999 rezultate për

armatosura

Gjenerali i njohur emërohet në krye të Akademisë së Forcave të Armatosura Gjenerali Albert Mullait është vendosur në krye të Akademisë së Forcave të Armatosura. Lajmin e ka bërë me dije mini
Vuçiç me me këmbë në tokë: Ta ruajmë paqen, ky është qëllimi i Serbisë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka ndërruar diskursin në lidhje me Kosovën. Teksa të enjten, tha se rajoni i
Duhej të ndodhte tragjedia! Rama reagon më në fund për skandalin në Kakavijë Pas tragjedisë në Kakavijë ku humbi jetën një 10 vjeoar teksa priste në radhë me familjen e tij, më në fund ka reaguar d
Xhaçka jep lajmin e mirë për ushtarakët, pagesë ekstra çdo muaj Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ditën e sotme ka bërë me dije se efektivëve të Forcave të Armatosura do u rikthehet pa
I gjithë stadiumi në këmbë për Forcat e Armatosura që ndihmuan për tërmetin (VIDEO) Pak minuta para ndeshjes në fushën e “Air Albania Stadium” kanë zbritur heronjtë që shpëtuan jetë njerëzish pas tërmeti
Dëmet e tërmetit: Sot shemben dy godina 5-katëshe në Shkozet Dy ndërtesa do të shemben sot në Shkozet, pas deklarimit të tyre si të pabanueshme. Ministria e Mbrojtjes njofton se
Ushtria e Izraelit në "flakë", vajzat bukuroshe gati për luftë (FOTO LAJM) Një faqe Instagrami ku shfaqen ushtaret bukuroshe të Izraelit ka marrë vëmendjen e të gjithëve. Sipas ligjeve në Izra
Ushtria e Izraelit në “flakë”, vajzat bukuroshe gati për luftë (FOTO LAJM) Një faqe Instagrami ku shfaqen ushtaret bukuroshe të Izraelit ka marrë vëmendjen e të gjithëve. Sipas ligjeve në Izra
"Përjetë në trup", Bora surprizon personin më të dashur me tattoo-në super të veçantë (FOTO LAJM) Moderatorja Bora Zemani ka ditur si ta lumturojë babain e saj duke i bërë surprizën më të bukur. Duke qenë se ai kish
Ushtria e Izraelit në “flakë”, vajzat bukuroshe gati për luftë (FOTO LAJM) Një faqe Instagrami ku shfaqen ushtaret bukuroshe të Izraelit ka marrë vëmendjen e të gjithëve. Sipas ligjeve në Izra
Shmanget tragjedia në Manati të Lezhës, ndërhyjnë Forcat e Armatosura Forcat e Armatosura parandaluan një tragjedi në Manati të Lezhës. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, thotë se xhenie
Fillon stërvitja ushtarake “Goditje e vendosur” Në poligonin e armatës “Krivolak” ka filluar Dita për mysafirë të lartë në stërvitjen “Goditje e vendosur” ku do të prez
Sa ushtarë shqiptarë ndodhen me misione jashtë vendit Ditën e sotme, në një mision për demontimin e minave në Letoni, humbi jetën 32 vjeçarja Zarife Hasanaj dhe mbeten te pla
Shpërthen mina, vritet një Nënoficere, plagosen dy të tjerë Shpërthimi i një mine i ka shkaktuar vdekjen një efektivi të forcave të xhenios në Ushtrinë Shqiptare. Ndërkohë, nga ky
Maduro përdor nacionalizmin për ta mbajtur ushtrinë prapa tij Presidenti venezuelas, Nicolas Maduro u ka bërë thirrje Forcave të Armatosura të mobilizohen dhe të jenë në gatishmëri,
Forcat e Armatosura hedhin në erë pallatin 5-katësh në Poliçan (FOTO LAJM) Xhenierët e Forcave të Armatosura kanë bërë një ndërhyrje në një pallat 5-katësh në Poliçan duke e rrafshuar brenda seko
Shpëtohet gomonia me 50 emigrantë nga Forcat e Armatosura (VIDEO) Anija “Butrinti”, e Forces Detare, me mision ne detin Egje, gjate patrullimit ne zonen e saj te operacionit, mbremjen e
Ushtria shfaqet në rrugët e Kukësit Forcat e Armatosura kanë zbarkuar mëngjesin e kësaj të enjteje në Kukës, në kuadër të një stërvitjeje disa ditore që do
FAKTET/ A organizoi Olta Xhaçka një puç ushtarak pas grabitjes në Rinas? Ministria e Mbrojtjes Olta Xhaçka deklaroi mbrëmë publikisht se do të rrethonte aeroportin e Rinasit ushtri për shkak se
Nishani: Ushtria në aeroport është model i një junte ushtarake Ish-presidendi, Bujar Nishani e quan vendimin e Kryeministrit dhe Ministres së Mbrojtjes për të nxjerrë me angazhim poli