999 rezultate për

armeve

Trump armatos mësuesit pas tragjedisë në Florida Përballë dëshmive të të mbijetuarve, pas sulmit në Florida, presidenti amerikan, Donald Trump premtoi masa të forta duke
Trumpit i del sekreti në shesh gjatë një takimi të rendësishëm (FOTO LAJM) Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump i ka shpëtuar një detaj i rendësishëm gjatë takimit me familjarët e viktimave të su
Si u zbulua furnitori shqiptar i armëve të ISIS nga agjentët e nga FBI Sajmir Alimehmeti, shqiptari që u arrestua 2 vite më parë si i dyshimtë në aktivitete terroriste ka befasuar gjykatën so
Në rrjetet sociale plas sheshit, si shitën armët online në Maqedoni Përdorimi i Webit gjatë kohës së sotme, sidomos me ndikimin e rrjeteve sociale është bërë gjithnjë e më shumë një ambien
Ndal, policia! Si FNSH dhe RENEA gjunjëzuan grupin kriminal në Elbasan (VIDEO) Policia e Elbasanit ka dalë në një version zyrtar mbi arrestimin e autorëve të shpërthimit në Shkodër ku u lënduan 8 per
Zbardhen detajet, kush janë autorët që hodhën në erë "të fortin" e Shkodrës Policia e Elbasanit ka dalë në një version zyrtar mbi arrestimin e autorëve të shpërthimit në Shkodër ku u lënduan 8 per
Arsenali i armëve të SHBA-ve arrin kulmin, pas Rusisë edhe Kina del kundër Kina kritikoi sot një raport të qeverisë amerikane që e përkufizon si një kundërshtar të mundshëm bërthamor, si dhe i bë
Gjermania u ndalon shitjen e armëve vendeve të përfshira në luftën e Jemenit Gjermania ka ndaluar eksportet e armëve ndaj vendeve që janë përfshirë në luftën e Jemenit, tha sot një zëdhënës i qever
Tanke, dronë dhe avionë: Armët moderne të Izraelit (FOTO LAJM) Ndryshe nga kundërshtarët e saj arabë, në vitin 1950, vetëm dy vjet pasi u themelua shteti i Izraelit nuk kishte burime
Mbi 350 mijë armë ilegale në duart e kosovarëve Gjatë vitit 2017, janë konfiskuar rreth 1500 armë ilegale dhe numër i madh i municionit nga duart e qytetarëve. Por, nj
Norvegjia ndërpret eksportin e armëve në Emiratet e Bashkuara Arabe Norvegjia ka njoftuar gjatë ditës së sotme se ka ndaluar eksportin e muncionit dhe armëve në Emiratet e Bashkuara Arabe,
Mbi 350 mijë armë ilegale në duart e kosovarëve Një person nga Komuna e Shtimes, ishte raportuar nga Policia e Kosovës, të ketë qenë viktima e radhës e plagosjes nga nj
Rusët prodhojnë snajperin që godet në një distancë prej më shumë se 4 kilometra Prodhuesit e armëve ruse kanë publikuar modelin e fundit të SVLK-14S Sumrak, snajperi i parë në botë që është në gjendje
Çudit Trump: Unë e kam më të madh (FOTO LAJM) Wshtë kthyer në një përplasje deklaratash publike debati mes Presidentit të SHBA-ve Donald Trump dhe diktatorit të Kores
Qyteti amerikan u blen banorëve armët pa leje Qindra persona i janë përgjigjur një programi komunal për shkëmbim të armëve në qytetin amerikan, St.Louis, Missouri.
Serbia po diskuton blerjen e armëve nga Rusia Serbia është duke negociuar blerjen e helokopterëve ushtarakë nga Rusia, duke krijuar mundësi për rritje të tensioneve n
Britanikët japin alarmin: ISIS përdor armë nga Shqipëria! Një hetim trevjeçar në Irak dhe Siri i kryer nga “Conflict Armament Research” (CAR) e rendit edhe Shqipërinë në tabelën
Publikohet raporti i frikshëm: Europa ka furnizuar terroristët me armë (FOTO LAJM) "Një e treta e të gjitha armëve të përdorura nga Shteti Islamik i Irakut në fushën e betejës janë prodhuar në Bashkimin
Alarmohet Bulqiza nga të shtënat e armëve, flitet për përplasje bandash Në fshatin Pelazhi në Bulqizë raportohet se ka pasur të shtëna me armë zjarri kundrejt një automjeti të tipit Land Rover
Shqiptarët të fiksuar pas armëve, rritet ndjeshëm kërkesa për përdorim civil Në vitin 2014, hyri në fuqi ligji “Për armët”, i cili specifikonte se çdo qytetar shqiptar mbi 25 vjeç, që plotëson disa