999 rezultate për

artificial

A është Ilindeni përpjekje për ti ikur kombit artificial?! Sot maqedonasit festojnë festën e Ilindenit, një festë që ngre në kulm patriotizmin maqedonas. Kjo festë bën thirrje
Mbytet një person tek liqeni artificial Një ngjare e rëndë ka ndodhur tek liqeni artificial në Tiranë, si pasojw një person është mbytur. Trupi i përket seks
Politika ceremoni të veçanta për të festuar marrjen e statusit Opozita duket se nuk do ti bashkohet ceremonisë së organizuar nga qeveria me rastin e marrjes së statusit të vendit kand
Shpikja e radhës, gishti artificial për telefonat e mëdhenj Me rritjen e trendit për telefona me ekran të madh, është krijuar një aksesor i cili mund të cilësohet i çuditshëm. Gish
Kosovë-Shqipëri, terminal i përbashkët doganor Mes Shqipërisë dhe Kosovës prej vitesh është ngritur një barrierë e lartë që pengon ndërveprimin dhe artificialisht i ka
Kompjuterët punojnë më shpejtë me diamantë artificiale Në të ardhmen kompjuterët mund të bëhen më të shpejtë e më të fuqishëm falë diamantëve artificialë. Sipas një eksperimen
Shpërthimi tek Liqeni Artificial, pronari i makinës zyrtar në Prokurori Pronari i makines që shpertheu te Liqeni Artificial si pasoje e vendosjes se eksplozivit eshte zyrtar ne prokurori. Pron
Identifikohet pronarja e mjetit që shpërtheu tek Liqeni Artificial Mjeti i cili shpërtheu mbrëmjen e të hënës, në zonën e Liqenit Artificial i përket shtetases 30-vjeçare Mercedez Jazenxh
Sërish tritol, shpërthen një makinë pranë Liqenit artificial në Tiranë Sonte rreth orës 21:50, në zonën pranë pranë Kopshtit Zoologjik në Tiranë, një automjet tip “Opel Corsa”, me targa itali
Prodhohet zemra e parë artificiale (FOTO-LAJM) Një ekip mjekësor europian ka transplantuar një zemër artificiale totalisht autonome tek një pacient me isuficencë kardi
Olimpic-Real Madrid, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Copa del Rey vazhdon finalet në 1/16-at. Reali i Madridit do përballet në transfertë me inferiorët e Ligës 2B, Olimpic d
Bashkia denoncon prerjen e pemëve tek Liqeni Artificial Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës z. Enno Bozdo ka denoncuar sot forcat e rendit të cilët nuk marrin në konsideratë deno
Në Vushtrri hapet Fabrika e Plehrave Artificiale Në Vushtrri është hapur sot Fabrika e Plehrave Artificiale Hemo Agrokos. Në ceremoninë e hapjes mori pjesë edhe ministri
SHBA, ndërtohet Njeriu Bionik (FOTO-LAJM) Një robot me teknologji të fundit që ecën, flet, sheh, dëgjon dhe merr objekte duke përdorur duart ishte këto ditë në qe
Shpërthen makina e një biznesmeni tek Liqeni Artificial në Tiranë Një makinë ka shpërthyer mbrëmjen e sotme në zonën e Liqenit Artificial në Tiranë si pasojë e vendosjes së një sasie tri
Tiranë, 40-vjeçarja gjendet e mbytur tek Liqeni Artificial Një grua është gjetur e mbytur mëngjesin e sotëm në ujërat e Liqenit Artificial të Tiranës. Sipas policisë Natasha Gjoni
Gostivari dhe UEFA investojnë në sport Në komunën e Gostivarit kanë filluar punimet për stadiumin, ku më nga afër i ka parë edhe kryetari i saj, Nevzat Bejta.
Socialistët festojnë pasdite fitoren e zgjedhjeve në Tiranë Kreu i PS-së, për Tiranën, Saimir Tahiri përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, fton gjithë shqiptarët që të m
Antarktidë, zbulohen tre piramida Një grup studiuesish nga SHBA-ja dhe Evropa kanë zbuluar në territorin e Antarktidës tre objekte shumë të ngjashme për n
Drita e laptopit sjell pagjumësi Dritat, duke përfshirë edhe ato të cilat ndriçojnë kompjuterët laptopë, smartphones dhe tableta, shpesh luajnë një rol k