999 rezultate për

amerikan

Sulmi ndaj ekspertit amerikan që paralajmëroi për koronavirusin, ç’ndodh në Shtëpinë e Bardhë Në një përpjekje për të hapur ekonominë Trump i ka dhënë zë ditët e fundit skepticizmit në lidhje me vlerësimet e disa e
Vazhdojnë kërkimet për aktoren amerikane, policia jep lajmin e keq Policia amerikane njoftoi sonte se një trup është gjetur nga grupet e shpëtimit, teksa kërkonin për aktoren Naya Rivera,
Thaçi hyn në Gjykatën Speciale, kush është amerikani që e mbron Pas akuzave kriminale, presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në Gjykatën Speciale të Hagës. Në
Ngjela: E dinë amerikanët, si e rrëzon Olldashi-Bashën në PD Nga Spartak Ngjela Janë tre kërcënime që po i vijnë ndërkohë korrupsionit të lartë shtetëror: nga reforma në d
A do mbyllet Lotaria amerikane prej pandemisë? Ja çfarë thotë Zëri i Amerikës Bazuar në programin e Lotarisë së Vizave dhjetëra mijëra imigrantë të mundshëm mbështeten në fatin e shortit për të fitu
"Bisha amerikane" është SUV-i më i fuqishëm në botë (FOTO LAJM) Dodge Viper ka mbetur paksa në harresë nga adhuruesit me makinave, sidomos atyre sportive. Nëse mendonit se BMW X5M o
SHBA tërhiqet zyrtarisht nga OBSH Presidenti amerikan, Donald Trump e ka tërhequr zyrtarisht SHBA’në nga Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH), të cilën
Trump merr vendimin drastik: Studentët e huaj të largohen nga SHBA Administrata amerikane ka vendosur të mos japë më viza për studentët e huaj nëse leksionet e universiteteve të tyre do t
10 lojtar pozitiv, klubi amerikan nuk rifillon sezonin në MLS FC Dallas është tërhequr nga MLS në turneun e rikthimit duke filluar nga kjo javë pasi 10 lojtarë dhe një anëtar i stafi
Fituesit e lotarisë amerikane të mashtruar nga Trump, kur skadon afati i kartave jeshile Noha, një inxhiniere nga Egjipti, duhet të ndihej me fat pasi fitoi llotarinë amerikane të vizave që zgjedh rastësisht n
Eksperti amerikan: Përhapja e koronavirusit mund të përkeqësohet Eksperti më i lartë i qeverisë së SHBA për sëmundjet infektive tha se vendi nuk mund t’i mbajë shpresat te krijimi i vak
Ambasadorja amerikane takon Ruçin, çfarë po diskutohet Ambasadorja amerikane Yuri Kim ditën e sotme po zhvillon një takim me kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçin në Kryesi pas op
SKANDALI/ Rusia ofroi shpërblime për vrasjen e ushtarëve amerikanë dhe britanikë në Afganistan Oficerë të shërbimit sekret rus që punonin për inteligjencën ushtarake GRU i kanë ofruar para militantëve talebanë në Af
Në lidhje me Brad Pitt? Flet më në fund aktorja amerikane Aktorja amerikane Alia Shawkat ka folur për herë të parë në lidhje me thashethemet se ajo është në lidhje me Brad Pitt.
Grenell flet me shqiptaro-amerikanët: Dialogu duhet të fillojë në Shtëpinë e Bardhë Emisari i posaçëm i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, mbrëmë ka mbajtur një takim virtual bashkë me a
Media Amerikane: Akuzat e krimit të luftës fundosin përpjekjen e SHBA-së për të rinisur bisedimet Kosovë-Serbi Media amerikane, "bloomberg" ka shkruar për pengesën që kanë hasur bisedimet midis Kosovës dhe Serbisë. "Tashmë shpre
Ambasadori amerikan në Beograd: Kosovës dhe Serbisë po i ofrohet një shans Ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godfrey ka thënë se SHBA’ja po ua ofron një shans Kosovës dhe Serbisë për të hapur
Këmbeu dollarë false, e pëson keq qytetari në Tiranë Policia e Shtetit ka vënë në pranga një shtetas pranë zonës së Kinostudios në Tiranë. Burimet zyrtare bëjnë me dije s
"Luftë" mes perëndimit dhe lindjes për Newcastle, biznesmeni amerikan ofron 350 milionë paund dhe sfidon princin arab “Lufta“ mes perëndimit dhe lindjes tashmë është zhvendosur në futboll. Biznesmeni amerikan, Henri Mauris, ka sfiduar pri
Momenti që përloti botën, çfarë i tha kosovari amerikanit Fotografia e një burri nga qyteti i Mitrovicës që tregon fotografitë e dy fëmijëve të tij që mendonte se ishin vrarë nga