999 rezultate për

arsimit

Skandali me mësuesin në Fier, kryetarja e Komisionit të Arsimit thirrje ministres Shahini të japë dorëheqjen Mësuesi në Fier Agron Bego ka shkaktuar jo pak reagime në vendin tonë, kjo për shkak se ky i fundit i cili jepte mësim n
Po tenton të bëhet popullor, Basha surprizohet nga reagimet në Instagram Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bashkëbiseduar me ndjekësit e tij përmes pyetje-pergjigjeve në rrjetin socia
I erdhi radha dhe arsimit, PD: Kampusi Universitar do të jepet me PPP Sipas një denoncimi të Partisë Demokratike, Kampi Universitar do të jepet me PPP. Pas dokumentit të publikuar në fle
EMRAT/ Emërohen tre zv.ministra të rinj, preken Ministria e Arsimit dhe ajo e Jashtme Qeveria ka emëruar sot dy ministra të rinj gjatë mbledhjes së ditës së sotme. Mësohet se Agron Tare është emëruar zv.min
Problemet në arsim, Ahmeti: S’ka nevojë për përgjegjësi (VIDEO) Kreu i BDI-së Ali Ahmeti thotë se problemet në Arsim nuk mund të zgjidhen lehtë. Madje sipas tij për këto probleme a
Rinis sot mësimi, cilat shkolla nuk hapen në Tiranë Procesi mësimor u ndërpre për shkak të tërmetit që goditi vendin më 26 nëntor duke shkaktuar dëme të mëdha edhe në shkol
Urdhëri i ministres, njihuni me datat kur nis mësimi në Rrethe Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, ka njoftuar përmes medias nxënësit e arsimit parauniversitar lidhur me fillimin
Ministrja e Arsimit: Nga 9 dhjetori mësimi rifillon në Tiranë, Durrës, Vorë e Kurbin Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se Qarku Durrës, Bashkia Kurbin, Bashkia Vorë e Bashkia Tiranë do të rifil
Drejtori ultimatum punonjësve të mbetur pa strehë: Në punë ose do të pushoheni! Tërmetet që kanë pushtuar vendin tonë prej dy ditësh kanë shkaktuar dëme të mëdha materiale si dhe njerëzore duke shënua
Tërmeti, Shahini: Sot nuk do të ketë mësim Pas tërmetit të fuqishëm që goditi Durrësin dhe Tiranën mesnatën e kësaj të marte, ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka
Studentët rinisin fuqishëm protestat Protesta e studentëve pritet të rinisë fuqishëm. Me anë të njoftimi, mësohet se studentët do të rinisin protestat m
Arrihet marrëveshja me arsimtarët, nga janari do t’u rriten rrogat Ministria e Arsimit dhe SASHK-ut kanë arritur marrëveshje për rritje të pagave prej 10% duke filluar nga 1 janari i viti
A u arrit marrëveshja për rrogat e arsimtarëve, çfarë u vendos? Gjatë ditës së nesërme pritet të kumtohet Marrëveshja mes Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK) dhe Ministrisë së A
"Lista e zezë" e Enver Hoxhës, nga ish-ministrja e Arsimit te Liri Gega (FOTO LAJM) Një listë prej 100 emrash të personaliteteve të njohur, si themeluese të Partisë Komuniste të Shqipërisë që në vitin 19
Ky është shteti i parë që deklarohet kundër anëtarsimit të Kosovës në Interpol Kina është shteti i parë që sipas zëvendëskryeministrit të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, është deklaruar kundër anëtarës
Maqedoni, qeveria propozon rritje 10% të pagave në arsim Qeveria sot ka propozuar 10% rritje të pagave për të punësuarit në sektorin e arsimit. Vendimi u morr pas takimit mes Mi
Situata në shkolla pas tërmeteve, Ministria e Arsimit jep njoftimin e rëndësishëm Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR) dhe të gjitha institucionet e saj të varësisë në të gjithë vendin, që në
Shahini bën gafën më spektakolare në historinë e Arsimit në Shqipëri Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka dalë sot në një konferencë për shtyp, për të renditur një sërë suksesesh, që qever
Shqipëria po "shkrin": Në 8 vitet e fundit, numri total i nxënësve ra me 27% Tkurrja e popullsisë është duke e ndikuar drejtpërsëdrejti edhe sektorin e arsimit në vend. Çdo vit, numri i nxënësve në
​Sot protestohet kundër mbylljes së shkollave në Kamenicë Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës sot në mesditë do të organizojë një protestë para ndërte