999 rezultate për

arrestime

“Video-ja e arrestimeve në Vlorë e sajuar si në filma" (VIDEO) Ish kryeministri Berisha, në postimin e radhës në Facebook nënvizon se videoja e shpërndarë nga policia për arrestimin e
Selimi: Nuk mjaftojnë vetëm arrestimet për të luftuar ekstremizmin Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Petrit Selimi, në një prononcim për Radio Evropa e Lirë ka deklaruar
Selimi: Arrestimet e ish-luftëtarëve të UÇK-së, të trajtohen në Bruksel Autoritetet zvicerane, të enjten dhe të dielën e javës së kaluar kanë arrestuar dy ish-luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare
Dejan Lutovski: “E Majta” nuk frikësohet nga arrestimet Dejan Lutkovski ka thënë se edhe përkundër masës së arrestit shtëpiak për dy anëtarë të së “Majtës”, anëtarët e tjerë
Ibrahimi: Arrestimet e aktivistëve të VV-së nuk janë politike Kryetari i Gjykatës Themelore të Prishtinës, Hamdi Ibrahimi, u shpreh se nuk do të lejojë që asnjë presion, shantazh ose
Vazhdojnë arrestimet në Vetëvendosje, rradha e Dren Kukajt Sot në mesditë aktivisti i Lëvizjes VETËVENDOSJE! Dren Kukaj është arrestuar në ambientet e stacionit policor numër 2 në
Kryetari i DEMYC dënon dhunën e qeverisë ndaj protestuesve në Tiranë Të rinjtë demokratë të Europës kanë reaguar të shqetësuar për dhunën e qeverisë ndaj protestuesve në Shqipëri. Në nj
"Banda e shqiptarëve", pas 20 arrestimesh, 3 në kërkim Policia Britanike ka publikuar fotot e tre shqiptarëve të tjerë, të cilët dyshohet se kanë patur lidhje me bandën shqipt
Pas arrestimeve, Veliaj quan "vandalë" protestuesit Disa protestues u vunë në pranga ditën e sotme pasi ishin kundër ndërtimeve tek Parku i Liqenit. Bashkia e Tiranës ka
Haxhiu: Ndalini arrestimet, jepni dorëheqje njerëz të ligë (FOTO) Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj arrestimit të sotem të Dardan Molliqajt. Përmes n
Arrestime dhe sekuestro për 76 hektarë tokë në bregdet Prokuroria e Kavajës ka marrë lejen e gjykatës për arrestimin e ish-kryetarit të komunës Gosë, Sinan Shala, si edhe të S
EULEX: Nuk kemi gisht në arrestimet e aktivistëve të Vetëvendosjes Pas arrestimeve të aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, ka reaguar EULEX, duke thënë se nuk janë të përfshirë në këto a
VV: Vazhdojnë arrestimet, qeveria po numëron ditët e fundit në pushtet Qeveria e frikacakëve Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi, duke e parë që protesta e 17 shkurtit do të jetë masive dhe e fuqish
AAK: Arrestimet dëshmojnë lidhjen e fortë të pushtetit dhe gjyqësorit Partia opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka reaguar pas arrestimit të krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje, deput
Arrestimet e drejtuesve të Vetëvendosjes, Policia: Po zbatojmë urdhërat Policia e Kosovës, në orët e para të mëngjesit të sotëm, ka nisur arrestimin e disa prej aktivistëve dhe deputetëve të L
Valë arrestimesh për terrorizëm në Gjermani (FOTO LAJM) Një sërë personash të dyshuar për lidhje me ISIS janë arrestuar nga policia gjermane në çeljen e një feste që mobilizon
Ja momenti kur Policia turke arreston agjentin serb (VIDEO) Policia turke ka arrestuar një agjent me origjinë serbe nën dyshimet së si spiun i huaj po mbledh të dhëna inteligjente
Ja arrestimet, gjobat dhe ndalimet gjatë fundjavës Policia e Shtetit është hedhur në "sulm" sa i takon arrestimeve dhe masave disiplinore kundrejt shoferëve pa patentë apo
30 arrestime në 24 orë Vetëm brenda 24 orëve në të gjithë vendin janë kapur, arrestuar dhe ndaluar 30 persona për vepra të ndryshme penale, po
Nisin arrestimet e protestuesve Forcat Speciale të Policisë së Kosovës, kanë filluar arrestimin e disa nga protestuesve të dhunshëm. Ndërkohë që konf