999 rezultate për

artificial

Facebook prezanton inteligjencën artificiale Facebook Deep Text, është aplikacioni më i ri i cili është dizajnuar për të ndihmuar njerëzit për të gjetur përmbajtjet
Parku i Liqenit, plas gallata në Facebook Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka postuar në rrjetin social "Facebook" fotografi nga Parku i Lojërave për f
Apeli Administrativ rrëzon Erion Veliajn Apeli i Gjykatës Administrative ka rrëzuar kërkesën e Erion Veliajt për ndryshimin e trupit gjykues të çështjes së palla
Gjyshja 55 vjeçare lind trinjakë Në britaninë e madhe një 55-vjeçare tashmë është nënë e tre fëmijëve. Sharon Cutts, nga Bostoni i Lincolnshire, lindi Ma
RDK: Vetëm qeveria eksperte mund ta nxjerrë vendin nga ky kaos Rilindja Demokratike Kombëtare në kontinuitet ka theksuar se vendi ndodhet para një situate mjaft komplekse dhe delikate
Ja çfarë thotë Berisha për protestën tek Liqeni Sali Berisha ka reaguar lidhur me protestën e aktivistëve tek Liqeni Artificial dhe arrestimet e kryera nga policia.
Veliaj: Ja pse do ta ndërtoj parkun e lojërave tek Liqeni (VIDEO) Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj i ftuar në "Opinion" ka thënë se do ta ndërtojë Parkun e Fëmijëve tek Liqeni Artifi
Aktivistët e shoqërisë civile nisin mbjelljen e fidanëve te Liqeni Shoqëria Civile ka nisur protestën dhe marshimin e paralajmëruar për ditën e sotme kundër ndërtimit të këndit të lojërav
Prerja e pemëve, ja çfarë bën vajza e Namik Dokles Vajza e Namik Dokles, Anika Dokle ka kritikuar ashpër kryebashkiakun Erion Veliaj lidhur me prerjen e pemëve tek Liqeni
Gruevski: Më 24 prill populli do largojë me shkelma funksionarët artificialë "Më 24 prill populli në Maqedoni do ta rikthej pushtetin e marrë pjesërisht dhe nëpërmjet votimeve masive në zgjedhje do
Rudina Magjistari shfaq vajzën për herë të parë Rudina Magjistari ka shfaqur për të gjithë miqtë e ndjekësit në rrjetin social, një foto me vajzën e saj të vogël Mia.
Totozani: Të gjenden zgjidhje për sistemimin e familjeve rome tek Liqeni Artificial Avokati i Popullit ka nisur me iniciativë shqyrtimin e çështjes, që lidhet me zhvendosjen e pritshme të familjeve rome,
Plan veprimi për zhvendosjen e familjeve rome te Parku i Liqenit Artificial Bashkia e Tiranës njofton se ka gati një plan të detajuar veprimi për ndërhyrjen dhe zhvendosjen e familjeve të komunite
Gjashtë persona dhunojnë gjermanin që tentoi të shuante zjarrin Një gjerman i cili ka tentuar të shuajë zjarrin tek Liqeni Artificial, fatkeqësisht është dhunuar nga gjashtë persona. G
Bashkia e Tiranës fillon me pastrimin e Liqenit Artificial (VIDEO) Bashkia e Tiranës ka filluar me pastrimin e Liqenit Artificial të Tiranës. Pastruesja e barishteve është parë sot tek
Si ta kuptojmë se mjalti është natyral? Sipas një eksperti nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ekziston metoda, të cilat na ndihmojnë që të kuptojmë nëse mjal
Sofia Vergara e pakënaqur me trupin e saj Aktorja 43 vjeçare Sofia Vergara duket se nuk është aspak e kënaqur me trupin e saj, ndërsa do të dëshironte të bënte nj
Rreth 30 pemë përfshihen nga flakët pranë Liqenit Artificial Një zjarr i cili dyshohet të jetë vënë në mënyrë të qëllimshme, ka sjellë djegien e rreth 30 pemëve pranë Liqenit Artifi
Eksperti rus: Harta e Ballkanit do të ndryshojë, janë kufij artificialë Leonid Reshetnikov, Drejtori i Insitutit për Kërkime Strategjike në Rusi, ka folur për çështje të ndryshme që lidhen me
Fustane vetëm me thonj artificialë (FOTO LAJM) Anna Goswami, një studente në vitin e fundit në Central Saint Martin, vendosi të bëjë një surprizë për të pranishmit në