999 rezultate për

arsimit

Studentët të vendosur, përpilojnë 8 kërkesat e panegociueshme (FOTO LAJM) Në një letër drejtuar tri institucioneve më të larta të vendit dhe atyre që prek kauza e tyre, studentët që janë mbledhu
Asgjë nuk i ndalon studentët, sot përsëri në protestë para MASR Studentët edhe ditën e sotme kanë filluar të grumbullohen në shenjë proteste dhe më pas të marshojnë drejt Ministrisë së
"Nuk ka kompromis", studentët paralajmërojnë protestë edhe nesër Studentët nuk kanë asnjë mendim të ndalen pa iu plotësuar kushtet që i kanë parashtruar qeverisë. Protesta e studentë
LIVE/ "Bashkohuni me ne, mos rri në kafene!", thirrja e fortë e studentëve Për të pestën ditë me radhë, studentët e Univeristetit të Tiranës janë mbledhur përbaallë Ministrisë së Arsimit për ët k
"Jo politikë!", studentët kthehen sërish sot në protestë (FOTO LAJM) Studentet edhe ditën e sotme kanë vendosur që të vijojnë protestën e tyre, por këtë radhë tubimi do të fillojë tek Unive
Protesta e studentëve, Artan Fuga propozon masat që duhen marrë Akademiku dhe pedagogu i njohur, Artan Fuga ka propozuar për studentët, Ministren e Arsimit, pedagogët dhe qeverinë, dis
Prekëse, zonja i sjell ushqime studentëve protuestues: Atë që nuk e bëm ne, bëjeni ju (VIDEO) Që nga mëngjesi i sotëm mijëra studentë janë mbledhur përpara Ministrisë së Arsimit, ku kanë vijuar të kërkojnë plotësim
"Ah, ku na hodhi Zoti", pankartat pikante nga protesta e studentëve (FOTO LAJM) Studentët prej katër ditësh janë në protestë kundër tarifave të larta të studimit, si dhe kushteve të vështira që përbal
"Po dridhet nga frika, o plotëso kërkesat o dorëhiqu", studentët revoltohen me Ramën Sot është dita e katërt e protestës së studentëve në Shqipëri dhe prej disa orësh janë mbledhur përpara Ministrisë së Ar
Bizneset solidarizohen me studentët, ulin qepenat (FOTO LAJM) Prej më shumë se dy orësh mijëra studentë kanë dalë në protestë, për të kundërshtuar tarifat e larta të Univeristetit.
Studentët "përzënë" nga protesta ish-zv.ministrin e Arsimit (FOTO LAJM) Protestës së mijërave studentëve ditën e sotme i është bashkuar edhe ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka. Por st
LIVE/ Mijëra studentë rrethojnë Ministrinë e Arsimit Ashtu siç paralajmëruan edhe ditën e djeshme, studentët janë hedhur sërish sot në protestë, ndërsa në shenjë kundërshtie
"FRESSH po tenton të përçajë studentët, devijuan tubimin nga kryeministria" Edhe sot mijëra studentë kanë bojkotuar mësimin dhe po marshojnë drejt Ministrisë së Arsimit. Ndërkohë një inicdent
Studentët nuk heqin dorë, çfarë do të ndodhë sot Pavarësisht shfuqizimit të VKM për tarifën e provimeve të mbartura, “Lëvizja për Universitetin” ka njoftuar se do të vij
Ministrja e Arsimit reagon pasi i publikuan mesataren 5.9 Ditën e djeshme në rrjetet sociale qarkulloi një dokument për ministren e Arsimit Lindita Nikolla, ku thuhej se ka pasur
Ministre e Arsimit me mesatare 5.9? Përgjigjet Lindita Nikolla Lajmi se Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka pasur mesataren e studimeve 5.9 shpërtheu sot në rrjete sociale. Për
S'ka kthim prapa, ja axhenda e protestës që do të mbahet nesër (FOTO LAJM) Studentët fituan betejën e parë ditën e sotme, atë me Ministrinë e Arsimit, ndërsa nesër do t’i drejtohen kryeministrisë
Protestë dhe rivalitet, tifozët e Interit dhe Juventusit "përplasen" para ministrisë (FOTO LAJM) Mijëra studentë kanë dalë sot në protestë para Ministrisë së Arsimit ku kanë kërkuar uljen e tarifave në Universitete.
Goditen studentët, civilë të panjohur provokojnë protestuesit (VIDEO) Studentët kanë bojkotuar sot mësimin në shenjë proteste kundër tarifave të larta të Universitetit. Para Ministrisë s
"1990 u rikthye!", studentët pushtojnë Ministrinë e Arsimit (FOTO & VIDEO) Studentët e Universitetit të Tiranës kanë mbushur rrugën para Ministrisë së Arsimit dhe Sportit duke protestuar kundër t