusia i reagon Edi Ramës: Nuk e pranojmë bashkimin Shqipëri-Kosovë “Rusia e konsideron të papranueshme deklaratën e bërë nga kryeministri shqiptar Edi Rama rreth asaj se Kosova është pjes
SONDAZHI/ 43% e qytetarëve të Kosovës mbështesin bashkimin me Shqipërinë Opinioni në Kosovë është i ndarë në lidhje me opsionin e bashkimit me Shqipërinë. Në rast të arritjes së një marrëveshje
Intervista e rrallë e Rugovës: Për bashkimin me Shqipërinë vendos populli më vonë Një intervistë ekskluzive të presidentit Rugova, dhënë të përditshmes gjermane “Der Sipegel”, më 10 gusht të vitit 1999.
Këshilli Kombëtar i PD vendos unanimisht për djegien e mandateve (VIDEO) Qindra qytetarë janë grumbulluar në ambientet e jashtme të Partisë Demokratike dhe më pas ka dalë kryetari Lulzim Basha