999 rezultate për

autoriteti

Zyrtari austriak: Tahiri të mos fshihet pas autoritetit si deputet Zv/ministri i Jashtëm i Austrisë gjendet në Tiranë për një vizitë zyrtare. I pyetur lidhur me vendimin e parlamentit shq
Reagon BDI: Të bëhet hetim ndërkombëtar për rastin e Kumanovës Bashkimi Demokratik për Integrim ka reaguar pas vendimit të sotëm për "Lagjen e Trimave", duke mbështetur qëndrimin e sa
Gjykatat do të marrin më tepër kompetenca për të shkarkuar zyrtarë publikë Gjykatat në Kosovë planifikohet të pajisen me kompetencën për të suspenduar, e madje edhe për të shkarkuar zyrtarë publi
Zbulohet skandali, kjo është stalla në Sukth ku falsifikohen ushqimet Gjatë një inspektimi të AKU në Durrës në Sukth është gjetur një magazinë e tipit stallë, ku bëhej fallsifikimi i produkt
SKANDALOZE/ Si i vjedhin shqiptarët Vodafone dhe Telekom Albania me bekimin e shtetit (DOKUMENT) Nëse deri në mas 2017 abonentët shqiptar vidheshin nga disa kompani celulare në mënyrë të fshehtë përmes mungesës së tra
Skandali me vajin e palmës, reagon AKU Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar në lidhje me lajmin se në ushqimet e bulmetit ka përmbajtje vaj palme, i cilës
Rritën çmimet paketave, nis hetimi ndaj kompanive celulare pas insistimit të "Albeu.com" Dy kompani celulare rritën në mënyrë të beftë çmimin e paketave standarde të komunikimit për abonentët e tyre në fund të
"Vodafone" dhe "Telekom Albania" blejnë Autoritetin e Konkurrencës? Asnjë reagim për rritjen e çmimit të paketave Janë bërë pesë javë tashmë që kur kompanitë celulare "Vodafone Albania" dhe "Telekom Albania" rritën në mënyrë të beftë
KUJDES! Kjo kompani po ju vjedh! Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare (AMF) ka paralajmëruar investitorët për rrezikun e investimit në platformën online h
"Vodafone" dhe "Telekom Albania" rritën çmimet e paketave, Autoriteti i Konkurrencës s'di gjë Dhjetë ditë më parë, kompanitë e telefonisë celulare "Vodafone Albania" dhe "Telekom Albania" (ish-AMC) rritën çmimet e
“Vodafone” dhe “Telekom Albania” rriten çmimet me marrëveshje? Reagon Autoriteti i Konkurrencës Dy kompanitë e telefonisë celulare, “Vodafona Albania” dhe “Telekom Albania” kanë rritur në mënyrë të beftë çmimet për p
Thellohet krisja e koalicionit me PS, LSI braktis votimin për shkarkimin e drejtoreshës së AMF-së Përfaqësuesit e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë bojkotuar mbledhjen e Komisionit të Ekonom
Zhul dhe kancer në lokalet dhe fast food-et e "Bllokut", AKU konstaton situatën alarmante (FOTO LAJM) Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer një kontroll të gjerë në disa lokale dhe fast food-e në zonën e ish-Bllokut në T
Hapen për publikun dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit, ja dokumentet që nuk janë më “sekret” Këshilli i Ministrave ka vendosur që dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit që përfshin periudhën nga data 29 nëntor 1944 der
Kikirikët me nivel të lartë aflatoksine? Analizat dalin brenda normave Pas denoncimit të bërë publik më herët se kikirikët kishin përmbajtje të lartë aflatoksine, Autoriteti Kombëtar i Ushqim
Si të shmangni "Piramidat" moderne online, ja kompanitë e licensuara Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare (AMF) ka të publikuara në faqen e vet të internetit të dhëna lidhur me portalet e tr
KLSH kallëzon drejtorin e përgjithshëm të Autoritetit Portual Durrës Drejtori i Përgjithshëm i Autoritetet Portual të Durrësit është kallëzuar në Prokurori nga Kontrolli i lartë i Shtetit,
SHBA dhe BE për Vetting-un: Respektojmë autoritetin e Kushtetueses SHBA dhe BE kane reaguar në lidhje me vendimin e sotëm te Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e ligjit te Vetting¬ut, që
Adem Grabovci jep dorëheqjen Adem Grabovci ka dhënë dorëheqjen nga posti i shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së. Ai shkruan se ditët e fundit ja
BSH paralajmëron kartëmonedhën e re Në bazë të një analize që ka bërë Banka e Shqipërisë për strukturën e qarkullimit të parasë, parimisht ekonomisë shqipta