999 rezultate për

aviacionit

U dha alarm për bombë, AAC tregon çfarë ndodhi në aeroportin e Rinasit Ditën e sotme në Aeroportin e Riansit u dha alarmi, që fillimisht u dyshua si sulm me bombë. Autoriteti i Aviacionit
Qeveria Kurti shkarkon drejtorin e Autoritetit të Aviacionit Civil Qeveria Kurti ka shkarkuar këtë të mërkurë drejtorin e Aviacionit Civil, Eset Berisha, në mbledhjen që është duke u mbaj
Ra nga skela, policia arreston 10 persona për vdekjen tragjike të punëtorit nga Tirana (VIDEO) Detaje të tjera janë zbardhur nga ngjarja e rëndë në Tiranë, ku një punëtor 63 vjeç humbi jetën pasi u rëzua nga pallati
Po punonte në ndërtimin e pallatit, punëtori në Tiranë rrëzohet dhe humb jetën Një 63 vjeçar ka humbur jetën teksa po punonte në një pallat tek ''Fusha e Aviacionit'' në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur
Jep dorëheqjen drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil Drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil Krislen Keri, ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme. Ende nuk është mësuar se
Autoriteti i Aviacionit Civil thirrje qytetarëve: Mos blini bileta Autoriteti i Aviacionit Civil këshillon të gjithë qytetarët të evitojnë blerjen e biletave të transportit ajror nga çfar
Humbët fluturimin për shkak të koronavirusit? Autoritetet bëjnë njoftimin e rëndësishëm Si pasojë e koronavirusit, u anuluan të gjitha fluturimet drejt Italisë së Veriut deri në datën tre prill. Ditën e sotme
Do të fluturoni drejt Italisë? Lexoni këtë njoftim Dy fluturime të Alitalias do të anulohen më 14 janar. Lajmi është bërë me dije nga Autoriteti i Aviacionit Civil, i cil
Pas tragjedisë me 176 viktima, SHBA anulon fluturimet drejt Iranit dhe Irakut Irani filloi sot sulmet ndaj SHBA, pas eliminimit nga ajri të gjeneralit iranian. Menjëherë pas sulmit me raketa, një
Rrëzohet një bombardues i Luftës së Dytë Botërore Një aeroplan bombardues i Luftës së Dytë Botërore u rrëzua sot ndërsa po përpiqej të aterrojë në SHBA. Gjashtë person
Laptopët e Apple ndalohen në fluturime në SHBA Administrata Federale e Aviacionit Amerikan (FAA) ka ndaluar disa modele Appletë laptopëve MacBook Pro gjatë fluturimeve
Aviacionit amerikan i ka humbur një bombë atomike Në vitin 1958 forcat ajrore të ushtrisë amerikane pas përplasjes me një tjetër aeroplan kanë humbur një bombë bërthamore
Çfarë e detyroi fluturimin nga Shtutgarti në Prishtinë të ulet në Zagreb Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës ka informuar lidhur me fluturimin e nisur nga Shtutgarti për në Prishtinë, i ci
Pekini po ndërton qindra aeroporte Kina është një nga vendet që po pëson zgjerim të madh në industrinë e aviacionit. Në një hapësirë kohore prej gati nj
Nesër greva e kompanive ajrore, Autoriteti i Aviacionit bën njoftimin e rëndësishëm Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka njoftuar se ditën e nesërme, në fluturimet nga Tirana drejtë Italisë dhe anas
Shkarkohet Keri i Aviacionit Civil pas super grabitjes në Rinas Kreu i Avicionit Civil Krislen Keri është shkarkuar nga detyra pas grabitjes së bujshme të disa ditëve më parë në Rinas.
Grabitësit bënin kërdinë në Rinas, Aviacioni Civil paska qenë i zënë duke bërë para Pas grabitjes në Rinas, një tjetër hije skandali po qëndron rreth Autoritetit të Aviacionit Civil. Përveç sigurisë ky au
EMRAT/ Kush janë personat që bashkëpunuan me grabitësit në Rinas Dritan Goxhaj, një nga ekspertët më të mirë të aviacionit në vend, deklaroi se vetëm punonjësit e sigurisë së aeroportit
Mos fluturoni për në Itali pa e ditur çdo të ndodhë sot Në Itali, sindikata e punonjësve ka paralajmëruar për ditën e sotme një grevë 4 orëshe, që nis në orën 10:00 paradite dh
Avioni shpërtheu në tym, si ndodhi pakujdesia që tmerroi pasagjerët Një avion i linjës “Blue Panorama” që udhëtonte nga Tirana drejt Anconës ka kryer ulje të detyruar ditën e djeshme pak m