999 rezultate për

arvizu

Arvizu reklamon dyqanin amerikan të ëmbëlsirave (FOTO-LAJM) Ambasadori Alexander A. Arvizu vizitoi dje dyqanin Cinnabon në Tiranë, në rrugën e Kavajës. Cinnabon është një dyqan tip
Ambasadori Arvizu dorëzon çmimin kampion të nismës Vepro Tani për muajin korrik Ambasadori Alexander Arvizu i dorëzoi sot çmimin Kampion të nismës Vepro Tani për muajin korrik Adriana Kushtës, për pun
Bank theft, Arvizu meets Fullani "It is not for me to decide. He is the governor, he has his role, US will not judge on that. Financial stability of the
Arvizu takon Fullanin: Kuptoj mërzitjen e popullit por fjalën e kanë hetimet “Nuk është në dorën time të vendos, është vendim i vetë individit. Ai është guvernatori, ka rolin e tij, nuk është në po
Arvizu në Bankën e Shqipërisë, takon Ardian Fullanin Paraditen e sotme, në ambintet e Bankës së Shqipërisë ka mbërritur ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu. Në orën 13:00
Arvizu: Mbështesim nismën e guximshme të ministres Nikolla mbasadori amerikan, Aleksandër Arvizu në një postim në rrjetin social “Twitter”, thekson se në Shqipëri ka shumë profeso
Arvizu takim kokë më kokë me Llallën, diskutohet për vjedhjen e thesarit Nisma e qeverisë për krijimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit, dosjet antikorrupsion dhe kallëzimet e Inspektoriatit të La
Territorial reform, Arvizu urges compromise After meeting with representatives for the Muslims community, who celebrate today Eid al-Fitr, the US ambassador comment
Reforma territoriale, Arvizu: Duhet kompromis, Rama e Meta qëndrojnë në heshtje Pas vizitës që zhvilloi sot paradite në Komunitetin Mysliman, ku përcolli urimet për festën e Fiter Bajramit, Arvizu ka
Arvizu: Ruajtja e trashegimisë kulturore, pikë e fortë për të gjithë brezat Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Tiranë, Aleksandër Arvizu , mori pjesë sot në inagurimin e Qëndrës së
Arvizu: Reforma në gjyqësor është urgjente Këndvështrimi i SHBA për reformën ka qenë gjithmonë konsekuent. Kështu u shpreh ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu p
Arvizu takon Nishanin për reformën në drejtësi Acarimi i marrëdhënieve mes institucionit të Presidencës dhe atij të Ekzekutivit, si dhe përplasjet për KLD-në dhe drejt
Arvizu-Gazheli: E nevojshme rritja e kapaciteteve njerëzore Drejtor i Përgjithshëm i Drejtorisë së Parandalimit të Pastrimit të Parave (DPPPP) Genti Gazheli zhvilloi të enjten një
Gjiknuri takon ambasadorin Arvizu: Nxitje investimeve amerikane Ministri i Energjisë dhe Industrisë Z.Damian Gjiknuri priti sot në një takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amer
Arvizu sheh Amerikën me Fevziun dhe Manen (FOTO LAJM) Kampionati Botëror i futbollit që po zhvillohet në Brazil, dhe më saktë ndeshja e djeshme SHBA-Gjermani, ka mbledhur bas
Rama dhe Balla shikojnë ndeshjen me Arvizunë dhe ambasadorin gjerman Kryeministri Edi Rama i është bashkuar në mënyrë surprizë ambasadorit amerikan Alexander A. Arvizu dhe ambasadorit gjerm
Arvizu: Those arrested in Lazarat, should be punished U.S. Ambassador in Tirana, Alexander Arvizu encouraged today Lazarat police operation but asked arrests and prosecutions
Arvizu: Duhen arrestime pas operacionit në Lazarat Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu inkurajoi sot operacionin e policisë në Lazarat por kërkoi arrestime dh
Arvizu kërkon masa ndëshkuese për personat që trafikojnë Ambasadori Aleksander Arvizu vlerësoi sot punën e bërë nga qeveria shqiptare në luftën kundër trafikimit të qenieve njer
Arvizu i shpërndan grave të komunës Zall-Bastar nga një dhi “Alpine” Ambasadori Alexander Arvizu u shpërndan 20 grave të Komunës Zall-Bastar nga një dhi “Alpine”, si pjesë e projektit të US