999 rezultate për

alkooli

Mos konsumoni alkol nëse po ushqeni fëmijën me gji! Ekspozimi i fëmijës ndaj alkoolit nëpërmjet qumështit të gjirit mund të ndikojë tek shëndeti mendor i fëmijës, duke ulur
Si vodka ka diktuar historinë e Rusisë: Nga ushtarët e dehur tek skandalet e politikanëve Në vitin 1223, kur një ushtri mongole dhe tatare asgjësoi një ushtri ruse shumë herë më të madhe, ata e kuptuan se kjo n
Studimi i jep fund aludimeve: Edhe pak alkool të shkatërron shëndetin Ka patur një pretendim deri më tani se pirja e një sasie të vogël apo të kontrullueshme alkooli nuk të dëmton shëndetin,
Mos kombinoni kërpudhat me alkoolin, është vdekjeprurëse Janë të shijshme dhe të lehta, por nëse shoqërohen me alkool, kërpudhat mund të shndërrohen në “minë me sahat” për shënd
Vidhte shampo dhe pije alkoolike, dënohet i riu Një i ri i cili vidhte shampo dhe pije alkoolike në një supermarket është dënuar me 1 vit burg. 19 vjecari me inicial
Sa para duhet të kesh me vete për të hyrë në Maqedoni? Të gjithë ata që kthehen në Maqedoni përpos gjësendeve dhe bagazhit të tyre, mund të sjellin edhe mallra me vlerë deri 3
E zbulon shkenca: Arsyet pse femrat i "zë" alkooli më shpejt se meshkujt Nëse e teprojmë me alkoolin, rezultati dihet, nuk mbajmë mend çfarë ka ndodhur. Mendojmë se meshkujt I zë pija më vonë s
UEFA bëhet "pishman", ja çfarë vendos për alkoolin në stadiume Prej disa vitesh UEFA, e kishte ndaluar shitjen dhe futjen e alkoolit gjatë eventeve të organizuara nga vetë ajo por së
Tentoi të korruptonte policin, arrestohet 35 vjeçari Një 35 vjecar është arrestuar nga policia pasi ka tentuar të korruptojë efektivin me para. I arrestuari me iniicalie
Fshehën alkoolin në dylbi, shikoni se çfarë bëjnë tifozët kolumbianë në stadium (VIDEO) Disa tifozë kolumbianë kanë arritur të fusin brenda ambienteve të stadiumit alkoolin që ata do e konsumonin gjatë ndeshj
As alkooli as cigarja, çfarë po i vret më shumë njerëzit sot Në shumicën e studimeve të nxjerra nga studiues të ndryshëm kemi dëgjuar se alkooli dhe cigarja janë dy faktorë negativë
Mos i shoqëroni kurrë kërpudhat me këtë pije, rrezikoni shumë Janë të shijshme dhe të lehta, por nëse shoqërohen me alkool, kërpudhat mund të shndërrohen në “minë me orë” për shëndet
Ndryshime në ligj, çfarë do bëhet me orarin e shitjes së alkoolit Kaloi në lexim të parë propozim ligji për tregti me të cilin është paraparë të shfuqizohet vendimi i kufizimit kohor për
Risia e Coca Colës, pija e parë alkoolike në Japoni “Coca Cola” ka hedhur në treg pijen e parë alkoolike të saj, një lloj “alkopopi” me shije limoni, dhe e ka bërë këtë në
Rritet çmimi i energjisë Kosovarët kanë mundur ta vërejnë një rritje të çmimit të energjisë nga muaji mars në atë prill, pasi për energjinë e një
Rrëfehet ish-lojtari i Real Madridit: Pija deri sa më binte të fikët Ish-lojtari i Romës Cicinho ka rrëfyer problemet e tij me alkoolin gjatë periudhës kur aktivizohej me fanelën e Real Mad
Policia ndalon Eni Kocin dhe i bën testin e alkoolit (FOTO LAJM) Eni Koçi është këngëtarja e njohur shqiptare e cila përveç për këngët u komentua së fundi shumë edhe për jetën e saj pri
Alkoolist i regjur, zbulohet dosja e frikshme e kamionistit grek që vrau shqiptarët "Ai ishte një i alkoolizuar kronik". Kështu shkruan Protothema në lidhje me kamionistin që vrau dy shqiptarët tre ditë m
Shqiptari flet për Aviciin e ndjerë: Ishte një mik i rrallë, nuk vdiq nga alkooli Alessio Alia, shqiptari që ishte shumë ranë Aviciit, ka rrëfyer për Who disa detaje pikante që pak i dinë. Si ka qenë
Çmenduri në rrugët e Shqipërisë: Këta shoferë janë vrasës (FOTO LAJM) Aksidentet vazhdojnë të marrin jetë por shumë prej shoferëve shqiptarë vazhdojnë paturpësisht të vozisin jashtë ligjit d