999 rezultate për

arkat

Ja pse arka e kursimit është në formë derrkuci Që në moshë të hershme secili nga ne kur filloi të mësojë vlerën e parasë prirej që të bënte të mundur dhe dëshirën për
Ja cilët janë markat më të mira të 2015-ës Prej vitesh Google dhe Apple kanë rivalet kryesore për mbajtjen e titullit si marka më e vlefshme në botë, por këtë vit
Miliarderët rus që zotërojnë markat më të famshme të Perëndimit (FOTO LAJM) Pabarazia në të ardhurat e rusëve shkon tej çdo lloj imagjinate. Vetëm 100 miliarderë kanë në duar një të tretën e pasur
Akord me "GFG Globe", kinezët mbushin arkat e Partizanit (FOTO LAJM) Në botën e globalizuar marketingu është padyshim çelsi i suksesit për një klub, dhe në këtë aspekt një gol me peshë që v
Ja sa shpejt i transportojnë arkat (VIDEO) Këto puntorë kolumbianë kanë gjetur mënyrën e duhur për të transportuar shishet sa më shpejtë. Për të mos shumë lëvizje
Nga Destro te Nike, ja si mund të përfundojë Ibra te Roma Emri i Zlatan Ibrahimoviç, i cili doli në skenë papritmas, po çmend tifozët e Romës. Suedezi verdhekuq që në verën e ard
Evakuohen 190 persona, mes tyre 6 shqiptarë, një grek humb jetën (FOTO LAJM) UPDATE - Vijon operacioni për shpëtimin e pasagjerëve në anijen e djegur në mes të Adriatikut, ku deti me forcën disa ba
Lawrence aktorja më e paguar për 2014 (FOTO LAJM) Aktorja Jennifer Lawrence është cilësuar si aktorja që ka siguruar të ardhurat më të mëdha për vitin 2014. Sipas renditj
"Markata" arreston 23 vjeçarin që mbante armë Në sajë të operacionit të koduar "Markata" të realizuar nga policia e Pogradecit, ka bërë të mundur arrestimin e një per
Di Maria në Manchester, akord 75 milionësh (FOTO LAJM) Angel Di Maria ndodhet në Manchester dhe nesër do të bëjë prezantimin si futbollisti më i ri i Manchester United. Një op
Vjedhja në BSH, Bitraj: Më emëroi Fullani, e kuptova se ç’po bëja Ardian Bitraj, ishpërgjegjësi i Arkës Stok në Thesarin e Shtetit, i vetmi që ka pranuar të ketë vjedhur shumën prej 713
Arsenal nuk ngopet, 30 mln sterlina për Hummels Edhe pse te Borussia Dortmund e kanë bërë të qartë se nuk dëshirojnë të privohen nga shërbimet e Mats Hummels, Arsenali
Vjedhja nuk do të zbulohej nëse Bitraj nuk do të prekte paratë e vjetra Asgjë nuk do të zbulohej në rast se Ardian Bitraj i dyshuari kryesor për vjedhjen e 7 milionë dollarëve në Thesarin e Sh
Vendorët kundër variantit të qeverisë për reformën territoriale Nga 225 njësi që i janë përgjigjur propozimit të qeverisë për reformën terriroriale-administrative, 191 prej tyre janë s
Ja cilat ja tre markat fituese të Brazil 2014 (FOTO-LAJM) Pas 31 ditë, 64 ndeshjesh dhe më shumë se 400 milionë dollarë të shpenzuara në marketing është koha për të bërë bilancet
Ja si ishte porti i Sarandës më 1917 Kjo është një pamje nga Saranda e vitit të largët 1917-të. Në portin e qytetit shihen shumë pak njerëz dhe dy-tre var
Top 10 markat më të kushtueshme në futboll (FOTO LAJM) Bayern Munchen është marka më prestigjioze në botën e futbollit. Raporti I këtij viti i “Brand Finance Football 50”, një
Mbyten varkat me emigrantë, 2 të vdekur në Greqi Të paktën dy persona kanë humbur jetën ndërsa disa të tjerë rezultojnë të humbur pas mbytjes së dy varkave me 60-65 pasa
Trageti i mbytur në K.Jugut nuk dislokoi varkat e shpëtimit (VIDEO LAJM) Trageti i përmbysur dje në ujrat e ftohta koreano-jugore kishte rreth 46 varka shpëtimi, por vetëm një prej tyre është d
Ende bëhet biznes me markat gjermane Shumë qytetarë të Maqedonisë e fitojnë jetesën e tyre ende me anë të tregtisë me marka gjermane, të cilat i blejnë e më