999 rezultate për

amerikan

"Për syrin e keq", marrëveshja Kosovë-Serbi nuk mund të mbyllej pa gafën e Trump Sot u nënshkrua marrëveshja ekonomike mes Kosovës dhe Serbië, ku i pranishëm ishte dhe Presidenti amerikan, Donald Trump
Vuçiç pas marrëveshjes: Nuk do të ketë më taksa Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiç nënshkruan sot një marrëveshje me presidentin
Marrëveshja u arrit, Trump gati të vizitojë Kosovën dhe Serbinë Pas nënshkrimit të marrëveshjes Kosovë-Serbi, Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar vizitë në të dyja shtet
Nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi në prezencën e presidentit Trump Kosova dhe Serbia sapo nënshkruan marrëveshjen ndërmjet dy vendeve. Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka nënshkruar p
Këtu mund ta shikoni nënshkrimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi Kanali zyrtar i Shtëpisë së Bardhë në platformën YouTube ka paralajmëruar nënshkrimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi, cerem
"Vrasje me gjak të ftohtë", momenti kur policët amerikanë i marrin jetën të sëmurit mendor (VIDEO) Videoja policore e sapo publikuar e një incidenti të ndodhur në mars që çoi në vdekjen e një njeriu me ngjyrë në Rochest
Hoti zbulon se çfarë do të diskutojë sot me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë Delegacioni i Kosovës është nisur për në Shtëpi të Bardhë aty ku do të mbahet takimi i parë me Serbinë me ndërmjetësimin
Nga e shkuara si "bad boy" te pasuria marramendëse, të pathënat e martesës së Linda Halimit me reperin amerikan Në fakt, e kanë vënë re të gjithë ndjekësit që këngëtarja nga Kosova, Linda Halimi, duket sikur kalon ditë me diell dhe
14 viktima dhe gjysmë milioni shtëpi në terr, uragani "Laura" gjunjëzon Teksasin dhe Luizianën Uragani “Laura” që ka goditur shtetet amerikane të Luizianës dhe Teksasit deri më tani ka shkaktuar 14 viktima. Media
FBI nis hetimet: Zyrtarja e partisë së Erdoganit kërkoi vrasjen e priftit amerikan FBI ka nisur hetimet në lidhje me akuzat se ndaj një prifti amerikan me banim në Izmir ishte përgatitur një atentat, ngj
Çfarë po ndodh? Nëndetësja ruse shfaqet në kufijtë amerikanë Komanda Veriore e SHBA-s dhe Komanda e Mbrojtjes Hapësinore e Amerikës së Veriut (NORAD) po monitorojnë nga afër një nën
Foto topless dhe provokuese, partnerja e portierit amerikan nuk u kursehet ndjekësve (FOTO LAJM) Modelja bukuroshe, Nora Segura vazhdon të sjellë pak kënaqësi për 300.000 ndjekësit e saj në Instagram gjatë kësaj periu
Fotografi amerikan publikon prapaskenat, si një foto mund të dal kryevepër (FOTO LAJM) Fotot më të mira në botë kërkojnë punë e palodhur të një stafi relativisht të madh. Jo vetëm fotografi por pas fotove kr
Përforcimi i parë i Pirlos do të jetë mesfushori amerikan Dhurata e parë që Andrea Pirlo do të marrë nga drejtuesit e Juves, që prej emërimit të tij në pankinën bardhezi, është n
Deklarata e fortë e Trump: Ëndrra juaj amerikane do të vdesë! Shtëpia e Bardhë – Vetëm pak minuta pasi delegatët në Kuvendin Kombëtar Republikan në Sharlot të Karolinës së Veriut, i
Pamje të rënda: Momenti kur policët qëllojnë me 7 plumba afro-amerikanin në sy të 3 djemve të tij (VIDEO) Në një video të publikuar në rrjetet sociale shihen disa policë, që e qëllojnë një afrikano-amerikan shtatë herë, derisa
Parashikimi amerikan: Sa viktima do të ketë Shqipëria nga koronavirusi deri në dhjetor 912 viktima nga Covid-19 parashikohen në Shqipëri deri në muajin dhjetor nga Instituti amerikan për Matjet dhe Vlerësimi
Amerikanët lëshojnë 750 milionë mushkonja të modifikuara gjenetikisht në natyrë! Arsyeja do t’ju shokojë! Autoritetet lokale të Florida Keys më në fund, pas një dekade, kanë aprovuar një plan për lirimin e 750 milionë mushkonj
Tensionet greko-turke në Mesdhe, luftanija amerikane arrin në Kretë Luftanija amerikane “USS Hershel Woody Williams” ka mbërritur në ishullin grek të Kretës, me misionin për të vëzhguar te
"Përbindëshi" amerikan zbarkon në Greqi, mesazhi i fortë përmes emrit (FOTO LAJM) Tensionet janë të larta në Mesdhe duke bërë që fuqitë botërore të rrisin prezencën e tyre në rajon. Kështu, helikopte