999 rezultate për

alkoolit

Ahmeti reagon ndaj lajmit për atentatin ndaj tij Kryetari i komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, ka reaguar ndaj lajmeve që janë publikuar në media se ndaj tij është pla
Kësaj i thonë të rrihesh pa shkak (FOTO-VIDEO) Gjykata vendosi dënimin me 12 muaj punë komunitare dhe 1 mijë euro dëmshpërblim për një të ri i cili në gjendje të dehur
Benzi i Olldashit me depozitë të alkoolit të frenave bosh Një ditë më parë u publikua Raporti Autoteknik i hartuar për hetimin e aksidentimit të deputetit Olldashi. Sipas Dita-s
Është Afrika në të vërtetë një kontinent i dehur? Nga Hannah Barnes, BBC Kate Wilkinson, një kërkuese e uebsajtit “Africa Check”, është në pozicion të favorshëm për të
Me pijanecet oficerët amerikane nuk sillen mirë (FOTO-VIDEO) Kur nget makinën nën ndikimin e alkoolit, bën aksident dhe më pas nuk sillesh mirë me oficerët e policisë mund të përfun
Studimi, 72 % e të rinjve shqiptarë përdorin alkoolin Në bazë të studimit 3/4 apo rreth 72 për qind e të rinjve shqiptarë kanë provuar një ose më shumë pije alkoolike gjatë
Kjo orë të tregon nëse je apo jo tapë (FOTO-VIDEO) Ky mekanizën që shihni në foto mund të verifikojë fare mirë nese ju jeni të pirë apo jo. Mekanizmi i fundit i krijuar ng
Ushtrimet fizike riparojnë trurin e dëmtuar nga alkoli Praktika e ushtrimeve fizike mund të jetë një metodë tërheqëse terapeutike për t’u larguar nga varësia e alkoolit. Sipa
Presidenti çek shkon tapë në ekspozitë! (VIDEO) Në video duket se presidenti i Çekisë, Milosh Zeman i ka kthyer nja dy gota para se të shkonte në ekspozitën e bizhuter
Aksidentimi i policëve, Koleci nën efektin e alkoolit Edmir Koleci, i akuzuar për vrasjen e një polici dhe plagosjen e një tjetri u shpreh para trupit gjykues se aksidentimi
Alarmi, 150 mijë persona vartës alkooli TIRANE - Rreth 150.000 shqiptarë janë vartës të alkoolit, ndërkohë që mosha e tyre varion nga 30 deri në 60 vjeç. Numri
Jolie ndahet prej Brad Pitt shkaku i drogës dhe alkoolit Siç raporton portali ShowbizSpy, Angelina dhe Brad janë grindur për shkak të xhelozisë së saj dhe teprimit të saj me por
Serbët e veriut qëllojnë me shishe policinë Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona për shkak të prishjes së rendit dhe qetësisë publike. Sipas policisë këta per
Rritet numri i përdoruesve të drogës dhe alkoolit Në Shqipëri rritet çdo ditë numri i përdoruesve të alkoolit por edhe të drogës. Sipas të dhënave të Institutit të Shënde
Ilaçi që "ndalon" efektin e alkoolit Shkencëtarët në Universitetin Yale kanë deklaruar se ilaçi Iomazenil i cili merret para pirjes së pijeve alkoolike bllok
Tatuazhet dhe piercing-at rrisin konsumimin e alkoolit Rritja e pranisë së tatuazheve dhe piercing-ve në trup rrit konsumimin e alkoolit. Kështu kanë deklaruar një grup studiu
Shishja spërkatëse që ju deh menjëherë Shkencëtarët amerikanë e kanë zhvilluar një pajisje që do t'ju japë ndjenjën se jeni i dehur pas një spërkatjeje të vetm
Kur yjet i dorëzohen alkoolit (FOTO LAJM) Ne kemi përzgjedhur disa yje të cilat shpesh iu dorëzuan pijes, dhe të cilat shpesh kanë ditur të bëjnë edhe gjëra të pa
Alkooli, a i mendojmë vallë pasojat?! Problemi i përdorimit të alkoolit sot është bërë një nga problemet madhore në botë, veçanërisht për të rinjtë, të cilët
Ja kush janë vendet më ‘pijanece’ Ulja e normës së lejuar të alkoolit për shoferët bën punë. Vdekjet në rrugë në Brazili, janë ulur me tre herë në tre vit